Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Yapılırken Kullanılan Malzemeler yapılacak büyünün ne amaçla ve hangi yöntemle yapılacağına göre değişiklik gösterir. Büyüler yapılırken bir çok malzeme kullanılmaktadır. burada büyü yapılırken gerekli olan malzemelerin niteliğidir. Bir çok büyü çeşidi vardır ve hepsinin amaçları farklıdır. Büyü yapılırken kullanılan malzemeler ‘in yanı sıra yine büyü yapılırken kullanılan varlıklar da bulunmaktadır. Ruhlar cinler hayvanlar insanlar kullanılan varlıklar arasına girerler. Büyü yapılırken en çok cin dediğimiz bedensiz varlıklar kullanılır. Büyü için bu varlıklar görevlendirilir. Büyü yapan kişi de yine cinlerden yardım alarak bu işlemleri gerçekleştirir.

Kullanılan varlıkların yanında kullanılan malzemelere gelirsek, çok fazla malzeme türü vardır, bunların başında bitkiler, materyaller, insan, hayvan ,çeşitli çizim ve semboller, harf ve sayılarda kullanılır. Bunlar kullanılarak büyüler yapılır ve etkisini gösterir. Bitkiler büyü de tütsü olarak kullanılırlar, yapılan büyünün şekline göre kullanılacak bitki önemlidir. Bu bitkiler yakılarak etkisini gösterir, bir yeri bir ortamı temizlemek için kullanılmasının yanı sıra bu dünyadan olmayan varlıkları davet etmek için de yine bu bitkilerin yakılmasından faydalanılır. Kullanılan materyaller ise, yine büyü çeşidine göre değişmektedir, bunlar altın gümüş, anlamı ve etkisi olan taşlar, bunların yanında mumlar da kullanılmaktadır. büyüler yapılırlar ölü ve ya canlı insan uvuzları da kullanılmaktadır. bunlar yine yapılacak büyünün amacına bağlı olarak değişmektedir. Büyülerde kullanılan çizimler ise yine önemlidir, kullanılan çizimlere örnek verecek olursak, daireler yarım daireler, üçgenler, hac işaretleri bulunmaktadır. Bunlar dediğimiz gibi yapılacak büyü çeşidine göre değişiklik gösterir. Harfler ise, kullanılan dili simgeler, büyülerde daha çok İbranice ve Süryanice dili kullanılır.

Büyülerin yapılış amaçlarına göre kullanılan malzemelerde değişmektedir. Hayvan ve insan uvuzlarının kullanıldığı büyüler çok tehlikeli büyülerdir. Bunların kullanıldığı büyüler kara büyü adı altında olan büyülerdir. Büyü yapacak kişi cinlerin de yardımıyla büyünün nasıl yapılacağını ve hangi malzemelerin kullanılacağı hakkında bilgi edinilerek büyü işlemlerden geçerken bitirilir. Büyülerde kullanılan varlıklar yardımı ile bir büyü yapılırken yine bu varlıkların yardımı ile yapılan büyülerin bozulması sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir