Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Yapılabilir mi Elbette yapılabilir, ancak; yapan kimse tecrübeli ve alanında uzman bir metafizik alimi ise… herkes büyü yapamaz ve herkes de yapılan bir büyüyü bozamaz…

Büyülerin ilk çıkış noktası ilk çağlarda mağaraların duvarlarına yazılan ve çizilen resimlerle başladığına inanılır. Eski Mısır’da gelişmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmış büyüler vardır. Bazı insanlar büyünün iyilik için yapılabileceğini düşündükleri için günah olmadığını düşünmeyi tercih ederek büyüleri gerçekleştirmişlerdir. Ancak sonuçta büyü insanların iradelerinin ellerinden alınıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kişilerin kullandıkları uygulamalardan meydana gelmiş işlemler bütünüdür. Bu sebeple büyü ne şekilde olursa olsun günah kabul edilir. Büyü İslam dininde de kesin olarak kabul görmemiş ve büyük günahlardan sayılmış bir durumdur.

İnsanların farklı birçok sorunu olabilir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan birden fazla sayıda büyü çeşidi olduğu bilinmekte. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için bile yapılan büyüleri örnek gösterebiliriz çok rahatlıkla. Büyüler herkes tarafından yapılabilen bir işlem değil. Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişiklikler görülebilir. Büyü malzemeleri büyünün amacına göre şekil almıştır. Büyülerin bazıları çok kısa sürelidir ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir ama bazıları ise çok uzun sürelidir veya ömür boyu etkisini devam ettirir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yöntem bulunur ama hepsi genel olarak aynı kaynaktan güç alır.

Büyü Yapımında Kullanılan Yöntemler Nelerdir ?

Canlı ya da ölü hayvanlar ile yapılan büyüleri birçok insan bilir. Bu tarzda malzemeler kullanılarak yapılan büyülerin son derece etkili olabildiği bilinen bir gerçektir. Bu malzeme olarak kullanılanlar Genelde bu hayvanlar siyah renkli olarak bilinirler. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürüldükten sonra kanları harabe bir mekana akıtılarak büyü işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemdeki sebep tam olarak kötü ruhların ve şeytanın böyle ortamları sevmesinden kaynaklanır. Canlıların malzeme olarak kullanıldığı büyüler papaz büyüsü olarak bilinen büyüler arasında yer alır. Papaz büyüleri bir kimsenin ölümüne yol açmak veya aşk gibi farklı birçok amaçla yapılan kötülüklerdir.

Canlı veya ölü insanlar kullanılarak yapılan büyüler de olur. Ancak bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi gerektiren büyülerdir. Ölü kemiği, kefen bezi gibi malzemeler seçilir ve kullanılır ve aşk büyüleri en tercih edilen arasında yer alır.

Tütsüler ve bitki gibi malzemeler ile yapılan büyülerde ise tadından anlaşılacağı üzere tütsüler kullanılır. Tütsüler hem inanç sisteminde hem de kültürel sistemde yer alır. Kullanılan bitkilerin yakılması ile ortaya çıkan dumanın yaydığı enerji kullanılır bu işlemlerde. Büyü çeşitleri her ne kadar fazla olsa da iki ana gruba ayrılır bunlar ak büyü ve kara büyüdür.

Kara büyü ise kötü ruhlarla ve şeytanla ilgili olup doğa üstü güçler kullanılarak insanlara zarar vermek için kullanılan ve aynı zamanda tercih edilen bir yöntemdir. Bu büyü tamamen kötülük içeren işlemlerden meydana gelir. İnsanların kendilerini kötü hissetmesi, hastalanması, işlerinin yolunda gitmemesi ve ölüm gibi birçok amaç için kara büyü yapılabilir. Kara büyü her geçen gün etkisini arttıran ve bozulması oldukça zor olan bir büyü yöntemidir. Kara büyünün antik çağlara dayandığı belirtilmektedir ve orta çağ döneminde oldukça yaygın bir şekilde yapıldığı bilinmektedir.

Orta çağ bilimcilerinden Rabano Maura, ölü falına bakan şahıslar; kötü duaları ile ölüleri diriltenler, geleceği öngörüp sorulara cevap vermelerini temin eden kişilerdir ifadelerini dile getirmiştir. Ölüleri çağırabilmek adına cesetlerin kanına ihtiyaç vardır, çünkü bu işlemlere yardımcı olan cinler kanı sever ve yine kan isterler..

Kara büyü çeşitleri nelerdir?

Tamamen kötülük için hazırlanan ve insanlara zarar vermek için yapılan kara büyü çeşitleri arasında sabun büyüsü, kaşık büyüsü, domuz yağı büyüsü, balmumu büyüsü, tırnak büyüsü, iğneli bebek büyüsü, at nalı büyüsü, ceviz büyüsü, vodoo büyüsü gibi birçok büyü türü yer almaktadır. Örneğin kilit büyüsü kişilerin kısmetini kapatmak için, iğneli bebek büyüsü ölüm için, tırnak büyüsü insanın bilinçsiz bir şekilde birine bağlanması için hazırlanıp yapılır. Vudu (vodoo) büyüsü en gerçek ve en tehlikeli kara büyülerden biri olarak yer alır. Kökeni Afrikaya dayanmaktadır ve Haiti de oldukça yaygın bir şekilde tercih edilir ve Özellikle buradaki melezler kullanırlar.

Kırmızı büyü: en kötü Kara büyülerden biridir. Kötü ruhların ve şeytanın büyüsü olarak tanınmıştır ve bu şekilde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Çeşitli ayinlerle kaz, keçi gibi hayvanlar kurban edilerek bu hayvanların kanları akıtılarak yapılır. Buna da vudu (voodoo) denir. Bunun hedefi tamamen zarar vermektir ve kötü amaçlı bir büyüdür. Kırmızı büyüler bilinen en etkili, en tehlikeli ve en gerçek büyüler olarak kabul edilmiştir.

Kara büyüden nasıl kurtuluruz?

İlk olarak büyünün ne ve hangi amaçla yapıldığının öğrenilmesiyle işe başlanılır. Bunu kendin başınıza öğrenmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Üzerinizde böyle bir büyü olduğunu düşünüyor ve ya hissediyorsanız işinde uzman bir medyuma gitmeniz gerekir. Size büyü yapılmışsa medium size söyleyecektir bunu ve büyünün etkisini yok etmeye çalışacaktır.

Büyülerin Yapılış Amaçları Değişiklik Gösterir Mi?

Büyülerin yapılış amaçları birbirinden çok farklıdır. İnsanlar eski tarihler boyunca istediklerini normal yollar ile elde edemediklerinde büyü yolunu tercih etmişlerdir. Büyü yöntemi ile kişiler etki altına alınır ve büyü hangi amaç için yapılmış ise kişi o yönde etki altında olur. Büyüler bozulmadığı müddetçe büyü yapılan kişi büyünün tesirinden maalesef kurtulamaz. Büyü yapan kişiler büyüleri kendi başlarına yapmazlar, yardım ve destek aldıkları ve cin dediğimiz varlıklar vardır, bu varlıklar cin olarak bilinen bedensiz ve dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan ruhani varlıklarıdır.

Büyü yapan hoca ve ya medyumlar cinler ile iletişim kurar ve konuşurlar, cinlerle dostluk kurduklarında ise cinlerden yardım isterler. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapıldığı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin yer alacağı gibi bütün bilgiler cin dediğimiz ruhani varlıklardan alınır.

Büyüler her insanda farklı ve değişik etkiler meydana getirir ve yine bu büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişinin büyünün etkisinden kurtulması mümkün değildir. Burada insanın inanç derece çok önemli bir yere sahiptir. Büyü yapılan kişi 5 vakit namazını kılıp sürekli abdestli gezen ve yine devamlı kuran okuyan biri Allah a tam anlamı ile bağlı insanlarda çok fazla etkilemez. Büyü Allah ın izni yapılan bir işlemdir. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılabilir ne de etki edebilir. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize bile yapılmıştır. Büyüler yapıldıklarında herkeste farklı etki meydana getirir ve böyle bir durumda sabır ve tevekkül devreye girmektedir. Allah a tam olarak bağlı biri büyünün etkisinden okuduğu dualar ile bir nevi korunabilir.

Yukarıda belirtilen şeyleri yapmayan kişiler büyüden elbette daha çok etkilenecektir. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde etki altına alınmaktadırlar. bu etki insanlara psikolojik zarar vermesinin yanında sağlıklarını bozacak seviyeye bile gelebilirler. Büyülerden uzak olmak korunmak isteyen kişiler mutlaka dua etmelidir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.