Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Yaparken Kullanılan Varlıklar Büyüler ile ilgilenen kişilerin bu işi yalnız yapmadığını ve bu işte kullanılan bir takım varlıklar olduğu bilinmektedir. Bu varlıklar bizim dünyamızda yaşayan ancak bizimle aynı boyutta yaşamayan varlıklardır. İnsanlar üçüncü boyutta yaşarken cinler dördüncü boyutta yaşamaktadırlar. İnsanların bu varlıkları gözleri ile görmeleri mümkün değildir. Ancak o varlıkların insanları görmeleri mümkündür. Bu varlıkların bir bedenleri yoktur, bir enerji birikimden ibaretlerdir. Yine bu varlıklar dumansız ateşten oluşmuştur ve insanlar önce onların var olduğu bilinmektedir. Bu varlıklar cin olarak isimlendirilirler. Cin kelime manası olarak gizli ve görünmeyen anlamına gelmektedir. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıkların insanların yaşamlarına benzeyen yaşamları vardır. Onlarda insanlar gibi doğar büyür ve ölürler. Yine insanlar gibi yer ve içerler. Dinimizde ve kuran da insanların cinler ve diğer yaratılanlar arasında en üstünü olduğu açıklanmıştır. Cinlerin de insanlar gibi iyisi kötüsü Müslüman olanı ve olmayanı vardır. Müslüman olmayanları vardır ancak şeytani olanları da vardır ve bu grup oldukça tehlikelidir.

Büyünün Ne Amaçla Yapıldığı Önemlimidir?

Büyüler yapılırken cin dediğimiz bu bedensiz varlıklardan yardım ve destek alınır ve onlardan alınan yardımlar sonucu büyüler yapılır. Büyüler de iyi amaçlı yapıldığı kadar kötü amaçlar için de yapılır. İyi niyetler ile yapılan büyülerde Müslüman olan cinler kullanılır ve onlar görevlendirilir. Kötü olan büyülerde ise kullanılan cinler kötü olur ve büyü yapılan kişiye zarar vermek amacı ile gönderilirler. Burada büyünün ne amaçla yapıldığı önemlidir.

Büyü Yaparken Kullanılan Varlıklar Cinlerdir. Büyü işleri ile her insan uğraşamaz, büyü yapılırken bu bedensiz varlıkların desteği alınmadan büyüler tutmaz. Büyü yapılırken onların yardımı ile yapılacak işlemler hakkında bilgi verdiklerinde büyünün nasıl yapılacağına karar verirler. Özellikle yapılan bakımlar sırasında cinlerden yardım alınır, onlara bir davet açılır ve gelen cinden o kişi ile ilgili bilgiler alırlar. Bunların olabilmesi için büyü yapanın cinler ile bir dostluk kurmuş olması gerekir, başka türlü bilgi alması mümkün değildir. Herkes cinlerle iletişime geçemez, bunları yapmaya çalışan kişiler ise bu işten mutlaka zarar görerek çıkarlar. Cinler gelebilir ama onları göndermek kolay değildir ve bu durumda yardım alınması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.