Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü yaparken kullanılan malzemeler ve yapılacak büyünün ne amaçla ve hangi yöntemle yapılacağına göre değişiklik gösterir. Büyüler yapılırken birçok malzeme kullanılır. burada büyü yapılırken gerekli olan malzemelerin niteliğidir. birçok büyü çeşidi bulunur ve hepsinin amaçları farklıdır. Büyü yaparken kullanılan malzemelerin yanı sıra büyü yapılırken kullanılan varlıklar da vardır.

Büyü Yapılırken Kullanılan Varlıklar Nelerdir?

Ruhlar cinler hayvanlar insanlar kullanılan varlıklar arasına girerler. Büyü yapılırken en çok cin dediğimiz bedensiz varlıklardan yardım alınır. Büyü için bu varlıklar görevlendirilir. Büyü yapan kişi de yine cinlerden yardım alarak bu işlemleri gerçekleştirir.

Kullanılan bu varlıkların yanında kullanılan malzemelere gelirsek, çok fazla malzeme çeşidi vardır, bunların başında bitkiler, materyaller, insan, hayvan, çizimler ve semboller, harf ve sayılarda yine kullanılır. Bunlar kullanılarak büyüler yapılır ve etkisini en kısa zamanda gösterir. Bitkiler büyü de tütsü olarak kullanılır, yapılan büyünün şekline göre kullanılacak bitki türü de önemlidir. Bu bitkiler yakılarak etkisini gösterir, bir yeri bir ortamı temizlemek için kullanılmasının yanı sıra yaşadığımız dünyadan olmayan varlıkları davet etmek için de yine bu bitkilerin yakılmasından yararlanılır. Kullanılan materyaller ise, yine büyü çeşidine göre değişir, bunlar altın gümüş, anlamı ve etkisi olan taşlar, bunların yanında mumlar da kullanılmaktadır. büyüler yapılırlar ölü ve ya canlı insan uvuzları da yine kullanılmaktadır. bunlar yine yapılacak büyünün amacına bağlı olarak değişir.

Büyülerde kullanılan çizimler ise yine önemlidir, kullanılan çizimlere örnek verecek olursak, daireler yarım daireler, üçgenler, hac işaretleri verilebilir. Bunlar dediğimiz gibi yapılacak büyü çeşidine göre farklılık gösterir. Harfler ise, kullanılan dili simgeler, büyülerde daha çok İbranice ve Süryanice dili kullanılır.

Büyülerin yapılış amaçlarına göre kullanılan malzemelerde doğal olarak değişmektedir. Hayvan ve insan uvuzlarının kullanıldığı büyüler oldukça tehlikeli büyülerdir. Bunların kullanıldığı büyüler kara büyü adı altında olan büyü türleridir. Büyü yapacak kişi cinlerin de yardımıyla büyünün nasıl yapılacağını ve hangi Büyü Yaparken Kullanılan Malzemeler in  kullanılacağı hakkında bilgi edinilerek büyü çeşitli işlemlerden geçerken bitirilir. Büyülerde kullanılan varlıklar yardımı ile bir büyü yapılırken yine bu varlıkların yardımı ile yapılan büyülerin bozulması sağlanır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yapıldığı Zaman Cinler Musallat Olur mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir