Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü ve Nazarın Etkileri ,  bazen karıştırılabiliyor. Büyü ve Nazarın verdiği ağırlık nedeni ile bazı durumlarda yapılan etkinin nazar olduğu sanılarak nazar tedavisine başlanabiliyor. ancak durumun o kadar basit olmadığı sonralarda ortaya çıkıyor. Büyü ve Nazarın Etkilerini ayrı ayrı ele alalım.

Öncelikle, Büyü yapılan bir kişi kendini çeşitli şekillerde belli edecektir, kişide büyünün amacına göre değişik etkiler gerçekleşir ve kişi büyünün amacına göre etki altına alınır. Ancak genel olarak bakıldığında büyü yapılan insanlar kendini dış ortamlardan yani sosyal çevreden soyutlar uzak dururlar ve her zaman düşünceli olurlar. Büyünün insan üzerindeki belirtileri büyünün amacına göre değişiklik gösterir.

Kişi üzerinde büyü olduğunu nasıl anlaşılır büyü nasıl etki eder sorusuna verilecek birçok cevap vardır. Bazı durumlarda kişi kendisinde bir büyü olduğuna inanmamasının yanında yasadığı her şeyin bir hayatın bir parçası olduğuna inanır. Bu durum özellikle aşk ve bağlama büyülerinde ortaya çıkan bir durumdur. Yapılan bazı kara büyüler çok etkilidir ve büyü yapılan kişi bunu fark edebilir. Yapılan bazı kötü büyülerde kişi her yönden etki altına alınır. Kişi önce psikolojik açıdan etkilenir, ruhsal duygu patlamaları yaşar ve kişi umutsuzluğa kapılır ve hayat sevincini kaybeder. Büyü yapılan insan her şeyden vazgeçer ve kendi köşesine çekilir. Yine büyü yapılan insanlar da ani bayılmalar görülmekte. Bunun yanı sıra kekemelik belirtileri de görülen durumlar arasında yer alır. Kişi ruhsal bunalımın yanında fiziki sorunlarda ortaya çıkabilir. Büyülerin yapılış amaçları bu etki ve rahatsızlıklarla alakalı olabiliyor çoğu zaman.

Nazarın Piskolojik etkisi

Nazarın psikolojik etkisi nedeniyle nazara maruz kalan kişide ani ruh bozuklukları görülebilir. Kendiliğinden ve birden vücudunda ağrılar ortaya çıkar veya öngörülemeyen bazı hastalıklara yakalanır. Nazarın canlılarda olduğu gibi eşyalar üzerinde de etkili olabildiği görülmüştür. Bu konudaki bazı inanışlara göre eşyalar zarar görürler ve camlar kırılır. Boncuk mavisi dediğimiz nesne ise mavinin kötü enerjiyi emdiği düşünüldüğünden nazar boncuğu taşımanın nazarı önlediğine inanılır. Nazarı çok güçlü olanlar nazar boncuğu taşıyan kişilerdeki nazar boncuklarını kırdıkları görülmüştür. Ayrıca nazardan korunmak için kullanılan başka bir yaygın inanışta kurşun döktürmek olmuştur. Kurşun döktürmenin nazara iyi gelmesinin dışında çok güçlü olmayan hafif büyüleri de bozduğuna dair inanç vardır. Ancak kurşunu döken kişide hafif yorgunluk ve uyuşukluk görülebildiğinden kurşunu döken kişinin işi bilmesi ve tecrübeli olması iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir