Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü ve Kader ilişkisi çok sık merak edilen kavramlardır. Büyünün kader ile ilgisi olup olmadığı sorusu neredeyse insanlık tarihi kadar eski. Peki bir cevap bulundu mu? Belki evet, belki de hayır…

Büyü ve Kader kavramları yüzlerce yıldır islam alimleri ve konunun uzmanları arasında bilinmezliğini koruyor. Çünkü, insanlar aslında kaderin ne olduğunu ve insan hayatında hangi rolü üstlendiğini tam olarak anlayabilmiş değil. Bazı insanlar kader denilen kesinlikler zincirini kabul etmemekte diretirken, bazıları ise büyü dahil her şeyin kaderin bir getirisi olduğunu kabulleniyor.

Burada şurada durum ortaya çıkıyor: Kadersellik ve kabullenme… Kadersellik, kaderin getirdiği her şeye boyun eğen bir davranış biçimidir. Dolayısı ile kabullenme de bu zincirin bir halkası. Kaderin getirilerini kabullenen kimseler genelde, sessiz bir kabullenme ile olayları olduğu gibi yaşama eğilimine ve potansiyeline sahiptirler. Aslında yaşanılan her durumun kader olduğu ve insan olarak bu durumları kabul etmemiz gerektiğini düşünerek, içe kapanık bir şekilde kendi benliklerine çekilir, özlerine sığınırlar.

Tavsiye: https://www.medyumca.com/buyu-allahin-bilgisi-dahilinde-mi-gerceklesir-buyu-kader-midir/

Ve belki de yapılan en büyük yanlış budur…

Allah yüce ismi El-Azim esması ile insanlara bunu mu öğütler sizce?

El-Azim esması, azmetmek, kazanmak, kuvvete ermek, dayanmak, güçlüklere karşı savaşmak demek değil midir? Peki, bu esma ile yüce yaratıcının kadere boyun eğen ve kendisine yapılan haksızlığa karşı sinen bir toplum istediğini mi düşünmeliyiz?

Değerli ziyaretçilerim, Allah’ın merhametine ve hikmetlerinin sırlarına vakıf olmak için tabiata, evrene, yarattıklarına göz atmakta yarar var. Hiç değilse, Esma-ül Hüsna gibi mükemmel bir delil var ortada. Yüce yaratıcı, kendisinden bir nefes üflediği insana, susup bir köşeye çekilmeyi, kaybetmeyi ve her şeye razı gelmeyi yakıştıramaz ve bazı sebepler verir önüne. Göz, bu sebepleri görebilene…

Büyü, Kader Değil Midir?

Büyü Kader değildir Elbette!

Büyünün kaderle ilişkisi ise bu noktada çok daha netlik kazanıyor. Kader değiştirilemez olaylar bütünüdür. Büyü ise, her zaman bir çıkış noktası bulunabilecek bir kavramdır. Size, sizin yapmak istemediğiniz ve zorla dayatılan olaylar bütünüdür büyü ve bunun yaratıcının insanlara yakıştırdığı kader ile ilgisi yoktur.


“Büyü ve Kader İlişkisi” ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyü Ters Tepebilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.