Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Tutmaması İçin Dua, Ayet ya da Sure gibi koruyucu yöntemler elbette ki vardır. Ancak öncelikle yapılan etki ya da büyünün bozulması, kişinin bedeninden ve ruhundan hatta, etrafından silinmesi, tedavi edilmesi en önemli ve acil olan konudur.

Büyülerin tutmaması için koruyucu dualar ve aynı zamanda ayetler bulunmaktadır. Kutsal kitabımızda insanların büyü ve benzeri durumlardan uzak durmaları ve aynı zamanda korunmaları için yol ve yöntemlere de yer verilmiştir. Kişiye yapılan bir büyü var ise, büyüyü bozdurmadan bu dua ve ayetleri okuması bir fayda vermeyebilir, büyü yapılan kişi ruhen bir bunalımda olacağından dolayı okuyacağı dua ve ayetler büyü yapılan kişiye ağır gelir ve daha kötü duruma düşebilir. Bu yüzden büyü yapılan kişinin alanında uzman birinden yardım alarak büyüden kurtulması gerekmektedir. Kişinin dua okuması hayatında devamlı yaptığı bir alışkanlık olması gerekir ki yapılan büyü bu kişiyi etki altına almasın. Büyü yapıldıktan sonra büyü tutmaması için okunacak dua ve aynı zamanda ayetlerin bir anlamı olmayabilir.

Büyülerin Etkileri İnsanlar Üzerinde Farklımıdır?

Büyülerin kişilerin üzerindeki etkileri her zaman farklı olmuştur. Allah a inancı tam olan tüm kalbi ile ALLAH a güvenen insanlar asla umutsuzluğa düşmeyerek büyünün etkisini azaltmışlardır. Bunun yanında beş vakit namaz kılan dinini en iyi şekilde yaşayan ve ALLAH a tam inancı olan mümin kullardan ise büyü tutmayabilir ve ya da etkisi çok düşük olabilir. Çünkü bu insanlar sürekli kuran ve dua okuyan insanlardır. Büyülerin yapılışı ve bozuluşu için dualar okunur ve kuran da bu büyülerden korunmak için okunan dualar e ayetler vardır. bu kişiler sürekli kuran okudukları için bu korunma dualarını da sürekli okumuş olurlar. Bu dualar kişilere bir koruma kalkanı oluşturmuştur. bazen yapılan büyüler o etkili olur ki, bu kişileri maalesef etkileyebilir. Çünkü yapılan büyüde bedensiz varlık dediğimiz varlıklar kullanılır ve büyü etkisi ile o kişiye musallat olabilirler.

Bu gibi durumlar yaşandığı zaman bu kişilerin bir uzman tarafından görülmesi uygun olacaktır. Büyünü yapılmasına izin veren rabbimiz bozulması için de yollar vermiştir biz insanlara. Kişi bu dua ve ayetleri alışkanlık haline getirmelidir ve böylece büyülerden korunmuş olsun. Kişi büyü ve benzeri şeylerden korunmak için koruyucu bir muska da yazdırabilir. Bu da büyülerden korunma yöntemlerinden biridir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir