Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Türleri Nelerdir? ; Büyüler çok çeşitli amaçlar için yapılabilir. Bu amaçlar büyü isteğine göre değişebilir ya da farklı yollara sapabilir. Büyüler yapılırken çeşitli yöntemler seçilerek yine aynı şekilde bu seçilen yol ile yapılırlar, kullanılan malzemeler de farklılık göstermekte ve hepsi kendine has yöntemler ile yapılırlar. Büyüler çok eski dönemlerden bu yana insanların sahip olmak istedikleri şeyleri elde etmede kullandıkları bir yol olmuş ve insanlar büyüden asla vaz geçmemişlerdir. Büyülerin yapılması ne kadar günah olsa da insanların istediklerini elde etmedeki hırsı büyüleri vazgeçilmez hale getirmiştir. Dinimizde iyi ve ya kötü tüm büyüler günah sayılmış ve hiçbir şekilde affı olmayan günahlar arasında yer almıştır.

Büyüler yapıldıkları amaçlara göre farklılık gösterir. Birçok büyü türü ve çeşidi vardır. Kişinin ne için büyü yaptırdığına göre değişir. Yapılan büyülere örnek verecek olursak, sabun büyüleri , aşk büyüleri, bağlama büyüleri, papaz büyüleri, ayırma büyüleri, evlilik büyüleri , kaşık büyüsü, ölü toprağı büyüsü, yılan pulu büyüsü ve ya korunma büyüleri ve daha bir çok büyü tüt vardır. Bunları genel bir başlık altında toplamak gerekirse ana olarak iki çeşit büyü türü vardır. Büyüler ya iyi amaçlara hizmet için yapılır ve ya kötü amaçlara hizmet için yapılırlar.

Ak Büyüler Hangi Amaçla Yapılır?

Ak büyü dediğimiz büyü türü iyi amaçlar ile yapılır ve bu yapılan ak büyülerin hiç kimseye bir zararı yoktur. Sonuçları ise mutluluk verici olmasının yanında İnsanların daha iyi hale gelmesi için yapılan büyüler ak büyüler kapsamında bulunur. Bir diğer büyü türü olan kara büyüler, çok tehlikeli ve etkili büyülerdir. Hiçbir zaman bu büyülerin yapılması tavsiye edilmez. Bu büyüler tamamen zarar vermek amaçlı olur, sonuçları ise oldukça kötüdür. Bu büyüleri her insan yapamaz, yine bu büyüleri yapmak istemeyen hocalar ve medyumlar büyük çoğunluktadır. Bu yüzden büyü yaptırmak isteyen kişiler papazlara gider. Kara büyülerin insanlara büyük zarar verdiği bilinen bir gerçektir. Hatta öyle büyüler vardır ki, büyü yapılan kişinin ölmesi istenir.

Büyülerin birçok türü olsa da yapılış amaçlarına göre iki grupta incelenir. İyi ya da kötü bütün büyüler günah kabul edilmiştir, kimsenin kaderi ile oynanmaması gerekir. her insan kendi kaderini yaşaması en doğal hakkıdır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.