Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Neden Tutar, büyü yapılan etkiler nedeni ile kişiye olumsuz bazı durumlar yaşatır ve bazı büyüler yapıldıkları andan itibaren etkilerini göstermeye başlar. Büyüler çok eski tarih ve dönemlerden bu yana varlığını her zaman korumuştur. Büyüler insanların istediklerini elde etmede en kısa yol olarak görülmüş ve bu sebepten dolayı büyüler sıkça kullanılmıştır. Büyüler yapılırken insanlar tarafından cin denilen bedensiz varlıklar ile iletişim kurularak yapılırlar, büyü yapacak kişiye bilgileri onlar verir ve büyü yapacak kişi bu bilgileri kullanarak büyü işlemini gerçekleştirir. İnsanlar bazen çaresiz kalırlar ve büyüden başka bir yol bulamazlar. Bu da büyü yapmanın ve ya yaptırmanın bir başka sebebi olarak çıkar karşımıza. Büyüler çok çeşitli amaçlar ile yapılabilirler.

Kimisi iyi niyetler ile yaptırmak isterken kimi insanlar da kin ve nefret duyguları ile hareket ederek intikam almak adına ve ya sevmediği birine zarar vermek için yaptırırlar. Büyüler her ne kadar iyi niyetlerle bile yapılsalar da büyüler dinimizce yasak ve günahtır. Kişinin kaderine müdahale etmek Allah a şirk koşmak anlamını taşır ve büyü yapan da yaptıran da dinden çıkmış sayılır.

Büyünün Etkileri Kişiye Göre Değişir mi?

Büyülerin yapılış amacı şekilleri ve yapılan büyünün etkileri kişiden kişiye göre değişmektedir. Her büyünün kendine göre yapılış şekli ve etkisi bulunmaktadır ve bununla birlikte her büyüden herkes aynı oranda etkilenmezler. Dinden uzak yaşayan ve Allah inancı fazla olmayan kişilere büyüler çok etki ederken, ibadetlerini yerine getiren ve Allah a kalpten bağlı olan ve bunun yanı sıra sürekli kuran okuyan kişilere yapılan büyüden çok fazla etkilenmeyebilirler fakat şöyle bir durum var ki, kötü büyüler her zaman diğer büyülerden daha etkili olmuştur. Bazı büyüler de cinler görev alırlar ve büyünün yapıldığı kişiye yönlendirilerek gönderilirler. Böyle bir durumda kişi istediği kadar okusun ve ibadet etsin, maalesef işe yaramaz. İlim sahibi birinin yardımı ile büyüden kurtulmadığı müddetçe her kişi büyüden etkilenir.

Büyü yapılan kişiler pek fazla belli olmasalar da bazı yönden fark edilirler. Kişiler genellikle bayılma geçirebilir, kekemelik baş gösterir. Kişinin ruhsal hayatı alt üst olur. Büyü yapılan kişi vücudunda belli yerleri çok sık yıkayabilirler. Bu yüzden büyü yapılan kendini belli eder.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.