Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Ne Zaman Yapılır? Büyünün nasıl hangi amaçla ve hangi malzemeler kullanılarak yapılacağının çok farklı olduğunu anlatmıştık. Büyüler yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır.

Peki, Büyü Ne Zaman Yapılır, büyü, genelde günün her saatinde yapılır; ancak yapılış amacına göre gökyüzünün hareketleri ve gece ile gündüzün önemi büyüktür. Yapılacak her büyünün kendine göre yapılış şekli yapılış saati ve yine kullandıkları malzemeler farlılık gösterir .büyünün yapıldığı zamanlar büyünün hangi amaçla yapıldığına bağlıdır. Kaynaklara göre iyilik için yapılan büyüler Arabi ayının artan zamanında, kara büyüler ise Arabi ayının azalan zamanlarında yapılması gerekir. Arabi ayının artan zamanlarında yapılan büyüler iyi niyetler ile yapılır ve çoğunlukla bereket ve rızk için yapılırlar. Kara büyülerde yine bu ayın azalan zamanlarında yapılır ve genellikle ayırma büyüleri bu zamana denk getirilir. Büyü yapılacak kişinin burcu doğumu tabiatı her şeyi bilinmelidir. En azından büyü yapacak kişi bunları bilmelidir.

Büyü Yapılırken Bilinmesi Gereken Bilgiler Nelerdir?

Büyü yapılırken büyü yapılacak kişi hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler vardır. büyüler yapılırken yıldızlar gezegenler ve bu gibi şeylerin önemi büyüktür. Büyü yapılacak kişinin doğum tarihi hangi burç olduğu tabiatı ve gezegeni bilinmelidir. Büyüyü yapacak kişi bu bilgiler ışığında kişiye ve büyüye göre özel tılsımlar yapacaktır. Yapılan ve ya yapılacak olan her büyünün belirli bir saati ve zamanı olur. Burada yine ay ın ve güneşin konumları önemlidir. Büyüyü yapacak kişi bu bilgilerin hepsine sahip olmalıdır. çünkü büyüler kişilere özel yapılan etki çeşitleridir. Bununla birlikte büyü yapılırken kullanılacak malzemeler de bunlara göre değişecektir.

Büyü yapmak hiç te kolay bir iş değildir, bilinmesi gereken çok fazla ilim ve bilgi vardır. Büyü yapımı çok farklı ve çeşitli yollardan yapıldığı için seçilen zamanlar da önemli duruma gelir. Büyünün tam etki etmesi için bütün bu saydığımız bilgilere dikkat edilmesi gerekir. Bunlara uyulmadan yapılan büyüler ya tutmaz ya da istenen etkiyi göstermez. Büyüler de doğaüstü güçler kadar astroloji de önemlidir. Bütün bu ilimler birbirine bağlı olarak gelişir. Bu sebepten büyü yapacak kişi hem cinler alemi ile iş birliği içinde olacak hem astrolojiyi ve havas ilmini de bilecek. Bu kadar bilgi tek bir büyünün içinde lazım olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.