Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Ne Kadar Sürer? Büyü çeşitleri çok fazla olduğu gibi yapılış şekilleri de çeşitlidir. Büyüler her ne kadar dinimizce yasak olarak kabul edilmiş haram sayılmış olsa da insanlardaki elde etme hırsı yüzünden büyü yapmak ve yaptırmaktan vazgeçmemişlerdir. Bazı büyülerin yapılışı kolay olsa bile kara büyülerin yapılması çok zordur ve büyük bir bilgi birikimi gerektirmektedir. Bunun nedeni ise kara büyüler yapılırken şeytani varlıklar yardımı ile yapılmasından kaynaklanır. Büyülerin yapılma şekline göre süreleri de değişmektedir. Özel günler ve yine özel saatleri vardır bazı büyülerin . bası büyüler yaplırken dolunay ın beklenmesi gerekirken bazı büyülerde ise, yeni ay ın beklenmesi gerekmektedir. Yine bazen gece vakti yapılması gereken büyüler olduğu kadar Cuma günleri ezan ile sela arası yapılması gereken büyüler vardır. Bunlar yapılacak büyünün ne olduğuna ve hangi amaç ile yapıldığına bağlıdır.

Büyüleri Uzman Olmayan Kişiler Yapabilir mi?

İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü türü olduğu bilinmektedir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için yapılan büyüleri misal verebiliriz. Büyüler herkes yani sıradan normal insanlar tarafından yapılabilen bir şey değildir. Gerçekleşmesi için, uzman kişiler tarafından yapılması zorunludur. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişkenlik gösterebilir. Büyü malzemeleri büyünün amacına ve yapılış metoduna göre şekillenir. Büyülerin bazıları kısa sürelidir ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir fakat bazıları ise çok uzun sürelidir veya ömür boyu etkisini devam ettirebilir. bazı büyüler ve yapılan muskalar belirli bir süre sonra etkisini kaybedebilir, bu yüzden yenilenmesi gerekecektir. Büyüler kişileri doğaüstü güçler ile etki altına sokmak amacı taşırken yapılan ve hazırlanan muskalar kişiyi koruma altına almak için yapılmaktadır.

Büyü Ne Kadar Sürer, ne kadar süre etkili olur, büyüler ve muskaların etkisi yapan kişiye göre değişir, iyi bir medyum tarafından yapılmış ise etkisini hemen göstermeye başlayabilir, yine belirli bir süre sonra etkisini de kaybedebilir. Bu yüzden belirli süreler içinde yenilenmesi gerekecektir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır ancak hepsi genel olarak aynı kaynaktan beslenir. Büyü yapımında kullanılan bazı yöntemlerin şu şekilde olduğu görülmektedir;

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir