Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü, Nazar ve Cin Çarpması nedir, konuları birbirinden bağımsız ancak birbirleri ile sürekli iç içe olan havas konularıdır. Öyle ki bu üç konu bazen birbirinden ayrılmadan da incelenebilir. Büyü ve cinlerin yakın ilişkisine her zaman değindik, ancak nazarın sadece göz değmesinden ibaret olmadığını, sadece göz alıcı bir şekilde gelen bir negatif enerji kadar hafife alınmaması gerektiğinin de önemini belirtmekte fayda var. Öncelikle bu terimleri tek tek ele alalım ve aralarında ki ilişkiyi açıklamaya çalışalım.

büyü nazar cin çarpması nedir

Büyü Nedir?

Büyü en yalın tarifiyle, insanları etki altına alma sanatıdır. Büyü, kişiler önce psikolojik olarak etkilerken, devam eden günlerde ise bedenen etki altına alarak; kendi amacına hizmet etmeye adapte eder. Büyü kavramı, tarih kadar eski olduğu kadar, sürekli kendini yenileyerek, güncelleyerek ve geliştirerek neredeyse tüm çağlara ayak uydurmuş ve toplumun her sınıfında adından sıkça söz ettirmiştir.

Tavsiye: https://www.medyumca.com/suryani-ask-buyusu/

Nazar Nedir?

Nazar, negatif anlamda kişilerin üzerine salınan enerjilerdir. Çoğunlukla kötü göz, kem göz olarak bilinir. Halk arasında kurşun dökme eyleminin nazarı geçirdiği, negatif enerjiyi bertaraf ettiğine inanılır. Ancak, bazı durumlarda iş sadece negatif birkaç enerjiden ibaret olacak kadar ufak boyutta olmayabilir. Kimi zaman insanların üzerine ve mekanların üzerine işleyen bazı nazarlar olabilir. Bu tür nazar enerjisi, hastalık verebildiği gibi, yıkım veya felaketlere de yol açabilir.

Cin Çarpması Nedir?

İnsanların üzerine baskı uygulamak sureti ile kendilerini hissettirebilen, rüyalar yolu ile iletişime geçebilen, kimi zamanda direkt bedenen rahatsızlık verebilen doğaüstü bedensiz varlıklara cin denir. Dumansız ateşten yaratıldıkları tabir edilen bu varlıklar, başlı başına enerjidir. Bu tür enerjilerin insanlara musallat olması cin çarpması olarak nitelendirilir. Cin çarpmasının nedenleri çoğu zaman büyü yoluyla olabildiği gibi, bazen de insanların bilmeden cinlere zarar vermeleri neticesinde bir uyarı veya intikam olarak da görülebilir.

Bu üç kavramın birbirleriyle ilişkisine gelince; nazar denilen durum tamamen bir enerji aktarımıdır. Nazarın insanlara veya mekanlara zarar vermesi tamamen cinlerin sayesinde gerçekleşir. Bir anlamda nazar cinler ve zarar verilen insan ya da eşya arasında tetikleyici görevi görür.

Kötü enerjinin aktarımı ve sonrasında verdiği zarar cinler sayesinde gerçekleşir. İşin büyü kısmına gelirsek, büyü denilen kavram cinlerin etkisi ile gerçekleştirilir. Cinler olmaksızın büyü tek başına hiçbir etki sağlayamaz. Büyü de görevlendirilen bu bedensiz varlılar, büyünün amacı için çalışırlar ve büyü amacına ulaşana kadar durmayacaklardır.


Büyü Nazar Cin Çarpması Nedir? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyü ve Yıldız Düşüklüğü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.