Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü nasıl yapılır? Büyü her yerde ve her şekilde; her şey için yapılabilir. Özellikle bazı büyüler, etki etmek istendikleri yerde yapılması gerekir. Örneğin büyünün ev içinde ve hane halkına etki etmesi isteniyorsa, büyülerin o evin içinde yapılması gerekebilir. Elbette  büyünün etki etmesi için yapıldığı yerin ve mesafenin önemi yoktur. Yüzlerce kilometre öteden bile büyü yapılabilir. Ancak ne olursa olsun, bilgisi ve tecrübesi olmayan kimselerin kendi kendilerine böyle bir işlem yapmaya kalkmaları, Özellikle internetten, çeşitli sitelerden okunan, kulaktan dolma edinilen bilgilerle bazı ritüellere girişmeleri son derece tehlikeli ve yanlıştır. Çünkü büyü yapılırken, çok büyük bir enerji kullanılır ve açığa çıkar; bedensiz varlıklardan yardım alınır, faydalanılır. bu doğrultuda büyü uygulaması yapılırken, yapan kimsenin kim olduğu yine büyük bir önem arz etmektedir.

BÜYÜLERİN YAPILIŞ AMAÇLARI

Büyülerin yapılış amacına göre,kullanılan malzemeler ve eşyalar değişkenlik gösterir. Örneğin papaz büyülerinin olmazsa olmazı insan DNA’sı içeren malzemelerdir. Bu malzemeler olmazsa büyü etki etmez. Aynı zamanda bazı saatler ve günlerin önemi büyüktür. Büyü yaptıracak ve yapılacak olan kimselerin doğum tarihleri, anne isimleri, kişisel eşyaları çok büyük bir önem taşımaktadır. Büyü Nasıl Yapılır Büyü yapılırken; bazen gece, bazen gündüz olması istenir. Bazen ise yeni ay olmalıdır gökyüzünde ya da karanlık ayın zamanı beklenir. Önceki yazılarımızda büyü malzemeleri hakkında detaylı bilgilere yer vermiştik.

Sözün özü; büyü yapılış amacına hizmet eder ve yapılış amacına göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda her büyü, her işlem, her uygulama kişiye, kişilere özeldir. A kişisine yapılan uygulama, B kişisinde kullanılamaz ve etki etmez. Faydadan çok zarar verir. Dolayısı ile, büyünün nasıl yapılacağından çok, hangi uzmana uygulatılacağı çok daha önemli bir konudur.

Büyü Çeşitleri

Büyü çeşitleri yapılış amacına göre farklılık gösterir. Birden fazla çeşitleri ve isimleri olan büyünün türleri ve yapılış yolları birbirlerinden oldukça ayrıdır.

İyi ve kötü, geçmişten bugüne kadar birbirinden asla ayrılamayan ama, aynı zamanda birbirleri olmadan yapamayan iki temel olgudur. İyi ve kötünün olduğu yerde her zaman barış ve savaş, güzellik ve çirkinlik, zengin ve fakir, doğru ve yanlış, acı ve tatlı gibi kavramlar ön sıralarda olmuştur. Ak ve Kara’da bunlardan biridir. Bu durumun büyü ile ilgisi ise; büyülerin de iyi ve kötü yani Ak ve Kara olarak ikiye ayrılmasıdır. Büyü çeşitleri için Ak ve Kara sınıflandırması doğru olacaktır. Bunların yanında Kırmızı Büyü, Aktif Büyü, Pasif Büyü, Sempatik Büyü gibi de Büyü Çeşitleri vardır. Şimdi bu büyüleri inceleyelim.

Bir önceki yazımız olan 20 Aralık - 26 Aralık 2021 Haftalık Burç Yorumları başlıklı makalemizde akrep, akrepburcu ve aslan hakkında bilgiler verilmektedir.