Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Kimlere Tutar? Büyülerin yapılış amaçları çok farklıdır. İnsanlar tarih boyunca istediklerini doğal ve normal yollar ile elde edemediklerinde büyü yoluna başvurmuşlardır. Büyü yolu ile kişiler etki altına alınır ve büyü hangi amaç ile yapıldıysa kişi o yönde etki altına alınır. Büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişi büyünün tesirinden kurtulamaz. Büyü yapan kişiler büyüleri tek başlarına yapamazlar, yardım aldıkları varlıklar vardır, bu varlıklar cin olarak bilinen bedensiz dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan ruhani varlıklarıdır. Büyü yapan kişiler cinlerle iletişim kurup ve konuşurlar, cinlerle dostluk kurduklarında ise, cinlerden yardım alırlar. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapıldığı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin kullanıldığına kadar bütün bu bilgiler cin dediğimiz varlıklardan alınır.

Büyü en Çok Kimleri Etkisi Altına Alır?

Büyü Kimlere Tutar, büyü en çok kimleri etkisine alır gibi soruların cevabı yoktur. Çünkü, büyü her insanda farklı etkiler yaratır ve yine bu büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişi bu büyünün etkisinden hiçbir zaman kurtulamaz. Burada insanın inanç seviyesi çok önemli bir yer tutar. Büyü yapılan kişi 5 vakit namazını kılıp abdestli gezen ve yine sürekli kuran okuyan biri Allah a tam anlamı ile bağlı insanlarda pek etkisi altına alamaz. Büyü Allah ın izni olur ve ALLAH istemezse yaprak kımıldamaz. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılır ne de etki eder. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize dahi yapılmıştır. Büyüler yapıldıklarında herkeste farklı etki gösterir ve böyle bir durumda sabır ve tevekkül devreye girer. Allah a tam olarak bağlı kişiler büyünün etkisinden okuduğu dualar ile de korunabilir.

Yukarıda saydıklarımızı yapmayan ve ya yapamayan insanlar büyüden elbette daha çok etkilenirler ve büyü bu kişileri etkileyerek büyü tutar. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde etki altına alınırlar. bu etki insanlara psikolojik zarar veresinin yanında sağlıklarını bozacak seviyeye de gelebilirler. Büyülerden korunmak isteyen insanlar mutlaka sürekli dua etmelidir. Büyülere karşı okunan dualar bolca okunduğunda büyünün etkisi çok güçlü olmayabiliyor. Eğer kişi yapılan büyü ile baş edemiyor ise, ilim sahibi insanlardan yardım alması kişinin faydasına olacaktır. Dediğimiz gibi dualar ile büyünün etkisi azaltılabilir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir