Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Kaç Günde Yapılır, kaç günde hazırlanır, ne kadar sürede etkili olur. Elbette merak edilenler bunlarla sınırı değil, en kesin ve net cevap her büyünün yapılış şeklinin ve dolayısıyla kullanılan malzemelerin ve etki süresinin farklı olduğudur.  Burada önemli olan büyü yaptıran kişinin hangi amaç ile yaptırdığıdır. Büyünün yapılış amacı ile etkisi doğru orantılıdır. Yedi günde de etkili olabilir, bu süre kırk güne de çıkabilir. burada önemli olan hususlardan ilki, büyüyü yapan kişinin ustalığıdır.  Büyüler ya iyi amaçlar ya da kötü amaçlar için yapılırlar. Büyünün günah olduğunu ve affedilmeyecek günahlardan olduğu açık ve net bir şekilde belirtilmiş olsa bile maalesef büyü yolu çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. insanların elde etmek istediklerine karşı olan zaafı büyülerin yaygın olmasına büyük katkı da bulunmuştur. Çok eski Tarihten bu yana büyüler tılsımlar her zaman insanlarda merak duygusunu ortaya çıkarmıştır.

Büyüler yapıldıkları amaçlarına göre yapılış uzunlukları ve yine ne kadar sürede etki edeceği değişmektedir. Yapılan bazı büyüler çok kısa zamanda etki ederken bazı büyülerin yapılış uzunlukları ve etki süreleri fazladır. Genel olarak şunu belirtelim ki, kara büyülerin etkileri her zaman daha hızlıdır, çünkü bunlar şeytani büyülerdir ve şeytan her zaman kötülükler için hazırda durur ve yapanları cehenneme sürüklemek için destek olur. Yine büyüler yapılırken özel olan zamanlar ve durumlar vardır. Gece yapılan büyüler, dolun ay da yapılan büyüler, yine kan ile yazılan büyüler gibi özel zamanların gerektiği büyüler de vardır. Her büyü için farklı ve gerekli ortamlar vardır. Bu örnek verdiğimiz özel zamanlarda yapılan büyüler daha fazla zaman ve birkaç işlemden geçtikleri için etki süreleri de normal olarak uzamaktadır.

Hangi Amaçla Yapıldığı Önemlimidir?

Yine yapılan büyünün hangi amaçla yapıldığı da çok önemlidir, aynı zamanda kişinin inancı da büyük ölçüde büyünün üzerinde çok etkilidir. Kişinin bu büyüye olan inancı büyü yaptıran kişinin büyünün gerçekleşmesine olan inancı büyünün etki etmesinde çok önemlidir. Büyü yaptıran kişinin öncelikle inanması gerekir, inanarak yaptırdığı zaman büyünün etkisi çok fazla ve çabuk etki edecektir. Yukarıda da söylediğimiz gibi kara büyüler diğer büyülerden daha çabuk etkisini göstermektedir. Büyü yaptıran ya da yaptıracak kişiler için büyünün günah olduğu aklından çıkarmamalı ve ona göre hareket etmeleri ve yine buna göre karar vermeleri gerekir, çünkü affı olmayan günahlardandır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir