Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Hastalık Yapar mı? Yapılan büyülerin insanlar üzerindeki etkisi herkeste değişik olarak kendini gösterir. Bunun sebebi ise, yapılan büyünün hangi amaçla yapıldığıdır. İnsanlar doğaüstü güçleri kullanarak doğal ve normal yollar ile elde edemedikleri her şeyi büyü yolu ile elde etmeye çalışırlar. Büyüler çok çeşitli olmakla beraber her büyünün kendine göre malzemeleri ve yapılış şekilleri vardır.

Büyü Hastalık Yapar mı, Evet büyü hastalık yapar! hem bedensel olarak, hem de ruhsal olarak büyü kişiye etkisini derinden hissettirir. Ruh bedeni besleyen ve koruyan kollayan bir ilahi bağdır ve bu bağda oluşan yıpranmalar, zorlamalar, sakatlıklar bedeni korumasız bırakarak tüm tehditlere açık hale getirir. İşte büyünün amacı budur, ruh ve bedeni birbirinden aykırı ve düzensiz hale getirip kendi istediği gibi şekillendirmektir. büyü amacına ulaştığı zaman hastalıklar ise kaçınılmaz olacaktır.

Büyüler Neden Yapılır?

Büyüler bazen, düşmandan kurtulmak için, bazen de birbirini seven insanları ve eşleri ayırmak için, bazen de kişileri yok etmek için ve hayatını altüst etmek için yapılırlar. yapılan büyülerin insanların üzerindeki etkisi büyüktür. Her kişi büyüden farklı yönde etkilenir. Sürekli kuran okuyan ve Allah a tam bağlı olan biri büyüden diğer insanlar gibi etkilenmez, çünkü bu kişi sürekli kuran okuduğu için aynı zamanda koruyucu ayet ve duaları da okumuş olurlar. Diğer insanlar okumadığı için bu yapılan büyüden tam anlamıyla etkilenirler.

Büyüler kişiler de birçok şeye sebep olabilir. Öncelikle kişinin aklını karıştırır, kişi kendi iradesi ile karar veremez duruma gelir. Büyü yapılan kişi kendini sürekli yorgun ve halsiz hisseder, kimi zamanda büyü yapılan kişi kendini bu dünya ya ait hissetmez. Yaşadıkları hayattan kendilerini soyutlar ve yalnızlığı tercih ederler, içlerine kapanık olmaları da yine büyünün etkisi olabilmektedir, sakin bir insan çok sinirli bir insan da olabiliyor. Büyülerin insanlar üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Her ne kadar bilim dünyası bunları kabul etmese bile, dinimizde büyünün yeri vardır ve kabul edilmiştir. Büyülerden korunmak için birçok ayet ve dua vardır. Büyüler yapıldığı kişiyi farklı bir enerji altına aldığı için bedenleri de bu yapılan etkilenecektir. Büyünün her insanda etkisi muhakkak farklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir