Büyü Hasta Eder mi?

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Hasta Eder mi? Yapılan büyülerin insanlar üzerindeki etkisi herkeste farklı olarak kendini gösterir. Bunun nedeni ise, yapılan büyünün ne amaçla yapıldığıdır. İnsanlar doğa üstü güçleri kullanarak doğal yollar ile elde edemedikleri her şeyi büyü yoluyla etmeye çalışırlar. Büyüler çok çeşitli olmakla birlikte her büyünün kendine has malzemeleri ve yapılış şekilleri vardır.

Büyüler bir çok amaç için yapılmaktadır. Bazen evin bereketini kısmetini açmak için yapılır , bazen sevdiği insanı kendine başlamak için yapılır, bazen de kişinin işlerini açılması için yapılır. Bunlar iyi amaçlara hizmet ederler ve kimseye zararı olmayan büyülerdir. Bir başka büyü çeşidi vardır ki, kimsenin yapması tavsiye edilmez. Bu büyüler şeytani ve kötülüklere hizmet eden büyülerdir. Bu büyüler bazen, düşmanından kurtulmak için, bazen birbirini seven insanları ve eşleri ayırmak için, bazen de kişileri yok etmek için ve hayatını altüst etmek için yapılırlar. yapılan bu büyülerin insanların üzerindeki etkisi büyüktür. Her kişi büyüden farklı etkilenir. Sürekli kuran okuyan ve Allah a tam bağlı olan biri büyüden diğer insanlar gibi etkilenmez, çünkü bu kişi sürekli kuran okuduğu için aynı zamanda koruyucu ayet ve duaları da okumuş olurlar. Diğer insanlar okumadığı için bu yapılan büyüden tam anlamıyla etkilenirler.

Burada önemli olan mesele, Büyü Hasta Eder mi sorusu olacaktır. Büyü yapılan kimseyi hangi niyetle yapıldığı ile orantılı olarak etkiler, amaç kötü ise kişide hem ruhsal, hem de bedensel anlamda rahatsızlıklar baş göstermeye başlar. Ruhtan şifa alamayan bir bedenin, ruhu hasta bir bedenin kendine bakması imkansızdır. büyü bozulmadığı sürece hangi amaç için yapılırsa yapılsın etkisi sürecektir.

Büyüler Nasıl Probleme Neden Olurlar?

Öte yandan büyüler insanda bir çok probleme neden olabilir. Öncelikle kişinin aklını karıştırır, kişi kendi iradesi ile karar veremez hale gelir. Büyü yapılan kişi kendini sürekli yorgun ve halsiz hisseder, bazen de büyü yapılan kişi kendini bu dünya ya ait hissetmezler. Yaşadıkları hayattan kendilerini soyutlar ve yalnızlığı seçerler, içleri kapanık olmaları da yine büyünün etkisi olabilmektedir, sakin bir insan çok sinirli de olabiliyor. Büyülerin insanlar üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Her ne kadar bilim dünyası bunları reddetse bile, dinimizde büyünün yeri vardır ve kabul edilmiştir. Büyülerden korunmak için birçok ayet ve dua vardır. Büyüler yapıldığı kişiyi farklı bir enerji altına aldığından dolayı bedenleri de bu yapılan etkilenecektir. Büyünün her insanda etkisi muhakkak farklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir