Büyünün insanların elde etmeye güçleri yetmedikleri zaman kullandığı ve doğaüstü güçleri kullandığı bir yöntemdir. Çok eski tarihlerde Babil halkının harut ve marut adli iki melekten gizli bilgiler ve daha birçok alanda bilgi ve yöntem öğrendikleri rivayet edilmektedir. Ancak bu iki melek her zaman uyarmışlardır insanları, ‘’ biz ancak sizi denemek için gönderildik, sakın sihir yapıp ta inkarcılardan olmayın ‘’ diyerek uyarmışlardır. İnsanoğlu malesef merak ve hırslarını yenemediği için büyü yolunu sürekli kullanmaya başlamış ve bu büyü yapımı yaygınlaşmıştır.

Dinimizde büyünün elbette yeri vardır ve kabul edilmiştir. Ancak insanlara zarar verecek ve insanların arasını bozmak için yapılan büyüler ile birlikte muska yazımı gibi şeylerin de yapılması yasaklanmış ve günah sayılmıştır. Dinimizce büyünün yasak edilmesinin ve günah sayılmasının en büyük nedeni , zarar vermek için kullanılmasıdır. Büyüler birden çok amaç için yapılır ve maalesef bir çoğu zarar vermek ya da intikam almak için yapılmışlardır.

Aslına bakacak olursak büyüler ne amaçlarla yapılırsa yapılsın her yönden günahtır. Büyü yapıldığında büyü yapılan kişinin kendi iradesi ve karar alma hakkı elinden alındığından dolayı büyük günahtır. Herkesin ayrı bir kaderi vardır ve insanların kendi payına düşen kaderlerini yaşama hakkı vardır, büyü yapıldığında bu kader değişir. Büyüler iyi amaçlar ile yapılabilirler, kimi zaman kısmet açmak ve yine en çok yapılan evlenme büyüsünün günah olmadığını kabul eden bir kısım vardır. Gerçek böyle değildir. Herkes kendini yaşar, Allah dilerse o kişiye bir eş verebilir ve yine kısmet açmak isteyenler de de bu durum aynıdır. Allah ister ve dilerse rızkı da kısmeti de verir. Büyü yolunu kullanmak yüce Allah ın kararlarına karşı çıkmaktır. Dinimizde büyü yapmak ve yaptırmak en büyük günahlardan biridir, Allah a karşı gelmektir. Bu yüzden büyü yapmak günah sayılır ve kimsenin büyü yapması ve ya yaptırması tavsiye edilmez. Kimsenin başka birinin ve kendi kaderini Allah ın taktiri olmadan değiştirmeye hakkı yoktur. Kimsenin kaderi ile oynanamaz ve dinimizde büyülerin asla affedilecek günahlardan olmadığı kesin bir dil ile ifade edilmiştir.

İlginizi Çeken Yazılar  ÇİFTLERİN ÇOCUKLARI OLMASIN DİYE YAPILAN BÜYÜ NASIL BOZULUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + eleven =