Büyü Gizli Bilim

Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Gizli Bilim Büyü Gizli Bilim Antik veriler büyü ve doğa üstü güçlerin varlığını ortaya koymuştur, çünkü yapılan kazılardan çıkarılan örnekler büyünün gerçek olduğuna dair bilimsel ispatlar sağlamaktadırlar.
Antik çağlarda bireyler büyünün gücünü kullanarak bazı ruhani yaratıklarla iletişime geçmişlerdir. Eski çağlarda kişiler şehirlerini korumak için büyünün gücünü oldukça çok kullanmışlardır. şehirlerin hayatları ve güvenlikleri adına yapılan büyü ayinleri bu şehirleri kötü güçlere karşı korumuştur.
Büyü Gizli Bilim, Büyünün saklı bilimi tartışılmaz bir gerçektir. Büyü araştırmaları büyünün ruhani varlıklarla bilimi müşterek bir noktada buluşturması sonucu kendi gücünü ispatlamıştır. bilhassa antik tapınakların altında keşfedilen bilgiler bizlere büyünün gizli ilimini kavramamızda destekçi olamaya devam ediyor. Eski çağlarda insanlar teknolojiyi din ile birleştirerek yeni gizemlere yol aldılar. Bilimin bu mistik gizemini elbette yapılan mukaddes ayinler ve çeşitli büyü teknikleri ortaya çıkardı.

Hangi Uygarlıklarda Büyüden Daha Fazla Söz Edilir?

Özellikle gizemli Maya uygarlığında ve Mısır tarihinde büyüden yoğun şekilde fazla söz edilir. Pek araştırma ve kazı sonucu ortaya çıkarılmış büyü malzemeleri günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Geçmişte bu gelişmiş uygarlıklar büyünün saklı gücünden yararlanarak dönemlerinin en çağdaş ve en kuvvetli uygarlığı olma başarısına ulaşmışlardır. Mayaların bugün dahi çözemediğimiz çok kuvvetli bir bilgi toplanmış birikimi vardı. Peki bu bireyler nasıl olur da bugün dahi çözemediğimiz olayları o zamanda çözebilirler. Bu soru yoğun şekilde gizemini koruyan soruların başında geliyor. şüphesiz Maya toplumu kendi zamanlarında büyü ve gizli ilimler ile çok aşırı uğraşmışlar ve bu şekilde güçlerine kuvvet katabilmişlerdir.
Eski toplumlarda büyü bir ilim olarak kabul edilir ve fazla mühim görülürdü. Lakin süre içinde büyü kavramı bireyler nedeni ile unutularak birer mit şekilde bugünkü durumuna sokulmuştur.

Halbuki eski insanlar adına büyü en önemli ilimlerden birisiydi. Bu şekilde menfaatlerini düşmanlarda koruyarak gelişmelerine katkıda bulunuyorlardı. Bu olay Kuran’da geçmektedir. Büyü oluşturan toplumlara Kuran’da sık sık yer verilmektedir.

O durumda ortada bu kadar delil varken büyü gerçeğini kabul etmek ve bununla yaşam sürmeyi öğrenmemiz lüzumludur. Tarih bize büyünün gerçek olduğunu pek fazla defa kanıtlamıştır. Tarih inkar edilemez delillerle doludur. bundan böyle bazı uluslar büyü kavramına mühim bir şekilde eğilip türlü deneyler yapmaya başladılar bile. mesela Rusya büyü konusunda akademik çalışmalara önem mümkün kılan bir ülkedir. yine bunu Amerika benzeri ülkeler takip etmektedirler. Büyünün saklı bilimi ilerde soğuk harp stratejisi şekilde modern toplumlar sebebi ile kullanılacak.
herkezin büyü ilmini ve bu ilmin gücünü kabul etmemiz lazımdır. Umarız ülkemizde de öteki modern ülkelerde yapıldığı benzeri bu işe gereken hassasiyet verilir ve bilimsel şekilde bu konular bir gün araştırılmaya başlar denir.

Bir önceki yazımız olan Simya Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.