Büyü Çözümleri

Büyü ÇözümleriBüyü, bireyin enerjik bedenine zarar vererek hem ruhsal hem de fiziksel sorunlara sebep olan fazla ciddi bir hastalıktır. Her hastalık benzeri büyünün de tedavi edilmesi ve tekrar bu sorunla karşı karşıya kalmamak için önlemler alınması zorunludur.
Bu konu için söylenebilecek tek söz büyünün enerji sistemine zarar veren bir fiil olmasından ötürü lakin ve lakin enerjetik bir tedavi yöntemi uygulanarak ortadan kaldırılabileceğidir.
Kendisine büyü yapılan insanın enerji dengesi her zaman bu konu için tecrübeli olan bir tanesi tarafından normale döndürülmelidir.
Bu tedavi büyünün etkisini yüzde yüz ortadan kaldıracağı benzeri, enerjinin tazelenmesi itibarıyla, aynı ferde yeniden büyü yapılmasını da zorlaştırır. ama ne yazık ki büyünün tekrar edilmesini tümüyle engelleyecek hiçbir metod yoktur.Literatüre kısa bir bakış atmak bu konuda ne kadar farklı ve faydasız yöntemin “kesin çözüm” şekilde sunulduğunu görmek adına yeterli olacaktır.
Çoğu medyum ve şifacı büyünün çözülmesi adına yüzyıllardan bu güne kadar Kur`an ayetlerinin okunmasını ve yazılarak bireyin üstünde taşınmasını vb. işlemler önerir.
Bunun bir yere kadar faydalı bir işlem olduğunu reddetmek mümkün değildir. ilahi bir mesaj olan Kur`an ayetlerini okumak tabi ki şifaya katkıda bulunacaktır.
Yalnızca büyü değil her çeşitli hastalıkta hastanın Kur`an okuması ve Allah`şafak şifa dilemesi faydalıdır ve bu gerçek bilimsel şekilde da ispatlanmışttır.fakat gel gelelim büyünün tedavisi adına sırf Kur`an okumak yeterli bir işlem değildir.
Bacağı kırılan birinin bacağının düzelmesi adına dua edip Allah`şafak yardım dilemesi çok faydalı olsa da, bu işlemi bir ortopedi uzmanına başvurup onun önerileri dinlendikten sonra yapılması lüzumludur.akıl ve bilimi her süre el üzerinde tutan islam, bunun en doğru davranış çeşidi olacağını bildirir.
Bu nedenle büyüye maruz kalmış kişinin önce enerjetik olarak tedavi edilmesi, tedaviye ek olarak da Kur`an okuması ve bu beladan kurtulmak için Allah`a sığınması tavsiye edilmelidir.

İlginizi Çeken Yazılar  Medyum Ve Büyü İlişkisi

halbuki ki umumi uygulama zaten büyü sebebiyle büyük manevi sorunlar arasında kıvranan insanlara yüzlerce defa sure okutmaktır. Bazı yazarlar büyünün bozulması için haftalarca her gün 777 defa Felak ve Nas surelerinin okunmasını tavsiye ederler.
Bu tavsiyeler hastanın hem bu ağır sorumluluğun altında ezilerek daha çok hastalanmasına sebep olur hem de sonuçta sıkıntılarının bir çeşitli çözüme kavuşmadığını gören hasta dinden, imanda, ilahi mesaj olan Kur`an`dan soğur.
Kur`an ayetleri her gün yüzlerce defa okumak için oldukça ağırdır ve bu dehşet verici tavsiyeye hastanın uyduğu durumlar da zaten fazla nadirdir. çoğunlukla hasta ya bir – iki gün okur ve pes eder yada hiç okumaya bile kalkışmaz.
Yapılması gereken, hastanın üstündeki enerjinin düzeltilmesi (ki bu gerçekten hususi bir uzmanlık gerektirir) ve hastaya Felak, Nas, ihlas surelerinin her gün yedişer (7) defa okunmasını tavsiye etmektir.
Büyü evrensel bir hadisedir ve büyüyü tedavi etme sürecini sadece Kur`an okumaya dayandırmak doğru bir davranış değildir. Sonuçta her dinden – ve hatta dinsiz – kişiler büyü sorunu ile karşı karşıya kalabilirler ve kalmaktadırlar.
Müslüman olan hastaların tedavisi sırasında Kur`an`dan da faydalanmaları en natürel haklarıdır. ancak Kur“an bu anlamda “kati şifa” sunan sihirli bir formül olarak değil, her müminin her sorununda yardım isteyebileceği ilahi bir kaynak şekilde görülmelidir.
Kur`an`ın hiçbir ayetinde “büyünün bozulması için şu sure yüzlerce defa okunmalıdır” ve ya “şu fiil büyüyü bozar” biçiminde bir beyan bulunmamaktadır. fakat literatürü adeta işgal etmiş bulunan büyü bozma formüllerinin tümü – zaten hepsi birbirinden kopyalamıştır – ayetlerin defalarca okunmasını ” tek çözüm” olarak göstermektedir.
Tekrar tekrar belirtiyorum ki, Kur`an her şeye şifa olabilecek güçtedir fakat aynı Kur`an insanlara akıllarını kullanmalarını, gerekli tedbirleri aldıktan sonra işleri Allah`a havale etmek gerektiğini defalarca belirtmiştir.
Burada bütün eski büyü bozma formüllerinin geçersiz olduğunu savunuyor değilim ve bunu söylemek için de bu konu hakkında kör bilgisiz olmak lazımdır.
Ne var ki enerjetik tedavi olmaksızın, hastaya yalnızca ayet okumasını önermenin pratikte hiçbir işe yaramadığını ve işleri daha da zorlaştırdığını bildirmek zorundayım.
Büyünün bozulması için gereken en ciddi koşulu ise sona bırakmayı tercih ettim. Bu şart, büyünün teşhisidir. Büyünün teşhisinden sonra bilim bilen bir medyumdan hocadan yardım almak en doğrusudur..