Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyülerin Çeşitleri Büyüler çok farklı amaçlar ile yapılmaktadır. Büyüler yapılırken çok çeşitli yollar kullanılarak yapılırlar, kullanılan malzemelere varana kadar hepsi kendine has yöntemler ile yapılırlar. Büyüler tarih boyunca insanların istedikleri şeyleri elde etmede kullandıkları bir yol olmuştur, ve insanlar büyüden hiçbir zaman vaz geçmemişlerdir. Büyülerin yapılması her ne kadar günah sayılsa da insanların istediklerini elde etmedeki hırsı ve merakı büyüleri vazgeçilmez kılmıştır. Dinimizde iyi ya da kötü bütün büyüler günah sayılmıştır ve aynı zamanda affedilmeyen günahlar arasında yer almaktadır.

Yapılış Amaçlara Göre Değişiklik Gösterirmi?

Büyülerin Çeşitleri birbirinden farklı ve amaçlarına göre değişiklik gösterdiği için sayfalarca yazılabilir ve anlatılabilir. Yapıldıkları amaca göre değişiklik gösteren bir çok büyü çeşidi bulunmaktadır. Kişinin ne için büyü yaptırdığına göre değişir. Yapılan büyülere bir çok örnek verilebilir, sabun büyüleri , aşk büyüleri, bağlama büyüleri, papaz büyüleri, ayırma büyüleri, evlilik büyüleri , kaşık büyüsü, ölü toprağı büyüsü, yılan pulu büyüsü ve ya korunma büyüleri , vs … daha sayamadığımız bir çok büyü çeşidi vardır. Bunları genel bir başlık altında toplarsak iki çeşit büyü yapımı vardır. Büyüler ya iyi amaçlara hizmet edilerek yapılır ya da kötü amaçlara hizmet etmek için yapılırlar.

Ak büyü dediğimiz büyüler iyi amaçlara hizmet ederler, bu yapılan ak büyülerin kimseye bir zararı yoktur. Sonuçları ise mutluluk vericidir. İnsanların daha iyi hale gelmesi için yapılan büyüler yine ak büyüler kapsamında bulunurlar. Bir diğer büyü çeşidi olan kara büyüler, çok tehlikeli ve etkili büyülerdir. Hiçbir zaman bu büyülerin yapılması tavsiye edilmez. Bu büyüler tamamen zarar vermek amacı ile yapılırlar, sonuçlar ise bir hayli kötüdür. Bu büyüleri herkes yapamaz, yine bu büyüleri yapmak istemeyen hocalar da çoğunluktadır. Bu sebepten dolayı papazlara giderler. Kara büyülerin insanlara büyük zarar verdiği bilinmektedir. Hatta o kadar büyüler vardır ki, büyü yapılan kişinin ölmesi istenir ve ona yapılır büyüler.

Büyülerin bir çok çeşidi olmasına rağmen yapılış amaçlarına göre iki grupta incelenirler. İyi ya da kötü bütün büyüler günahtır, kimsenin kaderi ile oynanmaması gerekir. her insan kendi kaderini yaşamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Türleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.