Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Çeşitleri ve Tarifleri, genele bakıldığında öyle kolay bulunacak türler ya da eşyalar içermez. Büyü için kullanılan malzemeler, öyle yemek tarifi gibi herhangi bir alışveriş merkezi ya da marketten tedarik edilecek eşyalar değildir. Hatta kimi işlemler için ülke sınırları dışında bulunan bitki, buhur ya da eşya istenebilir. Büyünün çeşidine, istenen şeye ve ödenen bedele göre büyüler oluşturulur. Büyüler genel itibariyle insanların çözüm bulamadıkları konularda veya bazı isteklerini gerçekleştirmek için yaptıkları uygulamalar bütünüdür. Bu uygulamayı insanların çeşitli birçok amaçla yaptıkları bilinmektedir. Yapılış amaçlarına göre büyüler farklılık gösterirler. Büyülerin çeşitleri çoktur, ancak tarifleri yoktur. Örneğin aynı büyü için A kişisi için yapılan işlem farklıdır, B kişisi için yapılan işlem farklıdır. Büyü denilen kavram kişiye göre farklılık gösterir dolayısı ile de kullanılan malzeme farklılık arz edebilir.

Halk arasında oldukça etkili olduğu düşünülen Büyü Çeşitleri şunlardır ve yapılışları şu şekildedir:

Sabun ve saç büyüsü:

Sabun ve saç büyüsü son derece tehlikeli ve kötü amaçlar güdülerek yapılan bir büyü çeşididir. Bu büyüyü yaparak istenilen kişiyi öldürmek amaçlanır. Büyünün yapımı için büyünün yapılacağı kişinin bir tel saçına ihtiyaç vardır. Büyü yapılırken büyü yapılacak kişiden alınan saç teli daha önce kullanılmamış olan bir sabuna sarılmalıdır. Sabuna kırk bir tane iğne batırılmalı sonrasında büyü için gerekli dualar okunmalıdır. Gereken işlemlerin yapımı bittikten sonra sabun bir toprağa gömülür veya kuyuya atılarak işlem tamamlanır. Zamanla sabunun erimesi beklenir. Sabun eridikçe büyü etkisini göstermeye başlayacaktır. Büyü yapılan kişi önce hastalanacak ve zamanla bu hastalık o kişinin ölmesine neden olacaktır.

Kaşık büyüsü:

Kaşık büyüsü genel itibariyle birbirini seven kişileri ayırmak için kullanılmakta olan güçlü büyülerden biridir. Kaşık büyüsünü yapabilmek için adından da anlaşılacağı üzere iki adet tahta kaşığa ihtiyaç vardır. Bu tahta kaşığa büyü yapılacak kişinin ve ayrılması istenilen kişinin isimleri yazılmalıdır. Devamında tanınmayan bir kişinin mezarı açılarak o kişinin kefeninden bir parça alınmalıdır. Kaşıklar arka arkaya getirilerek kefenden alınan bez parçasına sarılır ve kaşıklar başka bir mezara gömülerek işleme devam edilir. İşlemler tamamlandıktan sonra büyünün kısa süre içinde etkisini göstereceğinden şüpheniz olmasın. İşlem tamamlandıktan sonra birbirini seven kişiler kısa süre sonra birbirlerinden ayrılacaklardır. Kaşık büyüsünün oldukça etkili bir büyü olduğu kabul edilmektedir ve bozulması da çok zordur. Bu büyüyle kişiler sonsuza dek ayrı kalabilirler.

Pamuk çekirdeği büyüsü:

Pamuk çekirdeği büyüsü kısmet açmak için yapılan büyüler arasındadır. Büyü için 3 adet pamuk çekirdeğine ihtiyaç vardır. Pamuk çekirdeklerinin her birine birer defa tuncina duası okunmalı ve evlenmesi istenilen kişinin ismi söylenmelidir. Sonunda ise pamuk çekirdekleri evlenilecek kişinin kapı eşiklerine gömülmeli ve büyü tamamlanmalıdır.

Uzman kişiler tarafından yardım alınmadan yapılan büyülerde sonuca ulaşmanın mümkün olmadığı bilinmelidir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir