Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Çeşitleri ve Tarifleri Büyüler genel itibariyle insanların çözüm bulamadıkları konularda veya bazı isteklerini gerçekleştirmek için yaptıkları uygulamalar bütünüdür. Bu uygulamayı insanların çeşitli birçok amaçla yaptıkları bilinmektedir. Yapılış amaçlarına göre büyüler farklılık gösterirler. Büyü Çeşitleri ve Tarifleri ise büyünün amacına ve büyü yaptıranın isteğinin ne olduğu ile doğru orantılı olarak şekillenir. Büyü Çeşitleri kendi içinde kısımlara ayrıldığı gibi, Büyü Tarifleri ise büyünün ne olduğuna ilişkin belirlenir. Oldukça etkili olduğu düşünülen büyülerden bazıları şunlardır ve yapılışları şu şekildedir:

Sabun ve saç büyüsü:

Sabun ve saç büyüsü son derece tehlikeli ve kötü amaçlar güdülerek yapılan bir büyü çeşididir. Bu büyüyü yaparak istenilen kişiyi öldürmek amaçlanır. Büyünün yapımı için büyünün yapılacağı kişinin bir tel saçına ihtiyaç vardır. Büyü yapılırken büyü yapılacak kişiden alınan saç teli daha önce kullanılmamış olan bir sabuna sarılmalıdır. Sabuna kırk bir tane iğne batırılmalı sonrasında büyü için gerekli dualar okunmalıdır. Gereken işlemlerin yapımı bittikten sonra sabun bir toprağa gömülür veya kuyuya atılarak işlem tamamlanır. Zamanla sabunun erimesi beklenir. Sabun eridikçe büyü etkisini göstermeye başlayacaktır. Büyü yapılan kişi önce hastalanacak ve zamanla bu hastalık o kişinin ölmesine neden olacaktır.

Kaşık büyüsü:

Kaşık büyüsü genel itibariyle birbirini seven kişileri ayırmak için kullanılmakta olan güçlü büyülerden biridir. Kaşık büyüsünü yapabilmek için adından da anlaşılacağı üzere iki adet tahta kaşığa ihtiyaç vardır. Bu tahta kaşığa büyü yapılacak kişinin ve ayrılması istenilen kişinin isimleri yazılmalıdır. Devamında tanınmayan bir kişinin mezarı açılarak o kişinin kefeninden bir parça alınmalıdır. Kaşıklar arka arkaya getirilerek kefenden alınan bez parçasına sarılır ve kaşıklar başka bir mezara gömülerek işleme devam edilir. İşlemler tamamlandıktan sonra büyünün kısa süre içinde etkisini göstereceğinden şüpheniz olmasın. İşlem tamamlandıktan sonra birbirini seven kişiler kısa süre sonra birbirlerinden ayrılacaklardır. Kaşık büyüsünün oldukça etkili bir büyü olduğu kabul edilmektedir ve bozulması da çok zordur. Bu büyüyle kişiler sonsuza dek ayrı kalabilirler.

Pamuk çekirdeği büyüsü:

Pamuk çekirdeği büyüsü kısmet açmak için yapılan büyüler arasındadır. Büyü için 3 adet pamuk çekirdeğine ihtiyaç vardır. Pamuk çekirdeklerinin her birine birer defa tuncina duası okunmalı ve evlenmesi istenilen kişinin ismi söylenmelidir. Sonunda ise pamuk çekirdekleri evlenilecek kişinin kapı eşiklerine gömülmeli ve büyü tamamlanmalıdır.

Uzman kişiler tarafından yardım alınmadan yapılan büyülerde sonuca ulaşmanın mümkün olmadığı bilinmelidir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir