Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Bozmak Zormudur? , bazen yaptırmaktan daha zor ve kesinlikle sabır ve tecrübe isteyen bir eylemdir. Bazı durumlarda, Büyü yapılırken kullanılan malzemelere benzer malzemeler gerekebilir ya da tam tersi bir uygulama icab edebilir. Burada önemli olan Büyü Bozmak ve büyünün kesin bozulduğundan emin olmaktır. Büyü yapma işlemi tertemiz bir kağıda yazı yazmak ise, Büyü Bozmak işlemi ise o kağıda yazılan yazıları silerek kağıdın eskisi gibi tertemiz olmasını sağlamaktır. Bu nedenle Büyü Bozmak emek, tecrübe, sabır ve ilim isteyen bir durumdur.

İnsanoğlu Büyüden Neden Vazgeçememiştir?

Büyüler çok çeşitli amaçlara hizmet ederler ve bunun için yapılırlar. Büyüler yapılırken çeşitli yol ve ya yollar seçilerek ve bu seçilen yol ile hayata geçirilir, kullanılan malzemeler de çeşitlilik göstermekte ve hepsi kendine has yöntemler ile yapılır. Büyüler tarih boyunca insanların sahip olmak istedikleri şeyleri elde etmede kullandıkları bir yol bir yöntem olmuştur ve insanlar büyüden hiçbir zaman vaz geçmemişlerdir. Büyülerin yapılması ne kadar günah sayılmış olsa bile insanların istediklerini elde etmedeki hırsı büyüleri vazgeçilmez hale getirmişti. Dinimize göre iyi ve ya kötü tüm büyüler günah sayılmış ve affı olmayan günahlar arasında yer almıştır.

Ak Büyülerin Sonuçları Genellikle Ne ile Sonuçlanır?

Büyüler yapıldıkları hedef ve amaçlara göre değişiklik gösterirler. Birçok büyü türü bulunur. Kişinin ne için büyü yaptırmak istediğine göre değişiklik gösterir. Yapılan büyülere misal verilecek olursa, sabun büyüleri , aşk büyüleri, bağlama büyüleri, papaz büyüleri, ayırma büyüleri, kaşık büyüsü, ölü toprağı büyüsü, yılan pulu büyüsü ve ya korunma büyüleri , evlilik büyüleri ve daha sayamadığımız bir çok büyü çeşidi vardır. Bunları genel bir başlık altında toplamak gerekir ise iki çeşit büyü türü vardır. Büyüler ya iyi amaçlara hizmet etmek için yapılır ya da kötü amaçlara hizmet etmek için yapılırlar.

Ak büyü dediğimiz büyü türü iyi amaçlara hizmet eder ve bu yapılan ak büyülerin hiç kimseye bir zararı olmaz. Sonuçları ise mutluluk verici olmakla birlikte İnsanların daha iyi duruma gelmesi için yapılan büyüler ak büyüler kapsamında yer alır. Bir diğer büyü türü olan kara büyüler ise çok tehlikeli ve aynı zamanda etkili büyülerdir. Hiçbir zaman bu büyülerin yapılması kimseye hiçbir şekilde tavsiye edilmez. Bu büyüler tamamen zarar vermek amacıyla yapılırlar, sonuçları ise oldukça kötü olur. Bu büyüleri her insan yapamaz, yine bu büyüleri yapmak istemeyen hocalar ve medyumların sayısı çok fazladır. Bu yüzden büyü yaptırmak için kişiler papazlara giderler. Kara büyülerin insanlara büyük zarar verdiği bilinen bir durumdur. Hatta öyle büyüler var ki, büyü yapılan kişinin ölmesi istenir.

Büyülerin birçok türü ve çeşidi olmasına rağmen yapılış hedefine göre iki grupta incelenirler. İyi ya da kötü tüm büyüler günahtır, kimsenin kaderi ile oynanmaması gerekir. her insanın kendi kaderini yaşaması en doğal hakkıdır.

Büyüler Hangi Varlıklarla İletişim Halinde Yapılır?

Büyüler çok eski tarihten beri varlığını her zaman korumuştur. Büyüler insanların istediklerini elde etmede en kısa yol olarak görülmüş ve bu yüzden büyüler insanlar tarafından sıkça kullanılmıştır. Büyülerin yapılma aşamasında cin dediğimiz bedensiz ruhani varlıklar ile iletişim kurularak yapılırlar, büyü yapacak kişiye bilgileri cin dediğimiz ruhani varlıklar verir ve büyü yapacak kişi bu bilgileri kullanarak büyü işlemini hayata geçirir. İnsanlar bazen çaresiz kalırlar ve büyüden başka bir yol bir çare bulamazlar. Bu da büyü yapmanın ve ya yaptırmanın bir başka nedenidir. Büyüler çok çeşitli amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

Kimisi iyi niyetler ile yaptırmak isterken kimi insanlar da kin ve nefret duyguları ile ve sadece intikam almak için ve ya sevmediği birine zarar vermek için yaptırmak isterler. Büyüler her ne kadar iyi niyetlerle yapılsalar da büyüler dinimizce yasak ve günah sayılmıştır. Kişinin kaderi ile oynamak Allah a şirk koşmak anlamına gelir ve büyü yapan da yaptıran da dinden çıkmış kabul edilir.

Kimler Büyüden Fazla Etkilenmezler?

Büyülerin yapılış amacı etkileri kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Her büyünün kendine göre yapılış şekli ve yine bu yönde etkisi bulunmaktadır ve bununla birlikte her büyüden herkes aynı oranda etkilenmez elbette. Dinden uzak yaşayan ve Allah inancı fazla olmayan kişilere büyüler çok etki ederken, ibadetlerini çok iyi yerine getiren ve Allah a gönülden bağlı olan ve bununla birlikte sürekli kuran okuyan kişi yapılan büyüden çok fazla etkilenmez. Ancak şöyle bir durum ve gerçek var ki, kötü büyüler her zaman diğer büyülerden çok daha etkili olmuştur. Bazı büyüler de cin dediğimiz ruhani varlıklar görev alır ve büyünün yapıldığı kişiye yönlendirilirler. Böyle bir durumda kişi istediği kadar okusun ve yine ibadet etsin, maalesef bir işe yaramaz. İlim sahibi birinin yardımı ile büyüden kurtulmadığı sürece her kişi büyüden mutlaka etkilenecektir.

Büyü yapılan kişiler pek fazla belli olmasalar da bazı yönden fark edilir. Kişiler genellikle bayılmalar ve mutsuzluklar yaşar ve kekemelik baş gösterir. Kişinin ruhsal hayatı da alt üst olur. Büyü yapılan kişinin vücudunda belli yerleri çok sık yıkarlar. Bu yüzden büyü yapılan kişi bir şekilde kendini belli eder. Böyle durumda kişi mutlaka yardım almak zorundadır.

Büyüler yapılış amacına ve yapılış şekillerine göre değişkenlik gösterir. Büyüler günümüze kadar her daim kullanılmıştır, insanlar için büyü demek çaresizliğin çaresidir ve hiç vazgeçmemiştir insanlar. Dinimiz açısından büyü yapmak ve yaptırmak günah sayılmış ve bu hataya düşen kişilerin dinden çıkmış sayıldıkları bilgiler dahilindedir. Büyü yapıldığında büyü yapılan kişinin özgür iradesi elinden alınmış olur ve yapmış olduğu her şey kendi isteği ile yapmamış olur. Kişi bu durumdayken kendisi hakkında karar veremez duruma gelmiş olacaktır. Büyü her ne kadar dinimizce kabul edilmiş olsa bile büyük günahlar arasında yer alır ve bununla birlikte affı olmayan günahlar arasındadır. Ancak yapılan bir büyüyü bozdurmanın bir günahı bulunmamakta. Yapılan büyüyü bozdurmak hak sayılmış ve aynı zamanda farz kılınmıştır.

Kimler Büyüden Fazla Etkilenmezler?

Yapılan büyülerin etkisi kişiden kişiye değişir. Bu değişikliğin sebebi büyü yapılan kişinin inancı ile orantılıdır. Kişi inancı çok yüksek biri ise, büyüden çok fazla etkilenmez ancak dinini pek yaşamayan biri yapılan her büyüden rahatlıkla etkilenir. yapılan bazı büyüler de kişilerin inancı pek yeterli olmaz. Yapılan kötü büyüler her zaman çok daha etkili büyülerdir, kişilere cin denilen bedensiz ruhani varlıklar gönderildiği için büyü yapılan kişi mutlaka etkilenir. Yapılan kötü büyüler şeytani oldukları için gönderilen cinler de şeytani boyutta olacaktır. Kişiye eziyet eder ve büyü ne amaç ile yapıldıysa cin kişiyi o amaç ile rahatsız eder . büyü yapılan kişiler her ne kadar kendilerine büyü yapıldığını ve bir büyünün etkisinde olduklarını kabul etmeseler de büyü yapılan kişilerde bir takım değişiklikler ortaya çıkar, ruhsal bunalım ilk sırada yer alır her zaman.

Kendinize büyü yapıldığını hissediyor ve ya düşünüyor iseniz, mutlaka kendinizi ve hayatınızı gözden geçirmek zorundasınız, her şey ters gidiyor ve iyi durumda değil iseniz mutlaka ilim ve bilim sahibi birinden yardım istemelisiniz. Büyülerden uzak durmak ve korunmak için dualar ve korumalar vardır ancak yapılan bir büyüden dua ile kurtulmanız mümkün değil. İlim sahibi kişiler bir bakım yaptıktan sonra üzerinizde olan bir şey varsa sizi o durumdan mutlaka kurtaracaktır. Bunlar için koruyucu muskalar hazırlanır ve kişi bunu üzerinde taşıyarak büyülerden kurtulup korunabilir. Büyü bozmak için dualar okunur ve gerekli işlemler yapılır ve musallat bir cin var ise uzman kişi musallat olan cinden kurtardıktan sonra sizi koruma altına alarak muska hazırlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir