Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Bozmak için Tütsü Yapılır mı ?, insanlık tarihi kadar eskidir ve kendini çok eski çağlardan beri göstermiştir. Tütsü kullanımı genellikle dini seremonilerde ve meditasyon durumlarında gerçekleştirilir. Ancak, eski resim ve yazıtlara bakıldığında özellikle mısır hiyerogliflerinde tütsü ve buhur ve bu malzemelerden çıkan dumanın resmedildiğini görmekteyiz. Tütsü, bazı durumlarda dekoratif olarak, ortama güzel koku vermesi amaçlanarak ta kullanılabilir. Ayrıca tütsünün çok tanrılı ve tek tanrılı dinlerde de kullanıldığı belirli bazı tarihsel kaynaklarda açıklanmaktadır.

Konumuza gelecek olursak, her tütsünün belirli alanlarda ve belli bazı amaçlar için kullanıldığının önemini vurgulamak gerek. Örneğin bir ada çayı tütsüsü, aşk, muhabbet ve geri getirme amacı taşıyan işlemlerde kullanılamaz. Çünkü ada çayı tütsüsü yaşanılan ya da bulunulan ortamdan kötü enerjileri temizlemek için yakılır ve bu enerjilerin ortama tekrar girmemesi için belirli aralıklarla tüttürülmesi yani yakılarak dumanının etrafa yayılması amaçlanır. Büyülerden korunmak için belirli bazı uygulama ve okumalarla güçlendirilerek adaçayı ve bazı bitkilerin de tütsü olarak yakıldığı doğrudur.

Ayrıca tütsülerin tek başlarına oluşturulmuş ve etkisini gösteren büyülerden koruduğunu ve bu büyüleri bozduğunu söyleyemeyiz. Büyü bozmak için tütsü işlemleri ve uygulamalarına ek tedavi olarak verilen tütsüler bazı ritüel ve dualar eşliğinde gerçek güçlerini gösterir ve amaçlanan hedefe ulaşılmasını sağlar.

Büyüden korunmak için, belirli gün ya da gece saatlerinde, belirlenen duaların tütsü yakılarak okunması ve okunan duaların belirli bir sayıda olması gerekir. Büyü koruması ya da büyü bozulması işlemlerinin talimatlarına uyularak yapılan tütsü yakma işlemi çoğunlukla başarıya ulaşmış ve hem insan bedenini hem de bulunulan ortamı kötü enerjilerden temizlemiştir. Aynı zamanda tütsülerin yaşanılan ortamlarda bulunan ve bu ortamlara kök salan negatif varlıkları da temizlediği hatta kaçırdığı da bir gerçektir. Elbette hangi tütsünün yakılacağı burada çok büyük önem arz etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde büyü ve medyum hakkında bilgiler verilmektedir.