Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

buyu bozdurmak gunah mi

Büyü Bozdurmak Günah Mı? Büyü Bozdurulur Mu?

Büyü Bozdurmak Günah mı?  Büyü Bozdurul mu ? “Ve onlar, Süleyman’ın mülkü (nübüvveti) hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil’deki iki meleğe Harut’a ve Marut’a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: “Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme” demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah’ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın alanın, ahiretten hiç bir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerini karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi.” (Bakara Suresi 102. Ayet)

Bakara suresinde ap açık haram kılınan ve şirk koşmak ile denk tutulan büyüden zarar geldiğini göre göre göz yummak ne derece doğru olur?

Yada bir evliliği yuvayı, eşi dostu, ana-babayı ayırmayı kafaya koymuş ve bu iş için tüm kötülükleri yapan bir insanın yaptıklarını görmezden gelmek, geride gözü yaşlı insanların kalması, ruhsal bunalımların başlaması ve gittikçe artan asabilikler, adını dahi bilmediği halde doktor doktor dolaşıp antidepresan kullanan insanlar, yarım yamalak yaşanmış mutluluklar… bunlar ve daha bir çokları günümüz dünyasında insanların büyü nedeni ile düştüğü kötü durumlar, çıkmazlar ve ayrılıklar…

“Allah hiçbir dert göndermemiş ki, dermanınıda göndermesin.” diye buyurur Peygamber Efendimiz (S.A.V.)

Şöyle düşünelim; diyelim ki kalbinizde veya midenizde son günlerde geçmeyen bir probleminiz var. Bu konuda yapacağınız ilk şey bir hastaneye gitmek ve muayene olmaktır. Gerekli tahliller neticesinde doktorunuzun verdiği ilaçları kullanarak bu rahatsızlığın geçmesini ummaktır. Büyü konusunda da durum aynıdır. Bir büyü varsa, yada yapıldığından şüpheleniliyorsa, bunun için elde bulunan kanıt veya deliller yada kuşkular ilmi yüksek bir kişiye anlatılmalı, bakımlar yapılmalı ve teşhis sonucunda tedavi aranmalıdır. Büyü bozdurmanın günah olduğunu düşünen kişiler kesinlikle islam inancına bağdaşmayacak açıklamalar getirmişlerdir. Bunlara inanmak son derece yanlıştır.

Bir çok Hadis açıklamalarında yazar ve kesin delilleri Felak ve Nas Sureleridir ki; Peygamberimize de büyü yapılmıştır ve Rüya ve ilham yolu ile kendisine haber verilmiştir. Felak ve Nas Surelerinin indirilişi bu büyü olayı sonrasıdır ki; Yüce Allah bu vesile ile göstermiştir büyünün var olduğunu ve bozulması gerektiğini. Eğer büyünün bozulması İslami inanca aykırı olsaydı, Peygamberimize büyünün yeri gösterilmez, söylenmezdi ve haşa Felak ve Nas sureleri inmezdi. Herşeyin varoluş nedeni vardır ve bu nedeni izleyen sebepler vardır.

Büyü Bozdurmak Günah Mı? Hakkında Gerçek Bilgiler

Büyü bozdurmak, gerek Rukye yolu ile, gerekse Ayetler kullanılarak gerçekleştirilir. Bazı durumlarda büyü bozmak için yapılışı esas alınabilir. Büyü yaparken kullanılan malzemelere benzer malzemelere bozmak için ihtiyaç duyulabilir. Ama her büyü de aynı değildir. Yapılan bazı kötü fiiller vardır ki, büyü bozdurmak zaman alır, doğrudur ancak; bozulmaz denilecek hiç bir büyü yoktur. İlim vardır, ilimden üstündür. Kişiye büyü isabet ettiyse, 40 gün bekleyelim geçer diye bir inanç doğru değildir.

Büyü Bozdurmak Günah mı, Büyü bozdurul ma konusunda güvenebileceğiniz ilim sahibi insanlardan yardım isteyiniz, çünkü önce teşhisinin doğru olması gerekir ki; tedavide ona uygun yol izlensin.

Bununla beraber büyü yapanlar, Allah’ın izni olmadıkça kimseye bir zarar veremez. Çünkü gerçek tesir ne sihirde, ne sihirbazda, ne tabiatta, ne ruhta, ne yerde, ne gökte, ne şeytanda, ne de melektedir. Gerçek tesir, ancak ve ancak Allah’tır. Fayda ve zarar denilen şey de ancak O’nun izni ile meydana gelir. O halde, her şeyden önce Allah’tan korkulmalı ve Allah’a sığınılmalıdır ve büyü bozma konusunda yapılan tüm uygulamalarda önce Allah’tan şifa umulmalıdır.

Kendinizde bu ve buna benzer bazı sorunlar ve problemler hissediyorsanız, bu konuda bilgi ve yardım almak için bize ulaşabilirsiniz. Önce sorunlarınızı konuşalım, teşhisi koyalım; sonra nasıl çözeceğimiz konusunda karar verelim …
İnsan olarak, Allah’ın yarattığı en şerefli, en onurlu varlıklar olarak hak ettiğimiz yerde olmamız, daha iyi yarınlara, daha sağlıklı ve mutlu günlere ulaşmamız dileği ile…

Bir önceki yazımız olan Rüyalarda Gelecek Görebilir miyiz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.