Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Bozan Hocalar Büyü dediğimiz kavram çok eski tarihlere dayanmasının yanı sıra zaman içerisinde çok fazla çeşitlenmiş bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyüler orta çağ döneminde yasaklanmış ve büyü yapan kişilere cadı adı verilmiş ve cadı olarak tespit edilen ve ya kanıtlanan kişiler ölüm cezası ile cezalandırılmıştır. Rönesans döneminde sonra bu tür cezalar kaldırılmış ve insanlar daha rahat etmeye başlamıştır. Büyüler her ne kadar tarih boyunca insanlar tarafından korkulan bir durum olmuş olsa da büyü yapmak ve ya büyü yaptırmaktan asla vazgeçmemişlerdir. İnsanların büyülerden korkmalarının en büyük nedeni büyüler yapılırken cinlerden yardım alınmasıdır.

Büyüler yapılırken cin dediğimiz ruhani varlıklardan yardım ve destek alınarak yapılır. Bu yüzden cinler ile bir arada olmak ve ya onlara bir şeyleri yaptırmak kolay bir iş değildir ve herkesin yapacağı bir iş de değildir. Cin dediğimiz bu ruhani varlıklar şakaya gelmezler ve gerçekten insanların korkması ve uzak durması gereken varlıklardır. Cin dediğimiz bu varlıklar insanlara musallat olabiliyor ve ya bir büyü sonucunda insanlara gönderilebiliyorlar.

Büyü Bozan Hocalar ya da bu anlamda ilmi, bilgisi olan uzman kimseler büyünün nasıl ve ne ile yapıldığı ile ilgilenirler; çünkü bilinir ki büyünün bozulması nasıl ve hangi eşyalar kullanılmış, ne zaman yapılmış, neden yapılmış ve hangi etkinin verilmesi istenmiş çok önemlidir. büyü bozmanın yapılmasından daha zor ve sabır gerektiren bir durum olduğunu söylemiştik. Büyü Bozan Hocalar ve bu konuda bilgisi olan herkes tarafından da kabul görmüştür bu durum. Esasında büyü hangi amaçla yapılırsa yapılsın elbette her zaman ucunda tehlikeyi barındıran bir bıçak gibidir. Her iki tarafa da etkisinin olacağı bilinmelidir.

Hangi Büyüler Etkilidir?

Büyülerin insanlar üzerindeki etkisi çok farklı olabilmektedir, bu büyünün ne ve hangi amaç ile yapıldığıdır. Papaz büyülerinin çok etkili olduğunu söylemiştik ama bu büyüleri medyum-hocalar çözebilirler, bozulamayan bir büyü yoktur. Dinimizce yapılan büyüyü bozdurmak farz kılınmıştır, büyü bozdurmanın bir günahı yoktur. Bir insan hayatı boyunca büyü ile yaşayamaz. Büyü bozan hoca alanında bir uzman ise sizi hangi büyü yapılmış ise o büyüden mutlaka kurtaracaktır. Alanında uzman bir büyü bozan hoca bulduğunuzda bu büyüden kurtulmanın yollarını sizinle elbette paylaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir