Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Belirtileri kişiden kişiye göre farklılık göstereceği gibi, yapılan büyünün amacına görede değişiklik gösterir. nasıl ve ne amaç için yapıldığı, büyünün belirtileri ile doğrudan ilgilidir.

Oldukça etkili olduğu bilinen çeşitli birçok büyü bulunmaktadır. Bu büyülerden bazıları şunlardır; sempatik büyüler; taklit ve temas büyüsü olmak üzere kendi arasında ikiye ayrılır, ak büyü, kara büyü, pasif ve aktif büyülerdir. Özellikle taklit büyüsüne çeşitli toplumlarda rastlamak mümkündür. Taklit büyüsü sevilmeyen ve hoşlanılmayan insanlar için yapılır. Taklit büyüsü kullanılarak bu kişileri tamamen zararsız hale getirmek amaçlanır. Taklit büyüsünü yaparken büyü yapılacak kişinin bir resmine ya da çamurdan yapılmış bir şekline ihtiyaç duyulmaktadır. Taklit büyüsünü yapmak için insanlar çeşitli yöntemler denemektedirler.

Taklit Büyüsünde Hangi Malzemler Tercih Edilir?

Taklit büyüsünde Perulu yerliler kaş, saç, kirpik, tükürük gibi malzemeler tercih ederler. Bu malzemeler kişinin balmumundan yapılan bir şekline yapıştırılır ve yedi gece boyunca balmumu eritilir. Amerikalı olan yerliler ise büyü yapacağı kişinin şeklini ağaçtan elde eder ve işlemi bu şekilde yapmaya başlarlar. Polinezya toplumlarında ise büyü yapılacak kişinin herhangi bir elbisesine ihtiyaç duyulur. Kişiden alınan elbise mezarın üstüne konulur. Temas büyüsü adından da anlaşılacağı gibi biriyle temas halindeyken yapılması mümkündür. Bu büyünün yan yana bir iş yaparken veya bu gibi durumlarda gerçekleşeceği düşünülmektedir. Temas büyüsü istenilen bir şeyin her zaman aynı şekilde kalması için kullanılan ve amaçlanan bir büyüdür. Aktif ve pasif büyü ise iradenin güçlendirilmesi için uygulan bir büyü çeşididir. Burada psişik güçler etki göstermektedir. Bu büyülerin yapımı için çeşitli büyü formüllerine, dua ve beddua konularına hakim olmak çok önemlidir.

Aktif olan kötü ve zararlı dış etkilerden kurtulmak içi yapılan büyüler ise pasif büyüler olarak adlandırılmaktadır. Pasif büyü zararlı büyülere karşı yapılan savunmayı nitelendirmektedir. Ak büyüler ise tamamen iyi niyetler güdülerek yapılan büyülere verilen isimdir. Ak büyülerindeki amaç genel olarak insanlara şifa vermek olmuştur her zaman. Ak büyülerle uğraşan kişiler iyi niyetli ve temiz ruhlu kişiler olarak bilinir. Kara büyüler ise tamamen kötü amaçlarla yapılan büyüler olarak bilinir. Kara büyülerde insanlara zarar vermek, kişilerin hiçbir işinin yolunda gitmemesini sağlamak, kişinin hastalanmasını neden olmak ve buna benzer durumlar hedeflenmektedir. Ayrıca kara büyülerin insanların ölümüne yol açabildiği de bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan En Etkili Büyüler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.