Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Belirtileri nedir ve en belirgin büyü belirtileri hangileri şeklinde sorulan sorulara en kesin cevabımız; bir kişinin daha önceden istemediği ya da reddettiği, sevmediği, yaşantısına ters durumlar hayatında oluştuysa ve süreklilik arz ediyorsa büyü vardır diyebiliriz. Elbette net ve doğru bir bakım bu kanıyı destekler nitelikte olacaktır. Büyüler yapıldıklarında kişiler üzerinde bir etki oluşturur ve bu oluşan etki genelde negatif yönde olur. Bu etkiye maruz kalan kişiler kendilerini bir şekilde mutlaka belli ederler. Büyüler insanların iyi niyetle ve ya kötü niyetle yapılırlar, büyüler her ne amaç ile yapılırsa yapılsın dinimizde hiçbir yeri yoktur ve büyük günahlar arasında yer alır. Yine büyü yapmak ve yaptırmanın günah sayılmasının yanında affı olmayan bir günahtır. Büyü yapmak ve yaptırmak Allah a şirk koşmak ve dinden uzaklaşmak anlamına gelmektedir. İnsanlar büyü yapmanın ve yaptırmanın ne kadar günah olduklarını bilseler de büyü yapmaktan ve yaptırmaktan hiçbir zaman vazgeçememişlerdir. İnsanların elde etmedeki hırsları büyüleri ortaya çıkarmıştır.

Kişi üzerinde büyü olduğunu nasıl anlaşılır sorusuna verilecek birden fazla cevap vardır. Bazı durumlarda kişi kendi üzerinde bir büyü olduğuna inanmamasının yanı sıra yasadığı her şeyin bir hayat akşından ibaret olduğunu zanneder. Bu durum özellikle aşk ve bağlama büyülerinde meydana gelen bir durumdur. Yapılan bazı kara büyüler çok etkili olur ve büyü yapılan kişi bunu fark edebilir. Yapılan bazı kötü büyülerde kişi her yönden etkilenir. Kişi önce psikolojik yönden etkilenir, ruhsal duygu patlamaları yaşar ve kişi umutsuzluğa kapılır ve hayat sevincini kaybeder. Büyü yapılan insan her şeyden vazgeçer ve kendi köşesine çekilir. Yine büyü yapılan insanlar da ani bayılmalar görülebilir. bunula birlikte kekemelik belirtileri de görülen durumlar arasında yer alır. Kişi ruhsal bunalımın yanında fiziki sorunlarda yaşayabilirler. Büyülerin yapılış amaçları bu etki ve rahatsızlıklarla alakalıdır.

Yapılan büyüler büyü yapılan kişiyi büyü bozulana dek etkileyecektir. Kötü büyülerde genellikle büyü yapılan kişiye cinler musallat olarak gönderilir ve o kişi ile uğraşırlar, sürekli büyü yapılan kişiyi rahatsız eder, rüyalarda rahatsız etmeye başladıktan sonra bu durum daha önemli ve ciddi boyutlara ulaşır. Kişi kendi akıl sağlığından şüphe etmeye başlar. Dışarıda karşılaştığımız çoğu sara hastalarının bir büyüden ve ya bir musallat yüzünden o hale geldiğini söylenebilir. Büyü yapılan kişinin hastalıklarla uğraşmadan önce büyü illetinden kurtulması şarttır. Büyü bozulmadığı sürece kişi bununla yaşamaya mahkumdur.

Büyüler çok eski tarihten bu güne dek varlığını hep korumuşlardır. Büyüler insanların istediklerini elde etmede en kısa yol olarak görülmüş ve bu yüzden büyüler çok sık kullanılmıştır. Büyüler yapılırken cin dediğimiz bedensiz ruhani varlıklar ile iletişim kurularak yapılır, büyü yapacak kişiye bilgileri onlar verir ve büyü yapacak kişi bu bilgileri kullanarak büyü işlemini gerçekleştirirler. İnsanlar bazen çok çaresiz kalıp ve büyüden başka bir yol bulamazlar. Bu da büyü yapmanın ve ya yaptırmanın bir başka nedeni ve sebebidir. Büyüler çok çeşitli ve farklı amaçlar doğrultusunda yapılabilir. Kimisi iyi niyetler ile yaptırmak isterken kimi insanlar da kin ve nefret duyguları ile hareket ederek sadece intikam almak için ve ya sevmediği birine zarar vermek için yapar ve ya yaptırırlar. Büyüler her ne kadar iyi niyetlerle bile yapılsalar da büyüler dinimizce yasak ve günah sayılır. Kişinin kaderi ile oynamak Allah a şirk koşmak anlamını taşır ve büyü yapan da yaptıran da dinden çıkmış kabul edilir.

Büyülerin yapılış amacı etkileri kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Her büyünün kendine göre yapılış şekli ve bununla birlikte etkisi bulunmaktadır ve bununla birlikte her büyüden herkes aynı oranda etkilenmez. Dinden uzak yaşayan ve Allah a olan inancı fazla olmayan kişilere büyüler çok etki ederken, ibadetlerini yerine getiren ve Allah a kalpten ve gönülden bağlı olan ve bunun yanı sıra sürekli kuran okuyan kişi yapılan büyüden çok fazla etkilenmez. Ancak şöyle bir durum var ki, kötü büyüler her zaman diğer büyülerden çok daha etkili olmuştur. Bazı büyüler de cinler görev alırlar ve büyünün yapıldığı kişiye gönderilirler. Böyle bir durumda kişi istediği kadar okusun ve ibadet etsin, maalesef bir işe yaramaz. İlim sahibi birinin yardımı ile büyüden kurtulmadığı sürece her kişi büyüden mutlaka etkilenecektir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Büyü Yapmak İstiyorum

Büyü yapılan kişiler pek fazla belli olmasalar da bazı yönden fark edilebilirler. Kişiler genellikle bayılmalar yaşar ve bununla birlikte kekemelik te baş gösterir. Kişinin ruhsal hayatı tamamen alt üst olur. Büyü yapılan kişi vücudunda belli yerleri çok sık yıkar. Bu yüzden büyü yapılan kişi bir şekilde kendini belli eder. Böyle durumda kişi mutlaka yardım almalıdır.

Büyülerden korunmak için muskalar hazırlanabilir ve kişi kendini böylece koruma altına alabilir, Muskalara sadece sure ayet ve hadisler yazıldığı gibi ALLAH ın büyük meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenir. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üçe ayırmışlardır. bunlardan ilki açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin olanlarıdır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. muhtemel olanı yapmak iyidir fakat onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir.

Yine muskalar yapılıp hazırlanırken bunu sıradan insanlar yapmaz. Bu alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken özel bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğundan dolayı her insan bunları bilmediği gibi aynı zamanda yazamaz da …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar için yapılabilmekte. Bunlar tabi ki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapılsa çok daha iyi olacaktır.

Gerçek Müslüman sihir büyü fal gibi şeylere inanır ama her zaman uzak durur. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek tellere ip bağlamak gibi inanışlara da karşı çıkar. Muska yazılmasının büyü olduğunu ileri süren kişiler kesinlikle yanılır. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendine dua yolu ile koruma altına almasıdır. Büyüler de ise öncelikle bir bakım yapılır ve bu bakım kişinin ismi ve anne ismi ile bakılır, kişinin anne ismi olmadan yapılacak bir bakım elbette olumlu sonuç vermeyebilir. Bu yüzden kişinin anne ismi olmadan bakım yapmak pek sağlıklı olmayacaktır. Bu sebepten dolayı kişinin anne ismi oldukça önemlidir. Yapılacak hangi işlem olursa olsun mutlaka bir bakım yapılır ve ardından işlemler gerçekleştirilir.

Büyülerin çeşitleri çok fazladır. İnsanların amacına göre çeşitlilik kazanmıştır. Bazı insanlar özellikle kaynanalar gelinlerinin dillerini bağlatmak için bağlama büyüsü yaptırmak isterler. Kimiler sevdiklerini elde etmek için bağlama büyülerini yaptırmak isterler. Muskalar yazılıp hazırlanıp yapıldıklarında ve takılmaya başladıktan etkisini göstermeye başlayacaktır. Kişilere şifa amaçlı hazırlanan yapılan ve boyuna ve ya bileğe takılan muskalar oldukça etkilidir her zaman. Muskaların belirli ayet ve hadisler ile birlikte tılsımlı sayılar ve kelimeler eşliğinde hazırlandığı zaman çok etkili olacaktır diye söylemiştik. Muskalar yazılıp hazırlandıktan sonra takılır ve etkisini göstermeye başlar… Aşk büyüleri oldukça eski bir tarihe sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Uzun yıllar boyunca uzman olan kişiler tarafından kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir