Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Büyü Allah’ın Emrinden mi Geçer?, öncelikle şunu ifade etmemizde yarar var, insanların hayatları boyunca yaşadıkları durumlar ve başlarına gelen iyi-kötü olaylar kadersel bir döngünün ispatıdır. Kader kişilerin doğumlarından ölümlerine kadar geçen süre içinde yaşayacakları olay ve olguların bir bütün olarak ismidir.

Kader, Mutlak Kader ve Muallak Kader olarak ikiye ayrılmıştır islam alimleri tarafından. Mutlak Kader, kişinin anne-baba ve ebeveyn, eş ve çocukları gibi hayatının mihenk taşını oluşturan kavramlardır. çünkü bunlar bellidir ve değiştirilemez. Muallak Kader ise, değiştirilebilir durumlardır. Nedir bu durumlar, insanın yaşadığı yer, kaldığı ev, çalıştığı iş, bindiği araba gibi kişinin kendi isteği doğrultusunda şekillendirilebilir döngündür.

Kader İle Büyü Arasında Bağ Varmıdır?

Mutlak ve Muallak Kader kavramını anladığımıza göre bu durumun büyü ile ilişkisine bakalım. Dinimize göre yüce yaratıcımızın emri isteği olmadan yaprak bile kımıldamaz. Kişinin kaderinde büyüye maruz kalmak var ise o kişi mutlaka hayatı boyunca bir zaman gelir ve o büyünün etkisine girer. ancak bize göre büyü, hem Mutlak, hem de Muallak kader kavramının her ikisine de dahildir. Şöyle ki, insanın eğer hayatının bir bölümünde büyüye uğrama ve büyü etkisine girme gibi bir olayı varsa, bu durumu er ya da geç yaşayacaktır.

Büyü bir sınavdır değerli ziyaretçilerim! ve bu sınavı verebilmek kişinin inancına, itikadına ve yaratıcıya olan güvenine dayanır. İşte bu noktada Büyü Allah’ın Emrinden mi Geçer diye soruyorlar; evet büyü Allah’ın emrinden geçer, büyünün insana isabet edeceği elbette Allah’ın bilgisi dahilindedir ve bu nedenle mutlak kader içine girer; değiştirilemez, ancak hafifletilebilir ve kurtarılabilir bir durumdur. kurtarılabilir bir durum olması ise kişinin isteği ve inancı neticesinde şekillenir. İşte buradan bakıldığında ise Muallak kader devreye girer. Büyü kurtarılabilir bir durumdur ve asla umutsuzluğa kapılmamalı, sakin kalarak çözüm yoluna gidilmelidir.

İnsanın büyü yapması her ne kadar günah kabul edilmiş olsa da yapılan büyünün bozulmasının her hangi bir günahı yoktur ve yapılan büyüden kişinin kurtulması insana farz kılınmıştır. Bu yüzden kişinin kendisine yapılan bir büyü olduğunu düşünüyor ise, hiç vakit kaybetmeden uzman birinden yardım almalı ve büyü bozma yoluna gidilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir