Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Hepimizin bildiği üzere, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim‘de bazı ayetlerin önemi tüm islam alimlerince vurgulanmaktadır. Bu ayetlerin yanında esmaların da ne derece etkili olduğu bilinmektedir. Bazı ayet ve esmaları çok okumak, oldukça mucizevi şekilde dileklerin olmasına da vesile olmaktadır.

İnanç, kimi zaman hiç açılmaz diye düşünülen kapıları ardına dek açmıştır, inancın olmadığı yerde başarıdan söz edilemez. İnanç yüce yaratıcı ile kulu arasında bulunan en etkili bağdır. İnancın adının geçmediği hiçbir düşünce, kavram ya da boyut yoktur.

ayet ve esmaları çok okumak

Ayet ve esmaların okunması, vird edinmesi, sıklıkla zikredilmesi sayesinde gerçekleşen her şeyin özünde inanç vardır, inanmak ve gerçekleştiğine şahit olmak… Bu nedenle bazı ayetlerin ve esmaların okunmasını asla sakıncalı bulmuyoruz. Ayet ve esmaları çok okumak ancak belirli zaman dilimlerinde ve istenen şeyle doğru orantılı olarak belirli miktarlarda yapılan okumalar, tıpkı bir çark sistemi gibi yerli yerine oturacak ve kişinin kalbindeki inanç ile gerçekleşme yolunu açacaktır.

Çok Okumanın Önemi Var mı?

Dil ile ikrar kalp ile tasdik işte burada devreye girer, dil ile söylenen kalp ile istenmezse, hangi miktarın okunduğunun hiç bir önem yoktur. İstene ya da dilenen olmayacaktır. Önemli olan burada ne istendiği değil, nasıl istendiğidir. Kalbin tasdik etmediği hiçbir şey, dilin onayı ile gerçekleşmez. Kalp dilediği vakit ise, açılmayan kapılar bulunmaz. Bu da şu demektir; dilin söylediği, kalbin istediği olmalıdır. Ayet ve esmaları çok okumak kalbin istemediği hiçbir şeyde hayır olmaz, kalpten geçmeyen hiçbir iyilik yerine ulaşmaz, kalbin kabul etmediği hiçbir şeyde bereket kalmaz…

Bazı ayet ve esmaların çok okunmasında, vird edinilmesi ve zikredilmesinde herhangi bir sakıncanın olmadığı kanaatindeyiz. Ancak bu ayet ve esmalar, herhangi bir düşünce ile bağlanıyorsa, bir isteğe ya da dileğe bağlı olarak yapılıyorsa; işte burada önemli olan miktarınca okunmasıdır. Çünkü bütün ayet ve esmaların bir günü, gecesi, saati ve miktarı vardır.

Özellikle miktarı çok önemlidir. Çünkü o kapının anahtarı, okunan esma ya da ayetin miktarıdır. Miktarınca okunan ve inançlı bir kalp ile edilen duaların önünde hiçbir şey duramaz. Bu durum, kul ile Allah arasında bulunan en özel ilişkidir. Ayet ve esmaları çok okumak, inançlı bir şekilde edilen dualar, her zaman yerine ulaşmıştır. Önemli olan inancı bırakmamak ve duaların muhakkak kabul olacağına kalben tasdik vermektir.

Niyet güzelse, sonuçta güzel olacaktır.

Medyumca.com

Bazı Ayet, Esmaları Çok Okumak Zararlı mı? ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyüler Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.