Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Baykuş Uğursuzluk Getirir mi? İnsanların Uğursuzluk getirdiğine inanılan bir çok şey vardır . Bunların bir çoğu ise batıl bir inançtır. Kişiler bunların ne kadar batıl inanç olduğunu bilseler de yine de önlemleri almak isterler. Her ihtimali düşünüp korunmak isterler.

Uğursuzluk getirdiğine inanılan bir çok şey vardır ve bunların başında merdiven altından geçmek ilk sırada yerini almıştır. Merdiven altından geçmenin uğursuzluk getirdiğine olan inanç ise mısıra dayanmaktadır. Mısır da üçgenlerin özel bir anlamı vardır ve bu üçgenler kutsal kabul edilmiştir. O üçgenin içinden geçmek tanrıya baş kaldırmak yerine geçiyordu. Duvara konulmuş bir merdiven üçgen şeklini alıyor ve bu yüzden merdiven altından geçmek o dönemdeki insanlar için yasaktı. Geçen kişiler ise cezalandırılıyorlardı. Yine birçok kişinin uğursuzluk getirdiğine inandığı bir diğer şey ise 13 rakamıdır. Daha sayamadığımız bir çok batıl inanç vardır. örneğin gece tırnak kesmek, yine uğursuzluk getirdiğine inanılan inançlardan biridir.

Batıl Bir İnanç mıdır?

Peki Baykuş Uğursuzluk Getir mi ? bu soruna yanıt verecek olursak eğer, cevabımız tabiki hayır olacaktır. Batıl inançlara göre, baykuşun öttüğü yerden cenaze çıkacağını söylerler. Bu sadece batıl bir inançtır. Dinimize göre böyle bir şey elbette yoktur. Baykuşun da bu dünya da bir görevi vardır ve bir çok insan bunu bilmemektedir. Baykuşların görüşleri çok kuvvetli olduğundan dolayı her çatı da bir tane bulunması iyi olur. Bilimsel açıdan bakarsak eğer, baykuş un gece görüşü çok kuvvetli olduğu için fare çekirge yılan gibi hayvanların avcısı olmuştur. Baykuş un zararı yoktur ancak yararı bulunmaktadır.

İnsanlar baykuş un uğursuzluk getirdiğine olan inancı 18. Yüz yıla kadar dayanmaktadır. Tarihten günümüze kadar süregelmiş batıl inançlardan biridir sadece. Bir evden cenazenin çıkacağına ve ya kişinin ne zaman öleceğine elbette baykuş karar veremez. Allah tan başka kimse bunu bilemez. Baykuş Allah ın yarattığı bir kuş türüdür ve kimseye zararsızdır. Gündüzleri dinlenip geceleri gezerler. İnsanlar birazda bu kuş türünden korktukları için böyle bir şey ortaya atmışlardır. Tam tersi insanlara zararlı olan kemirgen hayvanların avcısı konumundadır ve insanlara faydası vardır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir