Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Bağlama Büyüleri, bir çok anlamda ve bir çok değişik şekillerde yapılabilir. Bugün, Bağlama Büyüleri dendiği zaman göz bağlama, dil bağlama, ağız bağlama, erkeklik bağlama, kısmet bağlama gibi bir çok tür ve çeşit sayabiliriz.

Oldukça etkili olduğu bilinen ve yapılan çeşitli birçok büyü bulunmaktadır. Bu büyülerden bazıları şunlardır; sempatik büyüler; taklit ve temas büyüsü olmak üzere kendi arasında ikiye ayrılır, ak büyü, kara büyü, pasif ve aktif büyülerdir. Özellikle taklit büyüsüne çeşitli toplumlarda rastlamak olasıdır. Taklit büyüsü sevilmeyen ve hoşlanılmayan insanlar için yapılmaktadır. Bağlama büyülerini kullanılarak bu kişileri tamamen zararsız hale getirmek amaçlı yapılırlar.

Bağlama Büyülerini Yaparken Hangi Yöntemler Tercih Edilir

Bağlama büyülerini yaparken büyü yapılacak kişinin bir resmine ya da ona ait bir şeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bağlama büyülerini yapmak için insanlar çeşitli yöntemler denerler. Bağlama büyülerinde Perulu yerliler kaş, saç, kirpik, tükürük gibi malzemeler tercih etmişlerdir. Bu malzemeler ile kişinin balmumundan yapılan bir şekline yapıştırılır ve yedi gece boyunca balmumu eritilir. Amerikalı olan yerliler ise büyü yapacağı kişinin şeklini yaparlar ve bunu ağaçtan elde eder ve işlemi bu şekilde yapmaya başlarlar. Polinezya toplumlarında ise büyü yapılacak kişinin herhangi bir elbisesine ihtiyaç duyulur. Kişiden alınan elbise mezarın üstüne konulur. Bu büyünün yan yana bir iş yaparken veya bu gibi durumlarda gerçekleşeceği düşünülmektedir. Bağlama büyüleri elde edilmek istenen kişi ve ya da geri dönmesi istenilen kişiler için yapılan büyülerdir. Aktif ve pasif büyü ise iradenin güçlendirilmesi için uygulan bir büyü çeşididir. Burada psişik güçler etki göstermektedir. Bu büyülerin yapımı için çeşitli büyü formüllerine, dua ve beddua konularına hakim olmak çok önemlidir.

Aktif ve Pasif Büyüler Neyi Amaçlar

Aktif olan kötü ve zararlı dış etkilerden kurtulmak içi yapılan büyüler ise pasif büyüler olarak adlandırılmaktadır. Pasif büyü zararlı büyülere karşı yapılan savunmayı amaçlar. Ak büyüler ise tamamen iyi niyetler ile yapılan büyülere verilen isimdir. Ak büyülerindeki amaç genel olarak insanlara şifa vermek olmuştur her zaman. Ak büyülerle uğraşan kişiler iyi niyetli ve temiz ruhlu kişiler olarak bilinmektedir. Kara büyüler ise tamamen kötü amaçlarla yapılan büyüler olarak bilinir. Kara büyülerde insanlara zarar vermek, kişilerin hiçbir işinin yolunda gitmemesini için, kişinin hastalanmasını neden olmak ve buna benzer durumlar hedeflenmektedir. Ayrıca kara büyülerin insanların ölümüne yol açabildiği de bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Göz Bağlama Büyüsü Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir