Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Aşk Esmaları, adından da anlaşılacağı gibi, aşk, sevgi, muhabbet ve bağlama işlemlerinde, Allah’ın isimleri içinde belirlenenlerdir. Aşk Esmaları çoğu zaman sadece tek başlarına bile etki ederler, önemli olan istek, inanç ve olacağına kalben teslim olmaktır.

Bol bol dua etmek ALLAH ın adlarını bolca anmak ve bunula birlikte zikretmek hiçbir sayıya tabi tutulmamıştır. Yüce yaratıcımız Allah ı yüceltmek ve şükretmek için yapılan zikirler oldukları için kimseye hiç bir zararı yoktur ve olamaz. Zarar vermesinin aksine yararı vardır. Çünkü Allah ın adlarının hepsinin bir anlamı var ve insanlar bunları sürekli ve düzenli okuyarak kendilerine fayda ve yarar sağlamıştır. Yüce yaratıcımız her şeyi insanoğlunun önüne sermiştir, faydalansın diye. Allah ın isimlerinin zikredilmesi de bir şükür duasıdır.

Esmaların İnsanlara Zararı Varmıdır?

Bu sebepten yüce Allah ın isimlerini zikretmek ve dua etmek kimseye zarar vermez. İsteyen herkes ne kadar isterse okuyabilir ve zikredebilir.

Esmalar ise, belirli süre ve zamanlara ve sayılara tabi tutulmuştur.  Ne zaman ne kadar zikredileceğine ve okunacağına ise, ilim sahibi kişiler karar vermiştir. Her şeyde nasıl bir kurallar zinciri var ise, esmalar da da riayet edilmesi gereken kurallar olur ve bu kurallar yine ilim ve bilim sahibi insanlar tarafından belirlenmiştir. Her esmanın bir anlamı ve dua şekli olur, bunlara uyulmadan yapılan ve okunan dualar olsun esmalar olsun okuyan kişiye biraz fazla ağır gelebilir ve bununla birlikte taşımayabilir de. Bu yüzden ilim sahibi insanlar her kişiye belli sayılarda esmalar verir okusunlar zikretsinler diye, yeni başlayan kişilere verilen esma sayısı ,sürekli ve devamlı esmaları zikreden kişilerden farklı olacaktır.

Aşk içinde esmalar vardır ve bu esmalar ile kişi sevdiğini kendisine bağlayabilir ve bu esmalar diğerlerine göre daha kolay olduğundan çok kişi tarafından uygulanan bir esmadır. Kişiler hangi esma olursa olsun başlamadan önce mutlaka abdest almalı ve dua etmelidir. Kişi bunları yaparken bedenini ve aynı zamanda ruhunu temizleyecektir ve en saf hali ile dileğini ALLAH tan isteyecektir. Ancak kişi aşk duasını ederken kuralları vardır, ALLAH a şirk koşan bir insan için bu edilmez ve kabul olmaz, bununla birlikte kişinin istediği kişi ile evlenmesinde bir mahsur olmadığını bilmesi gerekir ve bu şekilde dua etmelidir. Bu yüzden esma okurken çok dikkat etmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.