Aşıklar Tarotu

AŞIKLAR TAROTU
Aşıklar Tarotunda 22 Büyük Arkana kartı aşk ve ilişkiler hakkındaki sorularda odaklanmak üzere özel olarak tasarlanıp yorumlanmıştır.
Aşk ve ilişkiler hepimizi ilgilendiren önemli sorunlardır. Karmaşa ve belirsizlik anlarında hepimiz akıllı bir rehberin yardımına ihtiyaç duyarız.
Böyle anlarda başvurmamız gereken kendi iç dünyamızdır.
Kehanetlere başvurmak kendi anlık sezgilerimizle kontak kurma yollarından biridir ve bir çeşit yaraları iyileştirme yöntemidir.
Şamanları mistik inisiyasyona iten mitlerin ve rüyaların dinamik ve berrak simgelerinin yaşamın ayrılmaz bir parçası olmasıydı; sağaltımcıyı teşhis koymaya, arayış içinde olanı doğruya ve aydınlanmaya yönelten de aynı sebeptir.
Eski Mısır büyülerinden başlayarak egzotik çingenelerin fallarıyla günümüze kadar taşınmış olan Tarot’un kökenleri, bizim için en az sembolleri kadar bir muamma olarak kalmıştır. Açık olan bir şey varsa o’da, hiç kimsenin Tarot’un tam olarak nerede ve ne zaman ortaya çıktığını bilmediğidir.

Aşıklar Tarot’u sadece Büyük Arkana’dan ibarettir. “EN BÜYÜK GİZLER” anlamına gelen Büyük Arkana Deli’den başlayıp Dünya ile son bulan düşsel resimlere verilen addır. Küçük Arkana, kısa vadede gelişmeleri yorumlamada önem kazanırken,
Büyük Arkana daha geniş bir bakış açısını mümkün kılar.
Eğer olayları kavrayışımızı derinleştirmek istiyorsak, bizim üzerinde yoğunlaşmamız gereken “EN BÜYÜK GİZLER” dir.
Büyük Arkana’nın imgeleri, astroloji, ritüel büyü ve Kabala gibi diğer gizemci ve büyücü sistemlerle de sıkı ilişki içerisindedir.
Aşıklar Tarot’u aşk ve diğer insan ilişkileri üzerine yoğunlaşmış emsalsiz bir Büyük Arkana yorumlamasıdır.
Sevgi dünyanı döndüren güçtür, derler. Kesin olan şu ki, insanları kehanetlere başvurmaya iten şeyi aşk hevesleri, coşkuları, hataları ve acılarıdır.
Aşktaki tecrübelerimiz doğrultusunda ve aşkın bizde yarattığı tepkiler sonucunda kendimiz ve birbirimiz hakkında bir şeyler öğreniyoruz.
Tarot’ta, Büyük Arkana, saflıktan aydınlanmaya doğru sembolik bir yolculuk olduğuna göre, bundan daha uygun ne olabilir?
ÖRNEK SORULAR
Aşıklar Tarotuna ilişkiniz hakkında aklınıza gelebilecek neredeyse tüm soruları sorabilirsiniz.
İlişkinizin durumu,
Şu an nerede olduğu,
Ne tür bir safhayı yaşamakta olduğunuz,
Partnerinizin sizin hakkındaki duygu ve düşünceleri,
Partnerinizin o an ki ruh hali,
Birlikteliğinizin yol haritası,
İlişkinizin nereye gittiği,
İlişkinizin geleceği hakkında bilmediklerinizi Aşıklar Tarotuna sorabilirsiniz…
NELER ELDE EDİLİR
kişisel sorunlarınızla ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap alırsınız.Şu an nerede bulunduğunuz, ne tür bir safhayı yaşamakta olduğunuz gibi.
Bu tam anlamıyla bir karakter incelemesi değildir. Daha çok o anı yakalar, sizin kendinizi dışarıya nasıl yansıttığınızı tanımlar.
Partnerinizin o andaki ruh durumunu ve genel tutumunu bildirir.
Ayrıca onunla o ana dek süregelen yakınlığınızı ve tecrübelerinizi de yansıtabilir.
İlişkiniz hakkında, birlikteliğinizin şu anda sizin için ne ifade ettiğini anlatır, ilişkinin nasıl gelişebileceğini gösterir.
Eğer söz konusu olan uzun bir beraberlik ise gelecekte ne olacağı,
Gelecek hakkında ise, her bir imgeye kehanet potansiyeli yükler. Aşıklar Tarotu size bilinmeyen hakkında bir fikir edinme şansı verir.
O anda içinizde olan, ancak sizin farkında olmadığınız güçleri takip etmenizi sağlar..
Bu bakımı istiyorsanız, Gerekli bilgileri gireceğiniz Aşıklar Tarotu Bakım Formu sayfamıza gidiniz.