Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

Al Basması Ümmü Sübyan Nedir, Halk arasında al basması ümmüs sübyan denilen varlık, bir karabasan ve bir cin musallatıdır. Bu dişi bir şeytanın ismi olmasının yanı sıra, anne karnında cenine, beşikte bebeğe, aklı erene kadar çocuklara ve özellikle hamile bayanlara, doğumdan sonra lohusalık adı verilen süreçte annelere musallat olan bir cin soyudur.

Böyle bir durum karsında kalan kişilerin mutlaka bir koruyucu muska takması gerekmektedir.

Bu Varlık En Çok Kimlere Gelir?

Bu şeytani cin dediğimiz ümmüs sübyan daha çok kadınlara gelir. Özellikle anne adaylarına hamile olanlara yeni doğum yapan kadınlara musallat olurlar, o da yetmedi yeni doğan bebeğe musallat olurlar. Yeni doğan bebeğe musallat olduklarında amaçları sadece öldürmek ve yok etmektir. Bu ölen bebekler genellikle yüksek ateş ve havale yüzünden yeni geldikleri hayatlarını kaybederler. Bu musallat türünden korunmak için mutlaka bir muska taşımaları gerekir. bunlar haricinde musallat oldukları kişiler 65 yaş ve üstü kadın ve erkeklerdir. Musallat olan kişiye hastalık verirler ve ölümlerine sebep olurlar. Pek çok kişi bunu fark edemeyebilir ancak bilen kişiler korunarak bu şeytani cinin kötülüklerinden korunurlar.

Özellikle bebeklere geldiğini ve onları öldürmeye çalıştığını söylemiştik. Anne karnında olan bebeğe geldiklerinde düşük olabilir. Düşük olmadı ve bebek dünyaya geldiyse yine kutulamaz peşinin bırakmaz, musallat olurlar .bebeğin ölümü gerçekleşsin diye her şeyi yapar. Bebek havale geçirebilir, hastalıklı bir doğum olabilir, bebekler gece aniden sıçrayabilir ve ya uykuya dalamayabilirler. Halk dilinde cam kemik dediğimiz hastalık genelde bu cinin musallat olmasından kaynaklanan bir hastalıktır. Bunun dışında anneye gelirler, özellikle hamilelik döneminde ve doğumdan sonraki 40 gün bu şeytani cin anne ve bebeği öldürmeye çalışacaktır. Bunlar gerçekleşmediyse bebek hayatı boyunca pasif ve musallatı olan bir birey olarak yaşayacaktır.

Anneler üzerindeki etki ise daha hafif olur, bebek kadar etkilenmezler ancak bu musallata maruz kalan anneler her doğumunda aynı sıkıntıyı yaşarlar. yani musallat bir kere geldiğinde bir daha rahat bırakmaz ve anne her hamileliğinde sıkıntı yaşar. Bu durumdan korunmak yazılan muskalar vardır ,bu muskaları her anne adayı mutlaka taşımalıdır. Bu cin türünün amacı sadece öldürmek ve yok etmektir, bunu bilerek hareket etmek en doğrusu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir