Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

4444 Duası Kaç Günde Okunmalıdır?, 4444 Duası adıyla bilinen dua, Salat-ı Tefriciye Duasıdır. Salat-ı Tefriciye duası, büyük islam alimleri tarafından, 4444 defa okunması halinde, kişinin okuma niyeti ne ise, o isteğin gerçekleşmesine yardım ettiği bildirilmiştir.

4444 duası aslında bir dilek duasıdır. 4444 dilek duasında okunması gereken dua ise, salatı tefriciye duasıdır. Bu dua elbette en büyük dualar arasında yer almaktadır. İnsanlar dileklerin yerine gelmesi ve aynı zamanda kabul olması için ettikleri bir dua dır. Ancak göründüğü gibi kolay değildir, gerekli şartları yerine geldiğinde edilmesi gereken bir duadır. İnsanlar bu duayı dileklerinin kabul olması için okuduğu kadar başka şeyler için de okuyabiliyorlar. Musallat olan cinlerden uzak durmak ve korunmak amacı ile de bu dua okunmaktadır. Yine yapılan bir büyü var ise yine bunlardan uzak durmak ve korunmak adına bu dua okunmaktadır. Salatı tefriciye 4444 defa okunduğunda dilek duası yerine geçen bir dua dır.

Okurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ?

4444 duası yani salatı tefriciye dua sı okunurken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır ve okuyacak kişi bunları yerine getirerek okumak zorundadır. Aksi taktirde edilen dua kabul olmayacaktır. Bu dua işlemine geçmeden önce kişi önce üzerine dikkat etmeli ve mümkün ise, beyaz giyinmesi gerekir ve temiz olmalıdır. Kişi yine ağız temizliğine dikkat etmelidir. Misvak kullanılması önerilir genellikle ve kişi temizlik bakımlarını yaptıktan sonra temiz ve rahat bir ortamda olması gerekir ve yine mümkünse misk amber ve ya gül tütsüsü yakması ve ortamdaki atmosferi güzelleştirmesi önerilir. Kişi bunları yerine getirdikten sonra yüzünü kıbleye dönmesi gerekir. en önemlisi bunu yaparken kişinin ruhunun kötülüklerden arınmış olması gerekir ve bu dua yı hayırlara vesile olmak için okuması gerekir.

Kişi bu dua yı bir oturuşta en az 400 defa okumalıdır, bu rakamın altında inmemelidir ve bununla birlikte kişinin gücü yetiyor ise, 1000 defa okuyabilir. Ancak bu dua nın okunduğu zaman çok önemlidir. Kişi her hangi bir ayın ilk Perşembe gecesi yapmalıdır, yani arabi ayına denk getirmelidir. Kişi 4444 sayısına ulaştıktan sonra, dileğini 3 kez tekrarlayarak dileğini ALLAH tan ister. Bu dilek kişi için hayırlı ise, kişinin ettiği dua elbette kabul olacaktır. Kişinin niyeti buraya en önemli faktördür.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.