Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

4444 Duası, Salat-ı Tefriciye ismi ile bilinen ve faydaları çok büyük olan güçlü bir dilek ve istek duasıdır. Salat-ı Tefriciye duası asla büyü değildir ve tamamen Allah ile kul arasında olan bir istemdir.

Büyülerin yapılış amaçları ve yapılış çeşitleri tabi ki çok fazladır. İnsanlar elde edemedikleri her şeyi büyü yöntemini kullanarak elde etmeye çalışırlar. Bu kişilerin istediği şeylere kavuşması için büyü yoluna başvurmaları kişinin dileğini ne kadar istediğini göstermiş olur. Büyüler iki amaç ile yapılırlar, elbette amaç ya iyidir ya da kötü . tarihten günümüze kadar gelen bütün büyüler insanların istediklerini elde etmede en önemli bir faktör olmuştur. Büyüleri her insan elbette yapamaz, büyüler yapılırken enerjiden oluşan bedensiz

Ruhani varlıkların yardımları ile bu büyüler gerçekleştirilir her zaman. Büyü yapan kişiler cin adı verdiğimiz bedensiz ruhani varlıklar ile iletişime geçerek ve bu varlıklar ile dostluk kurduklarında istediklerini bu bedensiz ruhani varlıklara yaptırabilirler. Dost olduktan sonra da büyü işlemleri için bu varlıklara görev verilir. Büyü yapan kişilere bilgiler bu şekilde gelmektedir.

Bakım Yapıldığında Kişinin Üzerinde Olan Büyü Görünürmü?

Büyü yapılması kadar büyünün bozulması da gerekli işlemler ve uzmanlık alanı gerektiren bir alandır. Kişi kendisine bir büyü yapıldığını düşünüyor ve ya hissediyor ise mutlaka alanında uzman bir kişiden yardım almak zorundadır. kendisine büyü yapıldığına inanan kişi alanında uzman bir hocadan yardım istediğinde hoca bu kişiye öncelikle bir bakım yapacaktır. Hocanın yaptığı bakım sonrası kişinin üzerinde olan bir şeyler varsa bunun için nelerin yapılması gerektiğini elbette söyleyecektir. Genel olarak baktığımızda hoca öncelikle büyüyü bozacak ve ardından büyü yapılan kişiyi koruma altına alacaktır ve sonraki yapılacak büyülere karşı da kişi korunmuş olacaktır.

Kişiye büyü yapıldığı zaman kuran okuyarak bu büyüden kurtulması mümkün olmayabilir. Şifa nın Allah tan geldiğini bilmeliyiz. Ancak kuran okumak büyünün bozulması için yeterli olmaz her zaman. Öncelikle büyü yapılan kişi ruhen fazlaca yıpranmış bir halde olacağından dolayı kuran okumak o kişilere fazla ağır gelecektir. Bazı yerler de her gün okunması gereken dualar verilmekte. Bunlar büyü yapılmış kişiye ağır geleceğinden ve bir sonuç alamadığını gördüğünde ise umutları kırılacak ve daha fazla umutsuzluğa kapılarak Allah a isyan etme seviyesine ve aynı zamanda gelebilir. Kuran mutlaka şifa verici rahatlatıcıdır fakat büyü yapılmış biri kuran ve ayetler okuyarak büyü den kurtulması mümkün değildir. Bu iş için alanında uzman bir hocadan yardım alarak yapılan kendisine yapılan büyüden kurtulması gerekir. hoca büyüyü bozmak için gereken her şeyi yapacaktır mutlaka.

Kuran Korunmak Amaçlı Okunurmu?

Kuran –ı kerim Allah tarafından insanlara gönderilen en büyük hediye olarak insanlar tarafından kabul edilmiştir. Kuran da insanlara neyin nasıl yapılmasına varana karar birçok konuda bilgi verilmiştir. Kuran-ı kerim her insanın okuması ve yine ona göre hareket etmesi gerekir, çünkü iyi ve güzel olan her şey kutsal kitabımızda anlatılmak ta ve aynı zaman da yolda göstermektedir. Herkes kuran da yazana göre hareket etmiş olsaydı kötülük diye bir şey hiç olmamış olurdu. Kuran sadece yol göstermek amaçlı değil kötülükten de korunmak adına da okunur. Kötülüklerden korunmak ve uzak durmak için birçok dua ve ayetler bulunur ve insanlar bunları sık sık okumalıdır. Kuran nın çok okunmasının kişiye hiçbir zararı yoktur. İnsanlar okunması ve uyulması gereken kurallar en iyi şekilde açıklanmıştır.

Kuran öyle büyük bir mucizedir ki, bir bebeğin iki yıl emzirilmesi gerektiğinden tutun, bir kurbanın nasıl kesileceğine varana kadar her konuda bilgiler fazlasıyla bulunmaktadır. Kuran ın mucizeleri elbette saymakla bitmez, günümüzde hala kuran ın şifrelerini çözmeye çalışan birçok bilim adamı vardır. Kuran-ı kerim hiçbir zaman bilim dünyası ile ters düşmemiştir. Bu yüzden bilim dünyası günümüzde hala kuran-ı kerim deki şifreleri çözmekle uğraşırlar. Bu da kutsal kitabımız olan kuran ın ne kadar büyük bir kitap olduğunun göstergesidir.

İnsanları Kötülükten Korumak İçin Ne Tavsıye Edilir?

İnsanların kötülükten korunmak için duaları ve ayetleri sıkça okuması tavsiye edilir. Allah ın isimlerini sıkça söylemek elbette insana hiçbir şekilde zarar vermez, ancak esmalar okunurken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İlim ve bilim sahibi insanlar bunları bilirler ve bu yüzden herkes aynı şekilde ve ayrıca aynı sayıda zikir yapamaz ve esmaları okuyamaz. Her bedenin ve ruhun kaldırabileceği bir yük vardır, o yükten fazlasını taşımaya kalkarsa okuyan kişi mutlaka taşıdığı şeyin altında ezilecek ve aynı zamanda zarar görecektir. Herkesin imanı ve inancı aynı elbette olamaz . kişinin ruhu da bir süreden sonra taşıyamaz ve zarar görür. Okunman bazı ayet ve esmaların özellikleri vardır ve bunlar okunurken ne kadar okuduğu da önemlidir. İlim sahibi insanlar hangi esmanın hangi sayıda ve kadar okunacağını bilirler ve okumak isteyen insanlara yön verirler.

Bu sebeplerden dolayı esmalar okunurken kurallara uyularak okunmasında her zaman fayda vardır, diğer türlü kişi zarar görebilir. Okunacak dualar arasında bir dua var ki bu dua çok etkili bir duadır ve birçok sebep ile okunabilirler. Bu dua salatı tefriciye dir. Bu dua çok etkili bir dua olmasının yanı sıra birçok amaç ile okunurlar. Bazı insanlar dilek için bu duayı okurken, bazıları da cin dediğimiz ruhani varlıklardan uzak durmak ve bununla birlikte bu varlıklardan korunmak için okunurlar. Bir kişiye yapılan bir büyü olduğunda da yine dua okunarak korunabilir. Her zaman dediğimiz gibi her duanın hadimleri vardır ve okunan duanın sayısı da çok önemlidir. Bu sayılar ile duanın hadimleri harekete geçirilir ve dua çok etkili hale gelir. Her duanın okunuş şekli olduğu gibi salatı tefriciye duasının da okunuş şekli vardır. Bu duayı kişi abdest alıp temiz bir şekilde okuması gerekir. kişinin bu gibi şeylere dikkat ederek okumasında fayda vardır.

Bu Dua Nasıl Ve Kaç Defa Okunmalıdır?

4444 duası ise, dilek duasıdır ve okunan dua ise, salatı tefriciye dir. Bu dua dileklerin kabul olması için okunan bir duadır ve çok etkili olduğunu da söylersek yanılmış olmayız. Yine bu duanın nasıl okunması gerektiği ve hangi günler kaç defa okunması önemlidir. 4444 duası yani salatı tefriciye duası için öncelikle temiz bir kalp ile hayırlara vesile olacak olan dileğe niyet edilir. Bu temiz kalp ile edilen iyi dilek için bir abdest alnır ve ardından gusül abdesti alınır ve yine ardından namaz abdesti alnır ve genellikle perşembeyi Cuma ya bağlayan gece de yapılmalı ve okunmalıdır. 4444 duası perşembeyi Cuma ya bağlayan gece olmasının yanı sıra arabi ayında okunmasında fayda vardır.

Yani her hangi bir ayın ilk Perşembe gecesi olmalıdır. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra gül tütsüsü yakmakta fayda vardır ve kişinin üstünün temiz olması da oldukça önemlidir. Kişi üstüne beyaz bir elbise giymesi ve bununla birlikte misvak kullanarak azının temiz olmasına da dikkat etmelidir. 4444 duası yani salatı tefriciye duasını kıbleye karşı oturarak ve teşbih kullanarak yapılması önerilir her zaman. 4444 duası her oturuşta en az 400 defa okunmalıdır. Elbette gücü yeten kişi bir gecede 1000 defa okuyarakta yapabilir ve bittikten sonra dilek 3 defa tekrar edilerek ALLAH tan istenir. Bunu yapan kişinin çok dikkat etmesi gerek çünkü bu dua iyi amaçlara ve hayırlara vesile amaçlı olduğunda etkili olur. Bu yüzden dikkat edilerek yapılmasında fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Nasıl Bozulur? Büyü Bozma Malzemeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir