Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

4444 defa okunan salat-ı tefriciye etkili midir? Elbette etkilidir. Saf bir inançla ve olacağına inanarak huzurlu bir kalp ile okunan tüm dualar etkilidir. Sadece Salat-ı Tefriciye değil, yürekten söylenen bir “Allah” bile yerinde ve zamanında etkili olacaktır elbette.

4444 defa okunan salat-ı tefriciye duası hakkında tarafıma, meslek hayatım boyunca bir çok kez sorular sorular soruldu ve elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım. Salat-ı Tefriciye çok sırlı ve inancı tam olarak okunduğunda son derece etkili bir duadır. Çoğu zaman Salat-ı Tefriciye’nin bir amaç ve dilek uğruna okunduğu görülür. Çoğu kez de gerçekleştiğine şahit olmuşumdur. Ancak tüm büyük ve yüce sure ve dualarımızda olduğu gibi Salat-ı Tefriciye duasında da inancın duanın etkili olmasında son derece kuvvetli bir basamak olduğu bir gerçektir.

salat-ı tefriciye duası

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e salat ve selam anlamına gelen Salat-ı Tefriciye duası, herhangi bir şirk ve Allah’a ortak koşmak içermez. Duanın Türkçe anlamında Hz. Muhammed için salat ve selam vardır, Allah’tan istenen dileğin kabul olması için, Peygamber efendimizi aracı olarak görmek, onun yüzü suyu hürmetine olması için istemek temeli olan bir duadır. Salat-ı Tefriciye Duasının Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı aşağıdaki gibidir…

SALAT-I TEFRİCİYE ARAPÇA OKUNUŞU

“ALLAHUMME SALLİ SALÂTEN KÂMİLETEN VE SELLİM SELÂMEN TÂMMEN ALÂ-SEYYİDİNA MUHAMMEDİN ELLEZİ TENHALLÜ BİHİ’L ‘UKADU VE TENFERİCU BİHİ’L-KÜRABU VE TUKDÂ BİHİ’L-HAVÂİCU VE TÜNÂLÜ BİHİ’R-RAĞÂİBU VE HUSNU’L-HAVÂTİMİ VE YUSTESKA’L-ĞAMÂMU Bİ-VECHİHİ’L-KERÎMİ VE ‘ALÂ ÂLİHİ VE SAHBİHİ FÎ-KÜLLİ LEMHATİN VE NEFESİN Bİ-‘ADEDİ KÜLLİ MA’LÛMİN LEK.”

SALAT-I TEFRİCİYE TÜRKÇE ANLAMI

“YA RAB! EFENDİMİZ MUHAMMED’E TAM VE MÜKEMMEL BİR SALAT VE SELAM EYLE. O NEBİ Kİ, ONUN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE DÜĞÜMLER ÇÖZÜLÜR, SIKINTILAR DAĞILIR, İHTİYAÇLAR KARŞILANIR, ARZULARA VE GÜZEL AKIBETLERE ERİŞİLİR, BULUTLARDAN YAĞMUR DÖKÜLÜR… ONUN ÂLİNE VE ASHABINA DA SALÂT VE SELAM EYLE YA RAB! HER AN, HER NEFESTE VE SENİN BİLDİKLERİNİN SAYISINCA.”


Salat-ı Tefriciye etkili midir ile ilgili, Medyum Zeynel Eroğlu’na Whatsapp – Mesaj’la ulaşmak için HEMEN TIKLAYIN!


Bir önceki yazımız olan Büyüler Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.