Zeynel Eroğlu WhatsApp Telefon

2021 YILI GENEL BAKIŞ

2021 Yılı Burç Yorumları Sevgili dostlar, acısıyla tatlısıyla tüm klişe olmuş yeni yıl istek ve beklentileri sonrası yeni bir yıla, yeni umutlara başlangıç yaptık. En sonunda 2020 ‘yi geride bırakmanın ciddi mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl boyunca, koronavirüs – Covid19’dan insanlığın çektiğini anlatmamıza gerek yok herhalde. Aslında en üzücü olan sevdiklerimizden uzak kalmak, kimi zaman onları kaybetmek, istemeyerek de olsa evlerimize hapsolmak, kocaman bir yılı sanki hiç yaşamamış gibi, aynı zamanda ömrümüzden ömür alır gibi yaşamış olmak…

Yepyeni umutlara ve beklentilere merhaba dediğimiz 2021 yılının, tüm insanlığa en başta sağlık! Sonra huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Ve hemen bakalım yıldızlarımız bize 2021 yılında neler söylüyor, neler vadediyor ve olası gelişmeler hangi yönde olacak…

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var 2021 yılı, 2020 yılının bir devamı niteliğinde olabilir. Geçtiğimiz yıl kadar üzücü gelişmelere sahne olmasa da, 2021 yılı ‘nda 2020’nin bir genel temizliğini yaparak, çok daha yeni ve iyicil gelişmelere şahit olacağız. Geçmiş ve geleceğin bir sentezini göreceğiz 2021’de; geçmişten ders alanlar yollarına devam edecek, ders alamayanların karşısına yeni yeni sınavlar çıkacak. Nereye kadar? Ta ki, derslerini alarak, karmalarını tamamlayıp, bir sonra ki aşamaya geçmeye hak kazanana kadar…

Dünyayı ve Türkiye’yi 2021 yılında neler bekliyor?

2021 yılı için aman aman çok kötü olayların bizi beklediğini söyleyemeyiz ve elbette geleceği görme kudretine sahip olamayız. Bizler gökyüzü işaretlerini ve bu işaretlerin geçmişle sentezini yaparak ortaya bir öngörü koyuyoruz sadece. Bu gerçekliğin altını çizmekte fayda var.

2021 yılı ‘nın çıkış etkilerini Ocak ve Şubat aylarında göreceğiz. Kova çağının en sert rüzgarları bu dönemde esebilir. Dolayısıyla Türkiye’de ve dünyada sokağa çıkma yasağının ve kısıtlamanın oluşturduğu negatif etkiler gözler önüne serilecek.  Özgürlük ve haksızlığa karşı oluşan kamuoyu nezdinde sinir patlamaları yaşanabilir, bazı protesto gösterilerine sahne olabilir günler yaşayabiliriz. Zira Amerika’da Başkanlığı bırakmak istemeyen Trump ve yandaşlarının son günlerde yaptığı protestolar ve bu protestoların parlamentoyu işgale giden sürecine hepimiz tanık oluyoruz. İşte tüm bunlar ve devamında yaşanacak olan olaylar, bize kova çağının başlangıç hamlesini ve 2021 yılında olacak olan olayların bir ön gösterimini sunuyor.

Hazırlıklı Olmamız Gereken Haberler Nelerdir?

Ayrıca hazırlıklı olmamızda fayda olan bir haber de şu; yıldızlar Trump ve aile üyelerinin 2021 yılı ‘nda çok zor günler yaşayacağını söylüyor. Trump’ın yargılanması gündeme gelebilir, hatta Trump’ın ortadan kaybolmasına, kaçmasına dahi şahit olabiliriz. Önümüzde ki günler, tüm dünyaya demokrasi dersi veren ABD’yi bu açıdan zorlayıcı etkiler verecek gibi görünüyor. Amerika’da ortaya çıkacak bazı illegal yapılanma veya gizli saklı sırların, Nixon’un Watergate skandalını sollaması bile söz konusu olabilir. Benden söylemesi…

Sağlık

Aşı çalışmalarının son derece belirgin bir ivme kazandığı bu dönemde, 3 şirketin aşı çalışması dünya genelinde kabul görecek. Ancak bunlardan birinde şaibeli bazı durumlar ortaya çıkabilir. Dünya sağlık örgütünün yapacağı bazı açıklamalar Şubat ve Mart ayına damgasını vurabilir boyutta olacak.

Ayrıca teknolojik gelişmeler yine ön plana çıkacak. 2021 yılı ‘nda son 10 yılda ortaya çıkamayacak bazı teknolojik gelişmelere hazırlıklı olalım. Çünkü kova demek; teknoloji, iletişim, yenilik ve özgürlük demektir. Kovanın ev sahipliğinde yol almaya başladığımız bu günler, inanılmaz boyutta yeniliklere gebe. Önümüzde ki 10 yılda uçan taksilere rastlarsanız şaşırmayın derim!

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Ayrıca özellikle bu konunun altını çizmek istiyorum. 2021 yılında evlilik, ortaklık veya herhangi ikili ilişkilerde gizli saklı hiçbir şey kalmayacak; sırlar ve gizlenen gerçekler gün ışığına çıkacak. Hem de bu tamamen kadersel bir mekanizmada gerçekleşecek. Evlilik ve ortaklıklar açısından zor bir süreç bizi bekliyor.

Toprak ve toprakla ilgili konuların ön plana çıkacağını da hemen belirtmekte fayda var. Özellikle ekin ve mahsüllerle ilgili yeni düzenlemelere ev sahipliği yapacak olan 2021 yılında, petrol ve benzeri yer altı zenginlikleri açısında özellikle Türkiye’yi son derece iç ferahlatan haberler bekliyor. Doğaya dönüş ve toprağın kalbine kulak vermemizi sağlayacak radikal kararlar alabilir, daha natürel bir yaşam biçimine geçiş yapabiliriz toplum olarak…

Satürn ile Uranüs arasındaki sert etkileşimden ciddi anlamda kuraklık tehlikesi yaşanabilir. İstanbul’da son birkaç ayda su rezervlerinin bitmek üzere olması bu tehlikenin kapıda olduğuna işaret ediyor. Çünkü Satürn ve Uranüs, hava ve toprağı temsil eder. Toprağa dönüş sevindirici olduğu gibi, suyun ve su rezervlerinin azalması tehlike çanlarının çalmasına neden olabilir.

Deprem, özellikle İstanbul depremi ile ilgili çok fazla soru geldiği için 2021 yılında en dikkatli olmamız gereken dönemlerin; Mayıs sonu, Haziran başları, Kasım ortası ve yine Aralık başı gibi dönemleri işaret edebilirim. Bu dönemlerde İstanbul ve çevresi; Doğu ve güneydoğu gibi bölgelerimizde bazı yer hareketlerinin olabileceğini öngörebilirim. Elbette, bir deprem ülkesinde yaşadığımızı ve daha sağlam zeminli yerlerde yaşamımızı idame ettirmemiz gerektiğinin de bilincinde olmamız gerekiyor.

Koç

Sevgili Koçlar için kariyer ve sosyal çevresinde gelişim göstereceği bir yıl olacak 2021. Girişim ve ticaret konularında kafanızda oluşan planları yılın ikinci yarısından sonra ortaya koymaya başlayacaksınız. Bu bağlamda yapmanız gereken tek şey, dikkatli olmanız ve harcamalarınızda müsriflikten kaçınmanız olacak. Ocak ve Şubat aylarında bir takım zorlayıcı enerjiler ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkiler ve aile konularında vermeniz gereken kararlar, psikolojinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu bağlamda iki kere düşünmenizde karar var sevgili Koç burçları…

İhmal ettiğiniz hobileriniz için kendinize zaman yaratabilir, hatta bu gibi faaliyetlerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Eğitim ve öğrenim gibi bazı fırsatları değerlendirdiğiniz takdirde, sizin için bir art puan olarak geri dönecek. Sizin kendinizi doğru ifade edebilmeniz ve ikili ilişkilerdeki dengeye özen göstermeniz gelecek açısından yerinde olacak. Ortaklıklar ve evlilik hayatınıza ilişkin konuları fazla zorlamamanız gerekiyor. Aşk ve iş konusundaki şartlar değişime uğrayabilir. Aşk hayatınız ve ikili ilişkiler ekseninde, şubat ya da nisan aylarında evlilik gibi düşünceler içine girebilirsiniz. Sonbahara doğru iş ve çalışma hayatınıza iki kat dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Verilen sözler veya vaat edilen hedef noktaları dikkatli incelemeniz, iş yaptığınız kişilere güven duymanız bu noktada çok önemli.

Bu yıl dostluklarınızın bazılarını noktalarken, çok azını sürdürme kararı alacaksınız sevgili koçlar. Ve inanın bana bu verdiğiniz en doğru karar olacak.

Boğa

Boğa burçları bu yıl kendi amaçlarına ve akıllarına uygun yaşayacaklar. Bir anlamda akıllarına eseni yapabilecek özgüvene ulaşacaklarını görüyoruz. Özgürlük ve hayallerinizi gerçekleştirme adına alacağınız kararların arkasında durursanız, aşamayacağınız hiçbir engel görünmüyor. Ve eğer siz başarılı olmak istiyorsanız, baktığınız pencereyi ya da bakış açınızı değiştirmeniz gerekli. Burcunuzun karakteristik özelliği olan değişime ayak diremekte devam ederseniz, aldığınız veya alacağınız kararların hiçbir etkisini göremezsiniz. Korkmayın!

En kötü karar kararsızlıktan daha iyidir değil mi? Eğitim ve kariyer anlamında planlarınızı gerçekleştireceğiniz bir yıl 2021. Bu anlamda atacağınız adımlar size başarının yolunu açacak; sadece biraz cesaret. Aile içinde oluşacak olan bazı değişiklikler, ayrılık veya evlilik gibi konular bu yıl gündeminizi oluşturabilir. Aile içinde özellikle psikolojik açıdan desteğiniz ihtiyaç duyan insanların yanında olmalı, bazı üzücü olaylara karşı pozitif yaklaşım içinde olmalısınız. Yaz sonu, sonbahar başları gibi sağlığınızla ilgili konulara önem vermeniz gerekiyor. Eğer herhangi bir operasyon veya sağlık anlamında gerekli bir ameliyat varsa, bunu kışa bırakmamanızda fayda var. Etrafınızda bulunan ve sizin iyiliğiniz için çabalayan insanlara gözü kör, kulağı sağır davranmayın sevgili boğalar. Bazen, kendinizi değil etrafınızı dinlemenizin gerektiğinin bilincine varmalısınız…

İkizler

İkizler burcu için 2021 her anlamda şanslı ve bereketli bir yıl olacak. Değerlendirmeyi bilir ve fırsatları görebilirseniz, bu yıl sizden şanslısı yok sevgili ikizler. Karşınıza çıkan fırsatların bilincinde olur ve hedefinize ulaşmak için çalışırsanız düşüncelerinizin başarıya ulaştığına tanık olacaksınız. İlkbahar aylarında iş yaşamında biraz dengesizlik yaşasanız da, profesyonelliğiniz sayesinde bunun da üstesinden geleceksiniz. Yaz başlangıcı ve hatta kış aylarına kadar keyifli günler, geziler, seyahatler sizi bekliyor. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar kurabilir hoşça vakit geçirebilirsiniz. Bu yıl leyleği havada görenlerdensiniz. Bol bol tatil yapabilir, görmek istediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Bu konuda kendinizi kısıtlamayın sevgili ikizler.

Her günü son gününüz gibi yaşayın. İnanın yaşamak her şeye rağmen çok güzel! Ayrıca, sürpriz gelişmelere bu yıl hazırlıklı olmalısınız. Yeni bir ev, yeni bir iş, evlilik ve hatta bir bebek haberi bile alabilirsiniz. Yani sürprizleriniz gayet yüz güldüren cinsten olacak. Eğitim ve kariyer anlamında hiç olmadığı kadar çok fırsat sunuyor size 2021. Bunları değerlendirirseniz ve birikiminizi doğru yönde harcarsanız kuşku duymanız gereken bir sorun kalmayacak. İş hayatı ve ortaklıklar gibi konularda temkinli davranmanız gereken bir 6 aylık süreç var önünüzde. Bu gibi konularda seçici olmanız ve alınacak olan kararlarda iki kere düşünmeniz lehinize olacak.

Yengeç

Yengeç burçları bu yıl kariyer ve aşk hayatları arasında mekik dokuyup duracaklar. Bazı zamanlar ikisi arasında dengeyi kurmakta zorlansalar da, kadersel anlamda hangisinin lehine olacağını yine kendileri karar verecek. Olması gereken daima olacaktır sevgili Yengeçler. Kendinizi yiyip bitirmenin veya etrafınızdakilerin kafasını şişirmenin hiç anlamı yok. Hangi tarafta olmanız gerektiğine siz değil, bu kez kaderiniz yön verecek. 2020’de yaşadığınız değişimlerin ardından bu sene yeni koşullara uyum sağlamayı başarıyorsunuz. Eğer geçen sene fazla bir değişiklik olmamışsa bile, harekete geçmekten korkmuyorsunuz. Tabi bu kimi zaman kendinizi zorlamadığınız anlamına da gelmiyor. Yine de şans sizden yana ve onun sayesinde en önde ilerliyorsunuz. 2021’de sizi daha çok spritüel konulara eğilimli görüyoruz.

Astrolojiye veya metafiziğe ilgi duyabilir, bu alanlarda eğitim veya kariyer gibi fırsatları değerlendirebilirsiniz. İkili ilişkiler ve evlilik konularında ısrarcı ve bencil olmamalısınız. Su akar, yolunu bulur misali, bırakın herkes kendine uygun olanı yaşasın. Beklentinizi dile getirmekte sorun yaşamasanız da bazı durumlar ya da insanlar sizi frenliyor ve etkisinde kaldığınız aile ilişkileri de size engel oluyor. Neyse ki şansınız ve becerikliliğiniz sayesinde dengeyi yeniden kuruyor ve amacınızda devamlılık sağlıyorsunuz. Bazı yanlış anlaşılmalara ve gerginliklere rağmen, aile, arkadaşlık, aşkla ilgili her türlü duygusal ilişkide mutlu bir yıl geçireceksiniz.

Sosyal ve iş yaşamınızda bazı insanlar sizi kıskansa da, görmezden geldiğiniz ve polemiğe girmediğiniz takdirde başarı daima sizin yanınızda olacak sevgili Yengeçler…

Aslan

Aslan burçları için 2021 keyifli, neşeli ve sürprizlerle dolu olacak. Yeni yerler görme, yeni insanlar tanıma, yeni arkadaşlıklar ve yepyeni çevre gibi kavramlar size bu yıl hiçte uzak görünmüyor sevgili Aslanlar.  2021 yılında olaylara farklı bir açıdan yaklaşarak; ya kariyer seçimlerinizde ya da duygusal yaşamınızda radikal bir değişiklik yapacaksınız. Ancak cesaretlendirilmeye ihtiyacınız var. Korkularınız yüzünden hissettiğiniz baskı, hem ikili ilişkilerinizde hem de aile içinde sizin yanlış anlaşılmanıza sebebiyet verebilir.

Net ve gerçekçi olmanız bu noktada çok önemli. Kendinizi ifade ediş biçiminizi dikkatle ortaya koymanızda yarar var. Ani çıkışlarınız nedeniyle, hiç istemediğiniz sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Affetmenin bir erdem olduğunu bilmeli, aynı zamanda ağzınızdan çıkan sözleri, kulağınızın da duymasını sağlamalısınız. Bu yıl iletişimsel konulara daha çok dikkat etmenizde fayda var. Özellikle dedikodu ortamlarında bulunmamanız ve dedikodu yapan kimselerden uzak durmanız lehinize olacak. Aksi takdirde, laf üstünüze kalabilir, benden söylemesi. Ocak ve şubat aylarında bedensel sağlığınıza karşı daha tedbirli olmanız çok önemli. Özellikle pandemi hızını kesmemişken, iki kere dikkat etmelisiniz.

Yaz aylarında aşk dolu günler sizi bekliyor. Kim bilir, evlilik veya nişan gibi durumlar söz konusu olabilir. Sizi hayal kırıklığına uğratan insanları çevrenizden uzaklaştırmak zorunda kalacaksınız. Ve inanın bu çok yerinde bir karar olacak sevgili Aslanlar…

Başak

Başaklara 2021 yılı her anlamda bir çok fırsat sunacak. Mükemmeliyetçi yönünüze bir dur deyin ve herkesi mutlu etmeye çalışmaktan vazgeçin. Odaklanarak size engel olan eski alışkanlıklarınızdan vazgeçerseniz emin olun büyük ilerlemeler kaydedeceksiniz diyebiliriz.

2021 yılında amaçlarınız gerçekleştirmek istiyorsanız mücadele etmeniz gerekecek. Boş verip, her şeyi akışına bıraktığınız takdirde, fırsatlar gözünüzün önünde buharlaşabilir bizden söylemesi. Bazı konularda kazandığınız deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi göz önüne alarak verdiğiniz kararlar sizi başarıya taşıyabilir sevgili başaklar. Şansa bırakmayarak, şartları zorlamanız gerekecek bu yıl. Ancak o zaman isteklerinize kavuşabileceksiniz. Sağlıksal açıdan dikkatli olmanız gereken bir yıl olacak 2021. Özellikle sindirim sistemi ve mide rahatsızlıklarına karşı tedbirli olmanız gerekiyor.

Bu gibi rahatsızlıklarınız varsa, vakit kaybetmeden çaresine bakmanız çok önemli. Harcamalarınızı, gelir dengeniz çerçevesinde tutarsanız sorun yok ancak, limit aşımı gibi konular söz konusu olursa, yıl sonuna kadar zor bir mali problemle karşılaşabilirsiniz.Genel olarak, şubat ve temmuz aylarındaki bazı gerilimlere rağmen arkadaşlık anlamında huzurlu bir yıl geçireceksiniz. İkili ilişkiler anlamında ise, geçmişin Retro yapması söz konusu olabilir. Geçmişte bıraktığınız birileri veya tamamlanmamış bazı gönül işleri yeniden dirilebilir. Bu anlamda almanız gereken bir ders varsa bu kaçınılmaz olacaktır. Yok eğer kadersel anlamda bir işleyiş söz konusu ise sevgili Başaklar, buna kim dur diyebilir ki?

 

Terazi

Teraziler için aslında mutluluk ve huzur dolu bir 2021 onları bekliyor. Tek yapmanız gereken karamsar olmamak ve kaderin yol açtığı değişimleri kabullenmek! Bazı değişimlere kucak açın ve olduğu gibi kabullenmenin yollarını arayın. Bu yıl duygusal anlamda bazı olaylar hızlı gelişmeye başlayabilir. Ancak dikkatli olmanız gerekiyor. Çabuk başlayan bazı aşklar, saman alevi gibi sönebilir. Bir takım noktalarda temkinli ve dikkatli olmanız, yavaştan almanız daha doğru olacak. Ayrıca iç dünyanızda spiritüel anlamda pek çok gelişme yaşayabilir; yoga, meditasyon, reiki gibi konulara ilgi duyabilirsiniz. Aile içinde oluşacak bazı gerginliklere karşı sabırlı davranmanız lehinize olacak. Kimi zaman ise, duymazlıktan gelmeyi becerebilmelisiniz.

2021 yılı sizler için 2020’den daha verimli geçecek. 2021’i isteklerinize uygun şekilde yaşarsanız Satürn ve Jüpiter size destek olarak girişimlerinizin başarılarınızı katlayacak. Özgürlük ve kendi başına birtakım işleri yapabilme isteği içinde olacak, bu konuda ciddi adımlar atacaksınız. Cesaretinizi kaybetmeyin sevgili Teraziler! Size yapamazsın diyenleri dinlemeyin, inancınız hangi yönde kuvvetliyse üzerine gidin. Hatalar daima doğruya götürür, bunu unutmayın. Kariyer anlamda planladığınız projelerinizde temkinli adımlarla ilerlemeniz sayesinde maddi açıdan da sürprizler sizi bulacak. Aşk ve ikili ilişkiler anlamında bazı ayrılıklar yaşanabilir. Olduğu gibi kabullenin, karamsarlığa kapılıp, kendinizi odalara hapsetmeyin. Hayat devam ediyor felsefesini kendinize harita edinin.

 

Akrep

Akrepler, 2021 yılına oldukça güzel bir başlangıç yapıyorlar. İş, aile, sosyal hayat ve aşk hayatlarında yeni bir düzen arayışı içinde oldukları için, 2021 size bunları altın bir tepside sunacak. Size sadece seçim yapmak kalacak. Bu yılın şanslı burçlarından biri de sizsiniz sevgili Akrepler.  Şansı görün, fırsatları tanıyın! Böylece gelecekte nasıl bir yol çizmek istediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca, aile ve eşinize karşı sorumluluklardaki artış nedeni ile bir süre bekleme içinde de olabilirsiniz. Öte yandan bu dönemde toprağa, gayrimenkul gibi alanlara odaklanabilir ve bu yıl özellikle yeni imkanlar yakalayabilirsiniz. Ev veya arsa alım satımı gibi konulara yönelmeniz olası görünüyor.

Evlilik anlamında geçtiğimiz 8 ay içinde bazı sorunlar yaşandıysa, bu gibi sorunların ya üstesinden gelip devam edecek, ya da tamamen ipleri koparıp tamam diyeceksiniz. Bu gibi kararları tek başına almamanız gerektiğinin altını çizelim sevgili Akrepler. Yine de ikili ilişkiler ve evlilik anlamında önümüzde ki 6 aylık zaman diliminde sizi zor bir sınav bekliyor; bunu belirtmekte fayda var. Hukusal anlamda yaşanan bazı zorlukların yeniden ortaya çıkması veya süregelen bu gibi durumların sizi biraz strese sokması söz konusu. Maalesef bu zorluklar sonbahar aylarına kadar kendini hissettirecek. Banka veya borçlar ile ilgili bir takım sıkıntıların su yüzüne çıkması an meselesi. Harcamalarınıza dikkat etmeli ve kötü gün birikimi yapmalısınız.

Yay

 

Yay Burçları için 2021 yenilikler vaat ediyor. Her anlamda korkmadan yeniliklere ve yeni olana yelken açmanız gerektiğini söylüyor. Şartları ve zeminin buna uygun hazırlıyor. Size sadece karar vermesi düşüyor sevgili Yaylar. Ancak siz yine de, gerçekleşmesi mümkün olan hedefleri göz önüne alın, imkansız hayallerin peşinden koşmamaya gayret edin.

2021 yılında finansal durumunuzu yakından takip edecek, maddi olarak ailenizden destek göreceksiniz. Aldığınız bu destek ile yeni bir girişim, yeni bir iş veya var olan iş potansiyelinizi genişletmeniz söz konusu olabilir. Ancak dikkatli olmanız gereken nokta, yaz aylarına doğru bu atılımlarınız gerçekleştirmek olacaktır.

İyi bir piyasa takibi ve finansal analiz yapma zekanız var, bunu kullandığınız takdirde, başarmamanız için hiçbir sebep yok. İletişim anlamında yoğun bir yıl sizi bekliyor. Hiç olmadığınız kadar kulağınız telefonda geçecek bu yıl. Yeni anlaşmalar ve yeni fırsatlar söz konusu. Ancak, hayatın ritmine dalıp, yüksek tempoda çalışmanız halinde sağlığınızın sekteye uğraması söz konusu. Sağlıksal bazı problemleriniz varsa, bunları göz ardı etmemeli, kısa bir es verip sağlığınıza gereken önemi göstermelisiniz. Bununla birlikte özellikle evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar ve ticaret alanında zor günler sizi bekliyor. Bazı seçimler yapmalı ve sonuçlarını göz önüne alarak adım atmalısınız. Eğer bekarsanız, ilk görüşte aşka hazır olun!

İlk görüşte aşk ya da ciddiyet kazanan bir birliktelik sizi bekliyor…

Oğlak

Oğlaklar, 2021’de, geçen sene planlarını kurduğunuz birçok hayali gerçekleştirmek için gereken tüm araçlara sahipsiniz. Muhteşem çalışma ve mücadele becerileriniz ise parmak ısırtacak cinsten! finansal kaynaklarınız ve bu noktada yapmış oldukları yatırımlarda pek çok hareketlenme yaşayabilirsiniz. Fakat yılın başında bu konulara dikkat etmeli ve maddi kayıp yaratacak konulardan uzak durmalısınız. Sizde ki özgüven ve cesaret bazı insanları kıskandıracak cinsten. Ayrıca şansınızda bu yıl yaver gidiyor. Bir koyup, iki alacağınız bir yıl olacak 2021… ortaklıklar ve iş ilişkilerinizde bazı değişimler yaşanabilir, bu konuda sizin net bir duruş sergilemeniz rüzgarın sizden yana esmesine zemin hazırlayacak.

Uzun süredir sahip olduğunuz bazı alışkanlarınızı değiştirmek konusunda zorluk çekseniz de, ruhsal ve kişisel yönden de kendinizi geliştirmeye devam ediyorsunuz. Bazı İnsanlara karşı daha toleranslı ve esnek tavırlar sergilemeniz, o insanların sizin iyi niyetinizi suistimal etmesine yol açabilir. Bu durum özellikle maddi açıdan kendini gösteriyor. Her ağlayana koşacak değilsiniz sevgili Oğlaklar! Bazı iletişimsel problemlerinizin çözümü açısından dikkatli olmanız ve karşınızdaki kişileri iyi dinlemeniz bu noktada çok önemli. İyi bir dinleyici olduğunuz takdirde, net bir alış veriş yapmış olacaksınız. Alım satım gibi konularda bir takım adımlar atacağınız görünüyor. Ancak kararsızlıklarınızın nedenlerini masaya yatırırsanız, ne istediğinizi daha kolay anlayabilirsiniz. Aşk ve ikili ilişkiler ekseninde bir takım çözülmelerin sizin yüzünüzü güldüreceğini söyleyebiliriz.

Kova

2021 Kova burcunun en şanslı yılı. Hatta sevgili kovalar için yaşamlarının dönüm noktası olabilecek gelişmeler söz konusu. Azimleri ve gayretleri ile bu yıl başaramayacakları şey yok. Elbette biraz da şansları sayesinde!  2021 yılında planlarınızı net bir şekilde belirliyorsunuz ama sahip olduğunuz yeteneklere ve şansınıza rağmen, bir takım engelleyici durumlarla mücadele etmeyi öğrenmeniz gerekecek. Hiç korkmayın sevgili Kovalar, size bunu Satürn öğretecek…

Kova burçları için 2021 yılını hayatlarındaki dönüşümlerin yaşanacağı önemli bir yıl olacak diyebiliriz. Şansınız sayseinde tüm koşullara ve durumlara karşı pozitif gelişim göstereceksiniz.

Yıl boyunca Jüpiter sayesinde neşeli, özgüvenli ve hırslı bir ruh haline bürüneceksiniz. Başarılı olacağınıza inancınız tam ve bu sayede de özgüveniniz de artıyor. Satürn iradenizi besleyecek ve fikirlerinizi ortaya koymanıza yardımcı olacak. Önemli olan sakin ve iradeli hareket etmeyi başarabilmek değil mi sevgili Kovalar… Çevrenizde bulunan bazı insanlar, özellikle en yakınlarınız sizi fazla hırslı davranmakla, kimileriyse bencillikle suçlayabilir. Bu durum yakınlarınız arasında bir takım anlaşmazlıklara düşmenize yol açabilir. Dengeli ve dikkatli davrandığınız ve kendinizi ifade etme biçiminize dikkat ettiğiniz sürece bu gibi durumlardan daha az yara alırsınız. Kimi dostlukların bittiğini, bazılarının ise devam ettiğini göreceksiniz; hiç üzülmeyin, yanınızda olan kişiler hayat boyu orada kalacaklar. En başta da ifade ettiğimiz gibi, şanslı bir yıl sizin için; ancak sapla samanı birbirine karıştırmadığınız sürece. Her fırsata balıklama atlamayın sevgili Kovalar, ince eleyip, sık dokumayı öğrenmelisiniz.

Balık

Balıklar için bir değişim yılı olacak 2021. Sizler bu değişimlere ayak uydurmalı ve bazı olayları olduğu gibi kabul etmelisiniz. 2021 yılında yolunuzda emin adımlarla ilerliyorsunuz ve başladığınız işlerde parlak bir devamlılık sağlıyorsunuz. Yaratıcılığınızın yanı sıra, düzenli olduğunuz takdirde başarmamanız için bir sebep yok. Kendinizi tıkanmış hissettiğiniz zamanlarda da çevrenizdeki insanlar sizden desteklerini esirgemiyor, siz ise bu insanların fedakarlığına sevgiyle karşılık vermeniz gerekiyor. Kırıcı olmaktan ve insanları üzmekten vazgeçmelisiniz. Ağzınızdan çıkan sözlere karşı biraz dikkatli olursanız, size değer veren kişilerin yaşamınız boyunca yanınızda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Aşk hayatınız ve ikili ilişkiler anlamında yıldızlar sizin için oldukça güzel şeyler fısıldıyor. Uzun süredir aradığınız aşkı ve mutluluğu bulmanız bu yıl içinde çok yüksek bir ihtimal. İlk görüşte aşk, tutku ve hatta evlilik bu yılın anahtar kelimeleri arasında. Hadi bakalım! Haziran ayına doğru kariyeriniz ve geleceğiniz arasında bir karar vermeniz olasılık dahilinde. Bunu nasıl yapacağınızı ve hangi yönde ilerleyeceğinizi Temmuz sonrasına bırakmak isteyebilirsiniz. Ancak alacağınız kararın arkasında durmalı ve özellikle ailenize karşı cesur olmalısınız. Bir teklif veya iş değişikliği nedeniyle, farklı bir bölgeye hatta, başka bir şehre taşınmayı düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlar Aralık ayına kadar kendini gösterecek ve sizi gerçek anlamda bir karar verme sürecine taşıyacak.

Uzman Medyum Zeynel Eroğlu 2021 burç yorumları ilgili siz de düşüncelerinizi paylaşabilir, astroloji bakımı konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Reiki Enerji Sistemi başlıklı makalemizde astroloji, bakım ve kısmet açma hakkında bilgiler verilmektedir.