Metafizik Uzmanı Zeynel Eroğlu

1964 yılında Tokat'ta doğan Zeynel Eroğlu, uzun yıllarını metafizik araştırmalara veren ve halen bu araştırma ve çalışmalarına devam eden bir metafizik uzmanı ve astrologdur.

DEVAMINI OKU

Medyum & Metafizik Uzmanı Zeynel Eroğlu

Medyum Nasıl Olur?

Medyum Nasıl Olur ve Medyum ; Medyum kelimesinin aracı olan ortada olan, ruhlar alemi ile insanlar arasında köprü olan, tercüman olan anlamına geldiğini daha önceki yazılarımda ve diğer sayfalarımda yazmıştım.

Ancak Ülkemizde Medyumluk kavramı oldukça farklıdır. Kelimenin tam anlamı ile medyumluktan çok daha öte bir anlayış var. Eskiden Cinci Hoca olarak bilinen herkes artık medyum olarak anılır oldu.

Bunda Cinci Hoca lakabının biraz kaba olması ve Medyum kelimesinin daha çağdaş ve daha esnek olmasının da payı vardır elbette.

Türkiyede Medyum,hem bakıcılık, bilicilik yaparlar hemde vefk tanzim ederler. Dolayısı ile esasında medyumluk kavramından daha öte bir işi üstlenirler.

Esasında Türkiyede Medyum Nasıl Olur ve Medyum kavramının içi göründüğünden daha doludur. Hem bilgi hemde tecrübe gerektirir. İslamda İlm-i Ledün denilen şey esasında Ezoterik – Metafizik bilgiler ve çalışma sistemleri anlamına gelir.

Türkiye de Medyum Nasıl Olur ve Medyum

İşte, Türkiyede Medyumlar, (en azından bu işi layıkıyle ve gerçekten yapanları kastediyorum) Aşağıdaki özellikleri taşımalııdır.

Medyum Nasıl Olur ve Hangi Özellikleri Taşımalıdır?

İslamı ve islam içi ilimleri iyi bilmeli.
İslamı yaşantısına katmalı, islamı yaşamalı.
Arapçayı özellikle Osmanlıcayı iyi bilmeli.
Astroloji ve Yıldız ilmini iyi bilmeli.
Havas ilmini layıkıyle bilmeli.
Vefk tanzim edebilmeli.
İnsan Psikolojisini iyi bilmeli.
Ezoterik bilgiler ve Parapsikoloji bilmeli.
Duru görüsü, duru işitisi yada duru hissedişi olmalı.
Yukarıda yazdıklarım sadece olmazsa olmazlardan olanlarıdır. Ancak yinede bu kadar basit değildir. Kendine hayrı olamyanın başkasına hayrı olmayacağı kesindir. Bu nedenle bu hayatta önce kendini kurtarabilmiş olmalıdır…

Medyum Nasıl Olur ve Medyum konusu ile ilgili soru, sorun ve görüşlerinizi paylaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Paylaş:
Yorum yapılmamış.

Yorum yap