Metafizik Uzmanı Zeynel Eroğlu

1964 yılında Tokat'ta doğan Zeynel Eroğlu, uzun yıllarını metafizik araştırmalara veren ve halen bu araştırma ve çalışmalarına devam eden bir metafizik uzmanı ve astrologdur.

DEVAMINI OKU

Medyum & Metafizik Uzmanı Zeynel Eroğlu

Astrolojide Minör Asaletler

andreas-cellarius-the-celestial-atlasKlasik Astroloji, günümüzdede astrologlarının bir coğunun bilmediği teknikleri ve yolları barındırırdı. Bunlardan birileri haritanın okunmasında (betimlenmesinde) birileri öngörülerde kullanılırdı.

Haritanın okunmasında en dikkat edilen unsurlar gezegenlerin evlerde ve burçlardaki yerleşimleri, açıları, retro yada direkt hareketleri, ortalamanın üzerinde veya altında hızla hareketleri, ay düğümleriyle, Arap noktalarıyla, sabit yıldızlarla ilişkilerine göre güçlülük yada zayıflıkları benzeri faktörlerdi.

Gezegenlerin güçlülük yada zayıflıkları temel ve tesadüfi asaletler olarak tanımlanırdı. Bir gezegenin asaletli olması, kişinin asaletli olması anlamında kullanılmazdı. sebebi ise gezegenler, sırf harita sahibini temsil etmezdi.

Onun hayatındaki başka şahısları, olayları ve durumları temsil ederdi. Bu, harita sahibini temsil eden göstergelerin dışındaki başka gezegenlerin doğası, yerleştikleri ve yönettikleri evlerin ana konularına göre belirlenirdi.

Paylaş:
Yorum yapılmamış.

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.