Metafizik Uzmanı Zeynel Eroğlu

1964 yılında Tokat'ta doğan Zeynel Eroğlu, uzun yıllarını metafizik araştırmalara veren ve halen bu araştırma ve çalışmalarına devam eden bir metafizik uzmanı ve astrologdur.

DEVAMINI OKU

Medyum & Metafizik Uzmanı Zeynel Eroğlu

Vefk Nedir?

Vefk Nedir?“Vefk”in sözlük manası ahenk ve dengedir, vefkin sağdan sola, yukarıdan aşağıya ya da bir köşeden başka köşeye olan evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu adı almıştır, dini terminolojide ise vefk, “tesirli duâ” manasına gelmektedir.
Vefk, metafizik alemden kaynaklanan bir derdin düzelmesi için ve ya hedeflenen bir menfaate başarıp gelebilmek adına lüzumlu manyetik rezonansın herhangi bir noktaya transferini olanaklı kılan ve semanın herhangi bir katına tünel açmaya yarayan, metafiziksel bir mikroçiptir.
Vefk bir dörtgen arasında birbirlerini dik olarak kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli süre ve şartlarda, dikkat çekici kurallar ile sayılar, sayıların değerlerinde harfler, kelimeler ya da sayıların, harflerin ve kelimelerin birlikte yazılmasıyla meydana getirilen şekildir.
Belirli bir amacı elde etmek adına yapılan vefk, kurallarına uygun yazıldıktan sonra, derecelerinin hizmetlilerinin isimleri bulunmaktadır. Bu hizmetliler Dua ve ant vasıtası ile istenen işlerde Allah’ın (C.C.) izniyle görevlendirilir, bu sayede etkili olur.
Vefkler her sırasında bulunan kare sayısına veya özelliklerine göre isimlendirilir. örnek olarak bir sırasında 3 kare varsa üçlü, 4 kare bulunuyorsa dörtlü vefk, bulunduğu gruba göre, Toprak, Hava, Ateş ve Su vefki, bağlı bulunduğu gezegene göre, Güneş vefki, ay vefki şekilde isimlendirilir. Vefklerin bunlardan başka daha bir çok şekli de bulunmakta.
Vefklerde kullanılan harfler ve sayılar, Arapça harfler ve sayılardır. Arap alfabesindeki harflerin ebced hesabında sayısal karşılıkları vardır, vefki yapılacak kelimenin ya da cümlenin harflerinin sayısal değerleri Ebced hesabı tablosundan bulunur, toplanır ve elde edilen sayısal değerin vefki yapılıyor.
insana hususi yapılan Vefklerde, hususi bir konuda başarılı olma benzeri vs..uygulanan kelimeler, çoğunlukla Kurân-ı Kerîmetreâyetleri, alakanın kendisi yahut Allah (c.c.)`ın isimleridir. Büyü ve buna aynı işlerde kişi ve şahıs isimleriyle beraber esma, âyetler ve diğer birçok kelimeler de kullanılır.

Paylaş:
Yorum yapılmamış.

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.