Tılsım Nedir?

Tılsım, sihir, büyü, efsun gibi kelimelerle karşılık bulur. Tılsım nedir sorusuna en uygun cevap ise gizemliliği olan, doğaüstü gücü olduğuna inanılan, kişiye uğur getirdiğine ve koruduğuna inanılan doğa ya da insan eseri olan nesneleri içine alan şeydir. Tılsımların etkili olabilmesi ise doğadaki bazı güçlerle iletişimin kurulmasına ve uğurlu olan bir günde dini törenler eşliğinde yapılması gerektiğine inanılır. Tılsım, her ne kadar muskalara benzetilse de muska yapımından oldukça farklıdır ve son derece etkilidir. Tılsımlar genellikle birçok farklı uygulamalar gerçekleştirilerek düşmanı yenmek için, kişinin üne ve şöhrete kavuşması için, zenginlik ve bereket için, aşk muhabbet için, kişileri bağlama için yapılır. Tılsım, tıpkı büyülerde olduğu gibi konusunda uzman, bilgili ve tecrübe sahibi kişiler tarafından uygulanması gerekir. Tılsım uygulandıktan sonra kişinin uyarılması gerekir. Tılsımı uygulayan kişi, tılsımı taşıyacak kişiye ne yapıp yapmaması gerektiğini, nerelerde tılsım ile bulunabileceğini, tılsım ile beraber girilmemesi ya da yapılmaması gerekenleri açıklamalıdır.

Büyü ve tılsım nasıl yapılır konusunda birçok kişi meraklıdır. Büyü ve tılsımlar, yapılış amaçlarına göre çeşitlilik gösterir. Kullanılan malzemeler de büyü ve tılsım çeşidine göre değişir. Tılsım ve büyü yapılış amaçları aslında genelde aşk, muhabbet üzerine kuruludur. Kişilerin sevdiklerine kavuşması, birbirlerini daha çok sevmeleri, ayrılmamaları için yapılır. Ancak, günümüzde tılsım ve büyü yapılırken insanlar artık kötü niyetli de davranabilmektedir. Tılsım ve büyü yapılırken bazı malzemeler kullanılır. Tılsım yapılırken bazı malzemeler kullanılır:

  • Boynuz, tırnak
  • İğneler, ayna
  • Saç telleri, kemik parçaları
  • Gümüş süs eşyaları, çakıl taşları gibi malzemeler kullanılabilir. Büyünün de türüne göre kullanılan çeşitli malzemeleri bulunur.

Her ne kadar iyi niyetli yapılış amaçları olsa da büyü ve tılsım dinimizce kötü sayılmış ve yasaklanmıştır. Tılsım ve büyü nasıl bozulur konusunda etkili dualar olabileceği söylenebilir. Tılsımın etkisini ortadan kaldırabilecek birçok dua ve sure bulunmaktadır. Büyü tılsım nasıl bozulur konusunda daha fazla bilgi edinmek için tılsımlar ve büyüler konusunda geniş bilgi ve tecrübe sahibi kişilerden yararlanılır. Okunacak duaların yanında eğer tılsımlar kötü niyetli yapılmış ise bu konuda uzmanlığı olan, tecrübe sahibi kişilerden yararlanılmalıdır. Sadece dua ile yok edilemeyecek, farklı uygulamaların yapılması gereken büyü ya da tılsım etkisi altında olabilirsiniz. Bu yüzden metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçerek büyü ve tılsımlar ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilir, sorununuza gereken çözümü bulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kara Büyü Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


3 × 3 =