Şilede Yıldızname Burçları

Birçok insan, fala, çeşitli bakı yöntemlerine meraklıdır. Geleceği öğrenmek, başına neler geleceğini bilmek hemen her insanın vazgeçilmez tutkularından biridir. Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen birçok bakı yöntemi vardır. Bu bakı yöntemlerinden biri de Yıldıznamedir. Ancak Yıldızname, bir fal yöntemi olmaktan çok daha ötedir.

Genellikle, tarot, el, su, kahve falı gibi bakılar birçok insanın günlük hayatlarında kendi aralarında bile bakabildikleri, herhangi bir aracı bulunmadan yorumlayabildikleri yöntemlerdir. Ancak yıldızname tüm bu yöntemlerin oldukça dışında kalmaktadır. Yıldızname burçlarının insan hayatını etkilediği bir gerçektir. Her insan doğduğunda bir yıldız ile doğar ve bu yıldızların her biri bir burca tekabül eder. Burcunun özelliklerini taşıyan insanlar hayatlarını bu etkilenmelerin altında sürdürebilirler.

Dünyanın neresinde olursa olsun insanlar gelecekten haber almak, geleceği öğrenmek için türlü yöntemler geliştirmiştir. Yıldızname, Türk-İslam felsefesinin bir parçasıdır ve Osmanlılar döneminde oldukça gelişmiştir. Bu dönemde padişahlar sefer yaparlarken ya da herhangi bir devlet işinde Yıldızname burçlarının özelliklerini öğrenmek istemiş ve buna göre kendilerine bir yol çizmişlerdir. Şilede Yıldızname Burçlarını merak eden ve yıldızname bakımı yaptırmak isteyen birçok insan vardır. Yıldıznameyi diğer fal yöntemlerinden ayıran birçok fark vardır:

  • Yıldızname için kişinin anne adı ve kendi adı yanında doğum tarihi ve saatine ihtiyaç duyulur. Bunun amacı yıldızname doğum haritasının çıkarılması içindir.
  • Yıldızname doğum haritası ışığında kişinin birçok bilgisine erişilebilir.
  • Evlilik analizi, iş analizi, arkadaşlık için analiz gibi birçok konuda bilgi alabilirsiniz.
  • Bunun yanında doğumunuzdan ölümünüze kadar başınızdan geçen ya da geçmesi muhtemel olan olayları öğrenebilir, tedbirlerinizi buna göre alabilirsiniz.
  • Üzerinizde, büyü, cin musallatları ya da başka musibetleri Yıldızname bakımıyla görme imkanına sahip olur ve bunlardan nasıl korunmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
  • Yıldıznameyi diğer yöntemlerden ayıran en belirgin özellik ise astrolojiyi, ilm-i cifri, ebced hesabını ve cebir gibi ilimleri içine alarak kişi hakkında bilgi vermesidir.

Görüldüğü üzere yıldızname, diğer fal yöntemlerinin çok daha ötesinde bir ilimdir ve bu ilme göre birçok bilgiye ulaşma imkanına sahip olursunuz. Bunun için yapmanız gereken şey konusunda uzman, yıldızname bakımıyla ilgili birçok ilme vakıf, Arapça ve Osmanlıca diline hakim kimselere ulaşmaktır. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçerek yıldızname burçları ve daha fazlası için bilgi alabilir, sorunlarınıza çare bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sultangazide Yıldızname Burçları başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


6 − 4 =