Nazar Nedir Nasıl Anlaşılır?

Nazar nedir nasıl anlaşılır konusunda birçok kişi bilgi sahibi olmak ister. Çoğu insan nazara, nazar değmesine inanmasa da nazar olayı gerçektir ve insanları bir anda etkiler. Büyüklerimizden her zaman duyarız. Nazar değmesin nazar boncuğu tak, ayy kadının gözü değdi, hay allah çocuğum nazara geldi gibi ya da evde bir tartışma ya da eşler arasında anlaşmazlık olduğu zaman eşler nazara geldi gibi sözleri çoğu kişi duymuştur.

Birçok kişi nazara inanmasa da nazar olduğu nasıl anlaşılır konusunda bazı belirtileri takip etmek gerekir. Nazar, kişinin adeta fiziksel ve ruhsal enerjisini bir anda alıp götürüverir. Bir anda olan anlık bir etkidir ancak çoğu zaman nazar değdiren kişinin gönderdiği negatif enerji ne kadar kuvvetli ise etkisi de o derece uzun sürebilir. Peki nazar değen kişi nasıl anlaşılır, nazar değdiğini nasıl anlaşılır? Bu konularda çoğu insan karışıklık yaşayabilir. Çünkü belirtileri fiziksel rahatsızlıklarla aynı gibi görünse de çoğu zaman tıbbi sorun yerine sadece nazar değmesi ya da halk dilinde göz değmesi olarak karşımıza çıkar. Çocuklarda ve bebeklerde nazar değmesi biraz daha zor anlaşılır. Bu yüzden nazar değen bebek nasıl anlaşılır konusunda bebeğinizi çok yakından takip etmeniz gerekir. Nazar değmesinin birçok belirtileri vardır. Bu belirtileri kısaca özetlemek gerekirse:

  • Yetişkinler için en çok bilinen belirti kişinin sürekli kendini bitkin ve halsiz hissetmesidir.
  • Tembellik etmek, hiçbir şey yapmamak nazar değen yetişkinlerin en belirgin özelliğidir.
  • Bebeklerde ise eskiye oranla daha fazla uyku isteği varsa ve aşırı esneme varsa bebeğinizde nazar olabileceğinden şüphelenebilirsiniz.
  • Nazar değen insanlarda sürekli ağlama isteği başlar. Aniden, hıçkırarak ağlamak, ama neye ağladığını bilmemek nazar değmesinin bir diğer belirtisidir.
  • Kişi devamlı huzursuzluk hissine kapılır ve çevresine karşı devamlı aksidir.
  • Kişiye bulunduğu yer dar gelir, devamlı kendisini dışarıya atmak, dışarda olmak ister. Kapalı yerde nefes alamaz hale gelir.
  • Yediğinden içtiğinden zevk almaz hatta en çok sevdiği şeyleri bile yemez. Bebeklerde ise bu durum süt emmeme ya da çocuklarda bir şey yemek istememe olarak kendini gösterir.
  • Unutkanlık, aynaya bakamama, hayal aleminde yaşama hissi oluşmaya başlar.

Bu tür belirtileri gösteriyorsanız siz de nazar olabilir. Birisinin gözü değmiş olabilir. Peki nazar değdiren kişi nasıl anlaşılır? Bu kişilere karşı neler yapılabilir. Genellikle eski insanlar mavi gözlü insanlardan sakınırlar. Çünkü mavi gözlü insanların çok daha kolay ve çabuk nazar değdirdiklerine inanılır. Bu yüzden özellikle bebeklere, çocuklara muhakkak dışarı çıkarken ya da evde oldukları fark etmeksizin nazar boncuğu, nazar muskası gibi şeyler takarak çocukları, bebekleri nazardan, kişilerin kem gözlerinden, kötü enerjisinden korumaya çalışırlar.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçerek nazar, nazardan korunma için gerekli detaylı bilgi alabilir ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Nazar Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


nineteen − seven =