Nazar Nasıl Anlaşılır?

Nazar, kötü enerji, köte elektrik olarak adlandırılabilir. Yani kötü bakışlı, kötü niyetli insanların bakışları ile başka insanları etkilemesidir. Kişiyi ruhsal ve manevi olarak oldukça etkiler. Pek çok kişi nazara inanmasa da nazar tehlikeli bir durumdur. Sadece müslümanların değil müslüman olmayan insanların da çoğunun inandığı nazar yani halk arasında bilinen adı nazar değmesi gerçekten var olan bir olaydır. Pekiz nazar nasıl anlaşılır? Nazar değmesine karşı neler yapılabilir?

Bazen insanın hayatında kendini çekemeyen, başarınızı hazmedemeyen insanlar bulunabilir. Bu tür insanlar sizin başarınızı kıskanabilir ve bakışlarıyla sözleriyle size nazar değdirebilir. Bazı hallerde duyarız birden bire bardağın kırılması, aşırı baş ağrısı, durup dururken cam eşyaların ya da aynanın çatlaması karşısında nazar çıktı deriz. Bilimsel olarak hala sebebi bilinmemesine rağmen birçok kişi nazara, göz değmesine maruz kalmaktadır.

Nazar değmesine inanan birçok kişi nazar belirtileri nasıl anlaşılır konusunda bilgi sahibi olmak ister. Ancak nazar belirtileri çoğu zaman fiziksel rahatsızlıkları da gösterebilir. Bazı belirtiler fiziki olduğu için ilk önce doktora gidilerek bunun sebebi araştırılmalıdır. Eğer tedavi sonuç vermiyor ve kişi nazar değmiş halinden kurtulamıyorsa ancak o zaman nazar değdiği nasıl anlaşılır şüphesi oluşmalıdır. Nazar belirtileri özetle şu şekilde sıralanabilir:

  • En çok görülen belirtileri arasında kişide sürekli bitkinlik ve halsizlik halinin meydana gelmesi vardır.
  • Kişi depresyona girmiş gibi sürekli ağlama isteği duyar.
  • Kişide devamlı huzursuzluk, çevresine karşı aksi davranma, sinirlilik hali oluşmaya başlar.
  • Başta sürekli gezen bir ağrının bulunması, kişinin için sürekli daralması, baş ağrısı ile birlikte baş dönmesi
  • Nazar değen bir kişi sürekli kendini daralmış, hapsolmuş hisseder ve kendini sürekli dışarı atmaya çalışır.
  • Yeme ve içme isteği azalır, hatta bebekler bile nazar değmişse süt emmeyi bırakabilir, çocuklar yemek yemek istemez.
  • Kişi nazar değmesi karşısında kendini sanki bu dünyada değilmiş gibi, dünyadan soyutlanmış gibi hissetmeye başlayabilir.

Bu tür belirtiler genellikle fiziksel rahatsızlıklarla karıştırılabilir. Bu belirtileri yaşayan herkes bende nazar var, bana nazar değmiş gibi sözler sarf etmemelidir. İlk önce tıbbi olarak soruna eğilmeli eğer herhangi bir tedavi sonrası sonuçta hiçbir değişiklik olmuyorsa o zaman nazardan, nazar değmesinden bahsedilmelidir.

Çocuklara ve bebeklere de tıpkı yetişkinler gibi nazar değebilir. Özellikle mavi ve yeşil gözlü insanlardan genel olarak insanlar çekinir. Gözü değer, nazar değer diyerek bu tür kişilerden uzak durulmak istenir. Çocuk ve bebeklerde nazar değmesinin belirtileri çok kolay anlaşılmaz. Bazen nazar ile birlikte kişinin büyünün etkisinde olması da muhtemel sonuçlar arasındadır. Bu yüzden nazar-büyü ilişkisi böyle durumlarda oldukça önemlidir ve bu konuda tedbir alınmalıdır.

Nazar nedir, nazardan nasıl korunulur gibi konularda bilgi sahibi olmak ve gereğini yapmak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile görüşerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nazar Duası Nedir? başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


five × five =