Kişisel Gelişim Çalışmaları

Kişisel gelişim, bir çok kişinin hayatını değiştiren, düzenleyen, hayat akışını en üst düzeye çıkaran, daha kaliteli bir hayat sürmek, dolu dolu yaşamak için yapılan çalışmalar bütünüdür.

Bu çalışmalar için bizi yönlendirecek profesyonel uzmanlara ihtiyacımız vardır. Bu uzmanlar aile danışmanlığı ile aile bireyleri arasındaki iletişimsizlikten doğan çatışmaları en aza indirirken, yaşam koçu olarak kendimize duyduğumuz güveni ve cesaretimizi yitirdiğimizde özgüvenimizi geri kazanmamıza yardım eder. Ya da sınav zamanları kaygı ve korku duyan, heyecandan verimli çalışmayan öğrencilerin kaygısını azaltmak, stressiz bir sınav dönemi geçirmek ve daha başarılı olmak için öğrenci koçu ile birlikte çalıştıkları görülmüştür.

Kişisel gelişim, bizim hayata dair korku ve kaygılarımızı, endişelerimizi azaltır. Hayatımızı yönlendirecek teknikleri öğrendiğimiz kişisel gelişim çalışmaları sayesinde neler başarabileceğimizi, olaylar karşısında nasıl davranmamız gerektiğini, insanlarla ilişkilerimizi nasıl kurmamız gerektiğini belirleriz.

Hayatınızı daha verimli ve dolu dolu yaşamak, daha üst düzey bir hayat sürmek istiyorsanız, Metafizik Danışmanı Zeynel Eroğlu’ndan kişisel gelişim ve yaşam koçluğu alanında danışmanlık alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bakım ve Analizler başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


17 − twelve =