Bebeklerde Nazar Nasıl Anlaşılır?

Nazar, kişinin anlık şekilde etkilenmesi olayıdır. Kişilerin kötü niyetli olmasa da bakışlarıyla insanı etkilemesi halk dilinde göz değmesi olarak da bilinen nazara işaret eder. Yetişkinlerde olduğu gibi çocuk ve bebeklerde de nazar değmesi vardır. Bebeklerde nazır nasıl anlaşılır konusunda oldukça dikkatli olan ebeveynler özellikle çok eskilerden kalma bir gelenek, adet olan nazar boncuğu takma, nazara karşı muska takma işlemlerini gerçekleştirirler.

Nazar olan bebek nasıl anlaşılır konusunda türlü örnekler verilebilir. Özellikle daha süt döneminde olan bebekler nazardan oldukça sık etkilenirler. Hiçbir kötü niyet yokken güzel bebekler etraftaki yabancı kişiler tarafından oldukça sık sevilir. Burada çocuk sevilmekte asla kötü niyet beslenmemektedir. Ancak kişilerin belki de farkında olmadan bebeği kıskanmaları ya da anneyi kıskanmaları çocuğa nazar değdirmelerine yol açmaktadır.

Birçok anne baba bebeğe nazar değdiği nasıl anlaşılır konusunda tereddüt yaşayabilir. Zira bebeklere nazar değdiği kolay kolay anlaşılmaz. Bebeklerde olabilecek belirtiler kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Bebeklerde kolik rahatsızlığına benzer sancılar görülebilir.
  • Sebebsiz yere hiç kesilmeyen ağlamalar oluşabilir.
  • Gündüz nazardan etkilenen bir bebekte uyku hali oluşurken eğer bebek akşam nazar değmesine maruz kalmışsa uykusuzluk, uykuya dalmada zorluk çekebilir.

Nazar, kendiliğinden geçen bir durumdur. Nazarın şiddetine göre geçme süresi değişiklik gösterebilir. Çocuğa nazar değdiği nasıl anlaşılır konusu da sıklıkla merak edilen konuların başında gelmektedir. Nazar değmesinden yetişkinlere göre en çok etkilenenler bebekler ve çocuklardır. Çocuklarda nazar, kendini iştahsızlık, durgunluk, içe kapanıklık şeklinde gösterebilir. Bu yüzden genellikle anne babalar, büyük anneler çocuklara, bebeklere nazar değmesin, kişilerin gözü değmesin diye nazar boncuğu, nazar muskası gibi şeyler takabilirler. Halk arasında nazar boncuğunun, muskanın çocukları, bebekleri nazara karşı koruduğu inanışı vardır.

Nazar değmesi nedir, nazar değmesine karşı neler yapılır konularında daha detaylı bilgi almak, nazar karşı korunmanın yollarını öğrenmek için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile görüşebilir, gerekli tedbirleri almanın yollarını öğrenebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nazar Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


three × 1 =