Muska Nedir?

Muska nedir, sorusunu birçok kişi merak eder ve nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak ister. Muska, çok eski devirlerden günümüze gelen ve Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin ve hadislerin bulunduğu dua ve vefk ilmidir. Bu şekil, yazı, çizim şeklinde olabilir. Muskayı yazmak için bazı önemli detaylar bilinmelidir. Muskanın yazılacağı saat, muskanın içeriği ve muskayı yazan kişi de muskanın etkili olması da oldukça önemlidir. Muska genel olarak Müslümanlıkta kullanılmasına rağmen çok eski dinlerde de kullanıldığı bilinmektedir.

Muskanın en önemli noktası, muskayı yazan kişinin niyetidir. Eline kağıdı kalemi alan herkes muska yazamaz. Muskanın gün, güneş, ayın konumu hesaplanarak yazılması gerekir. Çoğu zaman yazılan mürekkep bile muskada önemli olmaktadır. En eski muska örneği ise Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in de önerdiği cevşendir. Cevşen, kişiyi kötülüklerden, cinlerin kötü etkisinden, düşmanların şerrinden korumak için yazılır.

Günümüzde artık muskalar iyi niyetli olmak yanında kötü niyetli de yazılabilmektedir. Bu durum ise insanların aklına muska ve büyü nasıl yapılır sorusunu getirebilir. Muska yapmak için bu konuda tecrübe sahibi, icazet sahibi kişilerden yardım alınmalı, öyle herkese güvenilmemelidir. Muska yazmanın da belirli zamanları, şekli, güne, aya, güneşe göre konumlarının ayarlanması gerekir. İyi niyet taşıyan muskalar çoğu zaman kötü niyet de taşıyabilirler. Bu yüzden muska taşırken ya da yaptırırken yapılacak niyetin önemli olduğu bilinmelidir.

Çoğu zaman muskaların ve büyülerin kötü de olabileceğini söyledik. Bu yüzden insanların aklına muska ve büyü nasıl bozulur sorusu gelebilir. Çoğu kişi muska bulduğu zaman yırtmak, kesmek, buruşturup çöpe atmak, en kötüsü de yakıp yok etmek gibi eylemlere girişebilirler. Bu tür yok etmeler muskayı yok etmediği gibi kişiye daha çok zarar verecektir. Muskanın yok edilmesi için bu konuda tecrübeli ve bilgi sahibi kişilerden yardım alınmalıdır. Büyü muska nasıl bozulur konusunda eğer danışacağınız kişi yoksa ve muskayı kendiniz açacaksanız açmadan önceden besmele çekerek Ayet-el Kürsi okumanız gerekir. Muskanın açılmasından sonra muska sirke dolu kapta yirmi dört saat bekletilir ve 11 kez Nas ve Felak sureleri okunarak sirkeye üflenmelidir. Bu işlemin ardından açılan muska deniz suyuna bırakılmalı ya da ayak basılmayan bir yere gömülmelidir.

Muska, muska ve büyü konusunda daha detaylı bilgi almak, doğru ve bilinçli şekilde kötü niyet taşıyan muskalardan kurtulmak ya da niyeti iyi olan muskalardan yaptırmak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Neden Büyü Yapılır? başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


5 × 2 =